پارس ناز پورتال

فیلم و سریال

قاصدک 24

بچه های آسمان

7 نکته مهم برای آماده سازی پوست قبل از آرایش

7 نکته مهم برای آماده سازی پوست قبل از آرایش

7 نکته مهم برای آماده سازی پوست قبل از آرایش

احتمالا همه ما  اصطلاح زیر سازی صورت و آرایش را شنیده‌ایم. این اصطلاح از زبان آرایشگرها و میکاپ آرتیست‌ها شنیده می‌شود. آنها معتقدند که یک آرایش بدون نقص و خوب باید زیر سازی درستی هم داشته باشد. بنابراین شما هر چقدر هم آرایش کنید و زیر سازی انجام ندهید آرایش به خوبی بر روی پوست شما نخواهد نشست. در این صورت آرایش شما پوسته پوسته یا ماسیده جلوه داده می‌شود و زیبایی خود را ندارد. بنابراین برای زیر سازی صحیح و آماده سازی پوست قبل از آرایش باید به نکات زیر توجه داشته باشید.

 

1- شستن پوست صورت

شما باید در درجه اول پوست خود را از هر گونه آلودگی پاک کنید زیرا پوست پاک و تمیز به راحتی می‌تواند هر ماده‌ای را بر روی خود جذب کند. برای این کار می‌توانید از انواع ژل شستشو یا فوم شستشو استفاده کنید. برخی از افراد از شیر پاک کن هم برای پاک کردن باقی مانده مواد آرایشی قبلی بر روی صورت خود استفاده می‌کنند.

 

2- استفاده از مرطوب کننده

در هنگام آرایش صورت همیشه مرطوب کننده باید حضور داشته باشد. شما باید مرطوب کننده را متناسب با پوست خود تهیه کنید. اگر پوست چربی دارید از مرطوب کننده فاقد چربی استفاده کنید و اگر پوست شما خشک است یک کرم مرطوب کننده چرب انتخاب کنید. این نکته از آن جهت اهمیت دارد که چربی پوست باید در یک حد استاندارد رعایت شود و در غیر این صورت به بافت پوست آسیب وارد خواهد شد.

 

گاهی اوقات چین و چروک‌هایی که بر روی پوست ایجاد می‌شود به دلیل همین خشکی بیش از حد است. بنابراین بهتر است پیش از آرایش و بعد از پاکسازی برای زیرسازی اصولی از کرم مرطوب کننده مناسب پوست خود استفاده کنید.

 

3- پوشاندن نواقص صورت

پس از شستن صورت و برای آماده سازی پوست قبل از آرایش باید نقص‌ها پوشانده شوند. این کار به پوشاندن انواع لک، جای جوش و تیرگی دور چشم‌ و قسمت‌های دیگر کمک می‌کند. برای این کار می‌توانید از انواع کانسیلر و پرایمر و یا هر ماده دیگری به این شکل استفاده کنید.

 

کانسیلر میبلین یکی از انواع کانسیلرهایی است که با خرید آن به قیمت مناسب می‌توانید پوشش خوبی را بر روی نواقص صورت خود به وجود بیاورید. باید توجه داشته باشید که این کانسلر در انواع تقلبی هم در بازار وجود دارد و به اصل بودن برند آن توجه کنید. این محصول از محبوب‌ترین محصولات برند میبلین است.

7 نکته مهم برای آماده سازی پوست قبل از آرایش

شما با استفاده از این کانسیلر ابتدا تیرگی دور چشم‌ها را می‌پوشانید و پایین و بالای پلک را به صورت ضربه‌ای با کرم پودر پوشش می‌دهید. این کار به یک دست شدن آرایش شما کمک قابل توجهی می‌کند. استفاده از انواع ماسک هم می‌تواند مفید باشد.

 

برای خرید کانسیلر باید به نوع پوست خود هم توجه ویژه ای داشته باشید. زیرا هر کدام از پوست‌های چرب یا خشک و معمولی کانسیلر مخصوص خود را نیاز دارند. بنابراین بهتر است به جنس و نوع پوست خود توجه دشته باشید و این موضوع را در اولویت قرار دهید.

