پارس ناز پورتال

قاصدک 24

74 میلیون تومان ضرر غیر قابل جبران با کم ‌کردن کیلومتر خودرو

74 میلیون تومان ضرر غیر قابل جبران با کم ‌کردن کیلومتر خودرو

بازار دست‌دوم خودرو در کشور ما که ماشین‌ها به دلیل قیمت بالایشان یک کالای سرمایه‌ای محسوب می‌شوند همیشه پررونق خود بوده است. شرایط افزایش قیمت خودروها و افزایش قیمت ارزهای خارجی تاثیر نامطلوبی بر قدرت خرید خریداران خودرو داشته است. کاهش قدرت خریداران باعث افزایش رونق بازار دست‌دوم شده است. اگرچه امروزه تحویل خودروی صفرکیلومتر از نمایندگی‌ها هم با ریسک‌هایی روبرو است و بایستی حتماً کارشناسی شود، خودروهای دست‌دوم این ریسک را به‌صورت دوچندان برای خریداران خودرو به همراه دارند.

 

طبق آمارها 75 درصد خودروهای دست‌دوم دارای انواع ایرادات فنی یا بدنه هستند؛ این مساله برای خریداران خودرو بسیار حائز اهمیت خواهد بود. رنگ‌شدگی تکه‌های مختلف ماشین با 40 درصد بیشترین آمار را در بین آسیب‌های خودرو دست‌دوم داراست. ایرادات فنی و کم کردن کیلومتر در راستای کم‌کار نشان دادن ماشین هم به ترتیب با 32 و 25 درصد در رده دومین و سومین آسیب‌های متداول ماشین‌های دست‌دوم قرار می‌گیرند که باید حتماً آن‌ها را بررسی نمایید.

 

آمار ذکرشده در تصویر بالا توسط شرکت همراه مکانیک به‌عنوان اولین شرکت کارشناسی خودرو در محل در کشور با بیش از 150هزار کارشناسی خودرو در محل منتشر گردیده است. در ادامه خواهیم دید که چرا باید یک خودرو دست‌دوم را حتماً قبل از خرید کارشناسی کرد.

 

کم کردن کیلومترمی تواند تا 74 میلیون تومان به شما ضرر بزند!

کاهش کیلومتر خودرو برای کم‌کار نشان دادن و فروش با قیمت بالاتر، همیشه راهی برای شیادان این بازار بوده است؛ اما متأسفانه با توجه به قیمت بالایی که امروزه خودروها دارند، تأثیر کیلومتر کمتر بر قیمت ماشین دست‌دوم چشمگیر است. برای اینکه بدانید چقدر کم کردن کیلومتر می‌تواند تأثیرگذار باشد یک خودرو را بررسی می‌کنیم: 

 

ماشین هیوندای سانتافه 2016 مدل فول دو دیفرانسیل با 90هزار کیلومتر ارزشی حدود 1میلیارد و 30 میلیون تومان دارد. قیمت همین خودرو با 50 هزار کیلومتر کمتر یعنی چیزی در حدود 40 هزار کیلومتر کارکرد، 74 میلیون تومان بیشتر قیمت می‌خورد و به ارزش قیمتی 1 میلیارد و 104 میلیون تومان می‌رسد. یعنی یک دست‌کاری کوچک در کیلومتر چنین خودرویی ممکن است حدود74 میلیون تومان شما را متضرر کند. برای پیشگیری از این اتفاق باید حتماً خودرو را پیش از خرید کارشناسی کنید.

 

اگر قصد خرید خودرو آن هم در بازار دست‌دوم دارید لازم است بدانید که کاهش کیلومتر در تعداد زیادی از خودرو‌ها  با دستگاه مشخص نمی‌شوند و فقط یک کارشناس حرفه‌ای و کارکشته خودرو  می‌تواند آن را از شرایط و وضعیت داخلی و بدنه خودرو تشخیص دهد.در ویدئو زیر توضیح کاملی در مورد این موضوع داده شده است.

 

 

خرید خودروی کارشناسی شده باعث کاهش ریسک سرمایه شماست

احتمالاً برای شما نیز اهمیت کارشناسی خودرو به خوبی مشخص شده است. در ویدئو نیز از نزدیک این موضوع را روی یک کیا سراتو دیدیم. طبق آمار موجود خریداران به‌طور میانگین برای خرید خودرو حداقل3 الی 5 ماشین را بررسی می‌کند تا بتوانند گزینه خوبی را از میان آن‌ها انتخاب کنند. یک خریدار وقتی شرایط ظاهری را مناسب دید برای مطمئن شدن لازم است که از یک کارشناس خودرو کمک بگیرد.  بنابراین چنین فردی حداقل 3 بار هزینه کارشناسی پرداخت می‌کند تا بتواند با اطمینان خاطر خودروی موردنظر خود را بخرد.

 

این تعداد کارشناسی هزینه زیادی را به شما تحمیل می‌کند، پس راه‌حل مناسب پیش رو چیست؟!

74 میلیون تومان ضرر غیر قابل جبران با کم ‌کردن کیلومتر خودرو

مطمئن‌ترین روش خرید خودرو ، با گارانتی 7 روزه

با مراجعه به وب‌سایت همراه مکانیک به‌عنوان اولین و بزرگ‌ترین نمایشگاه آنلاین خودروهای کارشناسی شده در ایران می‌توانید خودروهای کارشناسی شده و با گزارش کامل کارشناسی کامل و حتی گارانتی 7 روزه جبران خسارت کارشناسی را با اطمینان کامل خریداری نمایید.

 

انتخاب طرح خرید سفارشی و خرید از نمایشگاه همراه مکانیک هزینه‌های متعدد کارشناسی را به یک مورد آن هم خودروی خریداری‌شده شما کاهش می‌دهد. 

74 میلیون تومان ضرر غیر قابل جبران با کم ‌کردن کیلومتر خودرو

برای مشاهده خودروهای کارشناسی شده همراه مکانیک کافی است وارد صفحه خرید خودرو در hamrah-mechanic.com/cars-for-sale شوید و خودرو موردنظر خود را سرچ کنید. سپس با تماس با مشاور اختصاصی این خودرو می‌توانید از قیمت آن آگاه شده و در صورت تمایل برای بازدید حضوری از آن مراجعه کنید.

 

با همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید