پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل

قاصدک 24

7 ترفند برای افزایش ماندگاری آرایش در فصل تابستان

7 ترفند برای افزایش ماندگاری آرایش در فصل تابستان

تابستان از راه رسیده و در ابتدای آن هستیم. حتی همین حالا هم گرمای بسیار شدیدی را تجربه می‌کنیم. عدم داشتن باراش باران به میزان قابل قبول و گرم شدن زمین باعث سخت‌تر شدن تابستان برای ما شده است. در چنین شرایطی بعضی چیزها غیر ممکن به نظر می‌رسند.

 

یکی از آنها آرایش کردن است. آرایشی که به روشی معمول انجام شود در تابستان ریزش خواهد داشت و در حقیقت انجام ندادن یک آرایش معمولی بسیار بهتر از انجام آن است. ما در این مقاله با روش‌های غیر معمول برای تثبیت آرایش تابستانی با شما هستیم.

 

1- آفتاب و تخریب لایه‌های آرایشی

چندان فرقی نمیکند که چند لایه کرم پودر پرایمر کانسیلر استفاده کرده‌اید. تابش مستقیم آفتاب می‌تواند به راحتی آرایش شما را تخریب کرده و از بین ببرد. نه تنها آرایش پوست بلکه آرایش چشم‌ها هم به راحتی با تابش مستقیم خورشید دچار ریزش خواهند شد.

 

تابش مستقیم خورشید به جز از بین بردن آرایش سطحی صورت باعث خشک شدن پوست، چشم‌ها و بینی می‌شود. بهترین کار این است که در ساعت‌هایی که تابش آفتاب مستقیم است از خانه خارج نشوید اما اگر مجبور به این کار هستید با استفاده از چند روش می‌توانید آرایش خود را تثبیت کنید.

 

2- محصولات آرایشی با کیفیت تهیه ‌کنید

یکی از بهترین راه‌ها و البته پرهزینه ترین راه‌ها برای افزایش ماندگاری آرایش در فصل تابستان استفاده از برندهای معتبر در سطح جهانی است. هزینه زیادی برای خرید یک کرم پودر یا پرایمر و یا حتی پودر فیکس که درباره آن در این مطلب می‌خوانید پرداخت خواهید کرد اما میتوانید اطمینان کنید که این آرایش یک آرایش ماندگار در گرمای شدید تابستان است.

 

سالن‌های آرایشی در این فصل و حتی در تمام فصل‌های سال به دلیل استفاده از بهترین برندها با رضایت مشتری روبرو هستند. دلیل بالا بودن قیمت آرایش عروس و یا حتی یک میکاپ ساده در آرایشگاه استفاده از برندهای معتبر و محصولات اصل است.

 

این محصولات با وجود گرمای شدید به راحتی ذوب نمی‌شوند و سر جای خود باقی می‌مانند. اکثر افراد توانایی خرید محصولات آرایشی با برندهای معتبر و اصل را ندارد بنابراین ما روش های دیگری برای عموم افراد جامعه خواهیم داشت.

 

3- لوازم آرایشی ضد آب

7 ترفند برای افزایش ماندگاری آرایش در فصل تابستان

بسیاری از محصولات آرایشی به دلیل ضد آب بودن مناسب فصل تابستان هستند. می‌توانید از چنین محصولاتی استفاده کنید تا آرایش ماندگارتری را در گرمای تابستان داشته باشید.

 

تمامی محصولات آرایشی شامل کرم پودر، کانسیلر، خط چشم، سایه، ریمل و دیگر محصولات با ویژگی ضدآب بودن در بازار موجود هستند و شما توانایی انتخاب محصول ضدآب با برند مورد نظر خود را خواهید داشت.

 

4- تاثیر ریزش ریمل

یکی از موارد بسیار خاص در آرایش تابستانی ریمل است. احتمالاً می‌توانید به راحتی چهره کسی که بعد از آرایش و ریمل زدن، گریه کرده را تصور کنید. این تصویر در تابستان تنها با تابش مستقیم نور خورشید ایجاد می‌شود. زمانی که پوستتان عرق کرده و این عرق به چشم ها می‌رسد ریمل خیس شده و در زیر پلک پخش خواهد شد.

