پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل

قاصدک 24

8 روش تضمینی برای پاک کردن اسپری رنگ از روی لباس و اجسام

8 روش تضمینی برای پاک کردن اسپری رنگ از روی لباس و اجسام

اسپری های رنگ محصولاتی کاربردی هستند ودر مقاله زیر با نحوه ی استفاده از اسپری رنگ و آموزش کار با اسپری رنگ‌ و طریقه پاک کردن اسپری رنگ از روی اشیای مختلف آشنا می شویم.

 

نحوه ی اسپری رنگ روی شیشه

از اسپری های رنگ برای رنگ کردن اشیا استفاده می شود و کاربرد فراوانی دارد، وبا کمک اسپری رنگ می توانید لوازم خود را به رنگ مورد علاقه درآورید ، اسپری رنگ انواع مختلفی دارد و در واقع هر اسپری رنگی برای رنگ کردن اشیا خاصی ایجاد شده و برای اینکه رنگ امیزی خوبی داشته باشید.

 

باید از اسپری رنگ مخصوص آن وسیله استفاده کنید زیرا اسپری های رنگ با تنوع فراوان موجود هستند و هر کدام مخصوص رنگ کردن سطح خاصی هستند برای مثال اگر به دنبال رنگ کردن روی شیشه هستید باید به سراغ اسپری رنگ مخصوص شیشه بروید و از ان استفاده کنید همچنین بعد ازاینکه اسپری رنگ مخصوص وسیله خود را انتخاب کردید باید از برند معتبری آن را تهیه کنید تا نتیجه مطلوب را به دست آورید.

8 روش تضمینی برای پاک کردن اسپری رنگ از روی لباس و اجسام

برای رنگ کردن شیشه با اسپری رنگ می توانید ابتدا شیشه کاملا تمیز میکنید و بهتر است رنگ را از فاصله ۲۵ سانتی متری اسپری کنید و از اسپری های سریع خشک استفاده کنید که شرگی ندارند و خیلی سریع خشک می شوند ، سپس آن قسمت هایی که نمی خواهید رنگ شوند با نوار چسب پهن می پوشانید و سطح شیشه را با اسپری رنگ می کنید و اجازه می دهید تا برای مدت کوتاهی رنگ آن خشک شود سپس دوباره این کار را انجام می دهید این مرحله را تا ۳ بار انجام دهید تا شیشه ی شما به صورت صاف و یک دست رنگ شود.

 

چگونه اسپری رنگ خشک شده را درست کنیم ؟

از مشکلاتی که همواره افراد با ان مواجه می شوند خشک شدن اسپری های رنگ است که به دلایل مختلفی اتفاق می افتد برای جلوگیری از این اتفاق باید به نکات زیر توجه کرد

 

* محیط نگه داری اسپری رنگ

* نحوه ی استفاده از اسپری رنگ

* برند اسپری رنگ

* تاریخ مصرف اسپری رنگ

 

اکثر اوقات اسپری رنگ خشک نشده، بلکه نازل رنگ آن مسدود شده به علت استفاده ی نادرست و شما می توانید با تمیز کردن دهانه ی نازل با تینر،تعویض نازل اسپری، مجدد از آن استفاده کنید.

 

نحوه ی پاک کردن اسپری رنگ از اشیا مختلف

گفتیم که برای رنگ کردن سطوح باید متناسب با جنس سطح ، اسپری مخصوص را تهیه کنید و پس از تمیز کردن سطح به رنگ کردن آن بپردازید زیرا اگرسطح مورد نظر کثیف باشد نمی توانید به خوبی و تمیز سطح را رنگ کنید.

 

اسپری رنگ دارای انواع مختلفی است که برخی از ان ها را نام می بریم :

* اسپری رنگ چوب

* اسپری رنگ فلز

* اسپری رنگ نسوز

* اسپری رنگflat

* اسپری رنگ پلاستیک

* اسپری رنگ نیمه براق

* اسپری رنگ روغنی

* اسپری رنگ لعاب

در زیر به نحوه ی پاک کردن اسپری از سطوح مختلف می پردازیم.

8 روش تضمینی برای پاک کردن اسپری رنگ از روی لباس و اجسام

1- نحوه ی پاک کردن اسپری رنگ از دیوار:

یکی از چالش های مهم در استفاده از اسپری های رنگ نحوه ی پاک کردن آن از دیواراست، برای این منظور ابتدا قسمت های نازک دیوار کنده می شوند که پاک کردن اثر اسپری رنگ از سطح دیوار دارای ۵ مرحله است.

 

* استفاده از پاک کننده های رنگ

* پاک کردن دیوار توسط اسفنج

* استفاده کردن از سمباده

* تعمیر قسمت های اسیب دیده به وسیله بتونه

* رنگ کردن نهایی

* استفاده از سند بالا زیرا مقاومت اسپری رنگ بالا است و در این روش مواد ساینده را درون دستگاه می ریزند و با فشار بالای هوا بر روی سطح پاشیده می شوند.