 

4- استفاده از کرم ضد آفتاب

برخی از افراد برای زیرسازی پوست خود از ضد آفتاب استفاده نمی‌کنند. کرم ضد آفتاب مهم‌ترین بخش زیرسازی است که باید انجام شود. زیرا پوست انسان حتی در برابر نور لامپ هم می‌تواند دچار آسیب شود. کرم ضد آفتاب به راحتی از پوست شما در برابر هر نوع آسیبی محافظت می‌کند. بهتر است به جای استفاده از انواع کرم پودر و پنکک از ضد آفتاب به عنوان یک زیرساز عالی استفاده کنید.

 

اگر می‌خواهید از کرم پودر و پنکک استفاده کنید بهتر است در زیر آن از ضد آفتاب هم کمک بگیرید. در این صورت پوست صورت شما در مقابل مشکلات روشنایی به خوبی می‌تواند محافظت شود. دقت داشته باشید که دور چشم‌ها نباید از ضد آفتاب استفاده شود.

 

کرم ضد آفتاب الارو اصل یکی از ضد آفتاب‌هایی است که قیمت مناسبی دشته و برای انواع پوست خشک و چرب و معمولی طراحی شده است. این ضد آفتاب حفاظت بالایی در برابر نور و اشعه خورشید دارد و با جذب سریع پوست مانع از تعریق آن می‌شود.

 

5- استفاده از کرم پودر

یک آرایش تمیز و خوب به کرم پودر نیاز دارد. این کار به پوشاندن جوش و لک‌ها هم کمک قابل ملاحظه‌ای می‌کند. برخی از انواع کرم‌ پودرها حاوی ضد آفتاب هم هستند و حتی به پوست رطوبت لازم را هم می‌رسانند. استفاده از کرم پودر مناسب موجب پنهان شدن چین و چروک‌های پوست می‌شود. برای یک زیر سازی خوب باید از کرم پودر مایع یا پودری خوب و مناسب پوست خودتان استفاده کنید.

7 نکته مهم برای آماده سازی پوست قبل از آرایش

اگر کرم پودر سریع جذب پوست شما می‌شود؛ بهتر است یک کرم پودر چرب‌تر تهیه کنید و آن را با استفاده از ابر آرایشی پخش کنید و چربی اضافه آن را از روی پوست خود بگیرید. نکته مهمی که در این میان باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید آن است که کرم پودر یا پنکیک باید متناسب با نوع پوست شما باشد و رنگ آن هم با رنگ صورت شما تفاوت زیادی نداشته باشد. این کار به طبیعی نشان دادن آرایش شما کمک قابل توجهی می‌کند. برای پخش کردن کرم از پدهای مخصوص مانند پدهای اشکی یا مثلثی شکل می‌توان استفاده کرد.

 

6- استفاده از فیکساتور

بعد از انجام آرایش چشم و لب و ابروها برای ثابت ماندن آرایش خود و تغییر نکردن آن بهتر است از فیکساتور استفاده شود تا در کل روز آرایش شما دچار تغییر نشود و صورتی صاف و یک دست داشته باشید.

 

7- استفاده از ماسک خانگی

بهتر است همیشه برای رسیدگی به پوست خود از انواع ماسک‌های خانگی استفاده کنید که چند مورد از بهترین‌های آن در این مطلب آورده شده است. زیرا اگر به پوست رسیدگی نشود آثار پیری به زودی بر روی آن خواهد نشست و طراوت و تازگی خود را از دست خواهد داد.

 

همیشه بعد از شستن صورت و پاک کردن مواد آرایشی از ماسک‌هایی مانند ماسک آلوورا، نشاسته یا دیگر ماسک‌های خانگی استفاده کنید. در این زمینه بهتر است که حتی الامکان از آرایش‌های سنگین بعد از ماسک اجتناب کنید. آرایش سنگین اجازه تنفس درست را به پوست نمی‌دهد. استفاده از ماسک موجب شفاف شدن و شادابی پوست می‌شود.