 

بسیار آزاردهنده و کمی ترسناک است. ما با پیشنهاد خرید یک مدل ریمل ایزادورا اصل قصد داریم تا این مشکل را برای همیشه حل کنیم. مدل‌های مختلف این ریمل در رنگ‌های متنوع موجود است و برای جلوگیری از پخش شدن ریمل زیر چشم یا حتی پشت پلک استفاده از آن به شدت توصیه میشود.

 

5- ابروها

با توجه به توضیحات داده شده و تعریق بالا در تابستان ابروها نیز فرم و حالت خود را از دست میدهند. ما می‌توانیم با استفاده از سایه ابرو پودری و ضد آب این شرایط را مدیریت کنیم. از طرفی استفاده از یک ژل ابروی مناسب فرم ابروها را به حالتی مرتب  نگاه خواهد داشت.

 

پس از استفاده از ژل ابرو برای تارهای ابرو و مرتب شدن آنها زمان استفاده از سایه ابرو فرا می‌رسد. این کار را با دقت انجام دهید تا بعد از یک ساعت فرم و حالت ابرو ها عوض نشود. توجه داشته باشید ژل ابرو برای تارهای ابرو مورد استفاده ایت و نباید با پوست زیر ابرو تماس داشته باشد. به همین علت ابتداع از ژل ابرو برای فرم دادن به تار ابروها استفاده می‌کنیم و پس از آن قسمت‌های خالی را با هاشور یا سایه پر می‌کنیم.

 

6- رژ لب ۲۴ ساعته

هرچند استفاده از محصولات ۲۴ ساعته برای بعضی افراد کارایی ندارد اما به طور کلی رژ لب های ۲۴ ساعته به دلیل ماندگاری بالایی که دارند تحت تاثیر تابش مستقیم ذوب نخواهند شد. مکانیزم پوست لب بعضی افراد به صورتی است که این مدل رژ لب ها را پس می‌زنند و بلافاصله پس از زدن دچار پوست پوست شدن لب می‌شوند.

 

برای کسانی که لب‌های حساسی دارند استفاده از بالم لب رنگی در مقایسه با رژ لب های ۲۴ ساعته انتخاب بهتری است. رژلب های گیاهی و رژلب های مخصوص کودکان نیز برای چنین افرادی مناسب است.

 

7- خط چشم

7 ترفند برای افزایش ماندگاری آرایش در فصل تابستان

گزینه دیگری که در تابش مستقیم نور خورشید چهره شما را کمی ترسناک خواهد کرد ریزش خط چشم و پخش شدن آن در اطراف چشم است. کیفیت خط چشم جدا از ماندگاری بالای آن پوست حساس اطراف چشم را تخریب نمیکند و مدت زمان طولانی‌تری به حالت اولیه خود باقی خواهد ماند.

 

هزینه‌های بسیار بالا برای خط چشم چندان منطقی نیست و استفاده از یکی از برندهای ترکیه‌ای مانند برند فلورمار اصل می‌تواند کفایت کند. اگرچه تفاوت چندانی ندارد اما بهتر است از خط چشم ماژیکی برای فصل تابستان استفاده کنید. تثبیت شدن و ماندگاری بالای خط چشم‌های ماژیکی در مقایسه با مدل‌های دیگر بسیار بالا است.

 

محصولات آرایشی باکیفیت و ضد آفتاب و همچنین استفاده از پودر فیکس در انتهای آرایش برای فصل تابستان عمر آرایش شما را طولانی‌تر از حالت معمول خواهد کرد و در واقع شما یک آرایش غیر معمول و در عین حال ماندگار خواهید داشت.

 

اگر قصد رفتن به استخر را دارید و می‌خواهید آرایش صورتتان حفظ شود حتما از محصولات آرایشی ضد آب استفاده کنید و در غیر این صورت استفاده از یک پودر فیکس با کیفیت می‌تواند تا حد زیادی ماندگاری آرایش شما را بالا ببرد.

 

نویسنده: سارااقبالی