جستجو در پارس ناز

7 بخش از بدن که هرگز نباید روی آن ها تاتو بزنید!

7 بخش از بدن که هرگز نباید روی آن ها تاتو بزنید!

7 بخش از بدن که هرگز نباید روی آن ها تاتو بزنید! 

در این مطلب، 7 بخش از بدن که هرگز نباید روی آن ها تاتو بزنید را به شما معرفی می کنیم. خالکوبی در چند سال اخیر ثابت کرده است که هنر بسیار محبوب است. آمارها حاکی از آن است که 43 درصد از مردم آن را برای احترام به عزیزان خود و 37 درصد برای علاقه شان به تاتو دریافت می کنند. و سوال همه این است که کجای بدن تتو بزنیم؟ اما اول باید بدانید کجای بدن تتو نزنید!

 

مکان هایی وجود دارد که پزشکان و تاتو آرتیست ها پیشنهاد می کنند که نباید برای خالکوبی مد نظر قرار داده شوند. ما به شما خواهیم گفت کجای بدن تتو بزنید که بعدا پشیمان نشوید. در ادامه ما 7 بخش از بدن را به شما معرفی می کنیم که نباید روی آن خالکوبی کنید. اگر همچنان علاقه مند به تاتو هستید هم، ما طرح های زیبایی برای نقاط مناسب بدن برای تاتو زدن را به اشتراک گذاشته ایم.

 

بیشتر بخوانید: 10 مهم ترین عوارض تاتو کردن | ممنوعیت های تاتو زدن روی بدن

 

1. کجای بدن تاتو نزنیم : آرنج

7 بخش از بدن که هرگز نباید روی آن ها تاتو بزنید

متخصصان، خالکوبی روی آرنج را توصیه نمی کنند زیرا ماندن جوهر در این ناحیه دشوار است. علاوه بر این، پوست آرنج بسیار ضخیم است و نیاز به عمق بیشتر سوزن دارد، به این معنی که تاتو آرتیست باید زمان بیشتری را برای سوزن زدن در آنجا بگذراند. همچنین این احتمال وجود دارد که: اگر آرنج خود را مرطوب نکنید، خالکوبی شما خیلی سریع محو شود.

 

2. زیر بغل

تاتو زیر بغل

زیر بغل یکی از دردناک ترین مکان ها برای تاتو زدن است. درد تاتو زیر بغل می تواند بسیار شدید باشد و احتمالاً این روند برای شما غیر قابل تحمل خواهد بود. بنابراین پیشنهاد می کنیم که از تاتو زدن در این ناحیه خودداری کنید.

 

بیشتر بخوانید: ایده برای تاتو روی بدن | انواع طرح های تاتو + ایده های ست دونفره

 

3. پشت زانو

تاتو پشت زانو

ناحیه پشت زانوهای شما بسیار حساس است و رشته های عصبی زیادی دارد. هر بار که ضربه ای به گوش می رسد (این اصطلاحات تاتو آرتیست ها است که سوزن زدن آنها را توصیف می کند)، ممکن است به شدت درد و احساس ناراحتی کنید.

 

4. بدترین بخش های بدن برای تاتو : انگشتان دست

تاتو انگشت دست

بله، انگشت ها ظاهرا مکان‌های محبوبی برای خالکوبی هستند. اما کارشناسان می‌گویند انجام خالکوبی روی انگشتان دست توصیه نمی‌شود. زیرا یک منطقه باز است و همچنین، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و آب روی خالکوبی شما تأثیر زیادی می‌گذارد. بنابراین ممکن است سریع محو شود. علاوه بر این، خالکوبی های کناره های انگشتان اغلب به محض بهبودی محو می شوند.

 

بیشتر بخوانید: بدترین تتو های دنیا که نباید روی بدن تان حک کنید!

 

5. قفسه سینه

این ناحیه، قطعاً عالی به نظر می رسد، اما درد خالکوبی روی قفسه سینه شما بسیار زیاد است. درد تاتو سینه بعد از زیر بغل، در جایگاه دوم قرار دارد. همچنین، اگر زنان مجبور به پوشیدن سوتین باشند، ممکن است روند بهبودی زخم تاتو آنها، بیشتر طول بکشد و پوست آنها دائماً تحریک شود.

 

6. صورت

تاتو صورت

تاتو آرتیست ها می گویند که خالکوبی روی صورت تنها برای 2-3 سال تضمین می شود. علاوه بر پوست حساس و انبوه پایانه های عصبی، صورت بیشتر از هر جای دیگر در معرض نور خورشید و رطوبت قرار دارد. همچنین، اگر تصمیم به استفاده از ضد آفتاب در این قسمت از بدن خود دارید، استفاده روزانه از ضد آفتاب را بعد از تاتو فراموش نکنید.

 

بیشتر بخوانید: تاتوهای ستاره های مشهور چه معنایی دارد؟ | بررسی خالکوبی هالیوودی ها

 

7. کجای بدن خالکوبی نکنیم : مچ پا و ساق پا

تاتو مچ پا

نواحی مچ پا و ساق پا به راحتی توسط کفش و جوراب سائیده می شوند. و به همین دلیل، تاتو شما می تواند رنگ های روشن خود را خیلی سریع از دست بدهد. همچنین، از نظر درد، تقریباً همان میزانی است که در اثر خالکوبی روی قفسه سینه ایجاد می شود.

 

نمودار درد خالکوبی

عکس نمودار درد خالکوبی

در تصویر بالا، شما می توانید نمودار درد خالکوبی برای مردان و زنان را ببینید. مناطق قرمز دردناک ترین هستند، مناطق نارنجی و زرد حساسیت کمتری دارند و مناطق آبی هم بدون درد هستند. به هر حال اگر تمایل برای تاتو زدن دارید، به نقاطی که برای اینکار مناسب هستند فکر کنید. با مراجعه به مطالب پیشنهادی ما می توانید بهترین طرح های تاتو برای زنان و مردان را مشاهده کنید.