 

* استفاده از خمیر و ژل رنگ برای دیوارهای آجری

* استفاده از خراشیدن و رنگ برهای شیمیایی برای دیوار های سیمانی

 

2- چگونه اسپری رنگ را از روی کفش پاک کنیم؟

برای پاک کردن رنگ از سطح کفش نیاز به حلال یا رقیق کننده ی رنگ داریم و لکه رنگ به تنهایی در برابر آب مقاوم است و با استفاده از حلال رنگ به راحتی می توانیم لکه را از سطح آن پاک کنیم.

 

3- چگونه اسپری رنگ را از روی شیشه پاک کنیم؟

برای پاک کردن رنگ از سطح شیشه علاوه بر تراشیدن آن می توان با کمک پاک کننده های رنگ این مشکل را حل کرد، استفاده از کف مایع ظرفشویی،اب داغ،استفاده از تیغ یا کاردک شیشه پاکن که در این روش سطح شیشه را به کف آغشته کرده و سپس با کاردک مخصوص که در زاویه ۴۵ درجه گرفتیم با احتیاط سطوح رنگی را پاک می کنیم.

 

4- چگونه اسپری رنگ را از روی دست پاک کنیم

اگر رنگ به پوست بدن شما نفوذ کرده با روش های زیر می توانید آن را به راحتی پاک کنید

 

* استفاده از روغن پوست به این صورت که پوست خود را با روغن نارگیل یا روغن زیتون مالش دهید

* استفاده از دستمال شست وشو

* استفاده از صابون و آب گرم

 

5- چگونه رنگ اسپری را از روی ماشین پاک کنیم؟

شاید با دیدن صحنه ی رنگ اسپری شده بر روی ماشینتان بسیار ناراحت و نگران شوید اما نترسید با روش های بسیار راحت می توانید لکه رنگ را از سطح ماشین خود پاک کنید

 

* استفاده از استون و پاک کننده ناخون

* استفاده از روغن نخل

* استفاده از خاک رس

* استفاده از واکس

 

6- چگونه اسپری رنگ را از روی سنگ پاک کنیم؟

برای پاک کردن رنگ از روی سنگ ابتدا با جسم تیزی آن را خراش می دهیم و برمیداریم بعد مقداری ارد را با تری سدیم فسفات ترکیب می کنیم روی سطح می پاشیم و می گذاریم خشک شود و سپس با فشار آب آن را پاک می کنیم هرچقدر فشار آب بیشتر باشد لکه زودتر از سطح سنگ پاک می شود.

 

7- چگونه رنگ اسپری را از روی پلاستیک پاک کنیم؟

برای از بین بردن اسپری رنگ از سطوح پلاستیکی نیاز به استفاده از صابون بر پایه روغن است که در این روش با دستمال آغشته به صابون چند بار سطح پلاستیکی را می سابیم و در صورت عدم اثر می توانیم از واکس یا پولیش خودرو برای پاک کردن لکه رنگ استفاده کنیم

 

8- چگونه اسپری رنگ را از روی لباس پاک کنیم؟

پاک کردن لکه رنگ اگر بر پایه آب باشد بسیار راحت است و با استفاده از آب گرم از بین می رود اما اگر لکه رنگ بر پایه روغن باشد پاک سازی آن کمی دشوار است و باید ابتدا لکه را برداریم سپس لباس را پشت و رو کرده و قسمت بیرونی را روی دستمال خشکی قرار دهیم سپس از محلول های رنگ بر مناسب روی آن قسمت بمالیم و پس از مدتی آن را بشویم و بعد آن لباس را برای ۱ ساعت درون مواد شوینده خیس کنیم و سپس بشوریم تا لکه آن برطرف شود.

 

9- چگونه اسپری رنگ را از روی چوب پاک کنیم؟

برای پاک کردن لکه رنگ از سطح چوب میتوان از متریال های متفاوتی استفاده کرد مانند آب،الکل ،تینر،گرما ،سمباده ، استفاده از پاک کننده های شیمیای،استفاده از تکنیک سند بلاست و تفنگ حرارتی

 

خرید اسپری رنگ از ابزار میهن

در صورتی که قصد خرید اسپری رنگ را دارید ، پیشنهاد می کنیم سری به وب سایت ابزار میهن بزنید و انواع اسپری رنگ را با قیمت ها متفاوت مشاهده کنید . در ابزار میهن به عنوان بزرگترین وب سایت فروشگاهی تخصصی ابزار در ایران ، می توانید سفارشات اسپری رنگ خود را به صورت تک و یا کارتنی ثبت نمایید .

 

منبع : abzarmihan.com