جستجو در پارس ناز

8 واقعیت عجیب اما واقعی در مورد بارداری که پزشکان به نمی گویند!

8 واقعیت عجیب اما واقعی در مورد بارداری که پزشکان به نمی گویند!

8 واقعیت عجیب اما واقعی در مورد بارداری 

در این پست، 8 واقعیت عجیب اما واقعی در مورد بارداری را به شما خواهیم گفت. واقعیت هایی که اکثر پزشکان به شما نمی گویند و شاید از دانستن آنها تعجب کنید. ما از بارداری چه می دانیم؟ حالت تهوع، کمردرد، انتخاب های غذایی غیرمعمول – همه اینها حقایق شناخته شده ای در مورد بارداری هستند. اما آیا می دانید، برای مثال، نوزادان متولد نشده می توانند گریه کنند؟

 

یا اینکه این باور رایج که نوزادان کاسه زانو ندارند فقط یک افسانه است؟ آیا آمادگی دارید با این واقعیت روبرو شوید که بدانید ممکن است لکه های رنگدانه روی صورت و بدن شما ظاهر شود؟ یا حمل نوزاد در رحم برای یک سال کامل یک افسانه نیست. ما در ادامه حقایق جالب درمورد دوران حاملگی را به اشتراک گذاشته ایم که می تواند برای شما بسیار جالب باشد.

 

1. بارداری می تواند 1 سال طول بکشد

به طور معمول بارداری، از لحظه لقاح تا لحظه زایمان، 266 روز یا 38 هفته طول می کشد. با این حال، در واقع این عدد می تواند بزرگتر یا کوچکتر باشد. به عنوان مثال، یک زن جوان به مدت 375 روز باردار بود. رشد جنین او کندتر از حد معمول بود به همین دلیل بارداری او بیش از یک سال طول کشید، اما در نهایت یک دختر سالم به دنیا آمد.

8 واقعیت عجیب اما واقعی در مورد بارداری 

2. در دوران بارداری رحم 500 برابر بزرگتر می شود

در نیمه دوم بارداری، مایع داخل شکم مادر تقریباً به طور کامل از ادرار جنین تشکیل شده است که بعداً آن را می بلعند. رحم در دوران بارداری 500 برابر بزرگتر از حد طبیعی می شود. اما پس از زایمان، می تواند کوچکتر یا بزرگتر از اندازه اصلی خود شود. اندازه رحم قبل از بارداری به اندازه یک هلو است و در پایان بارداری به اندازه یک هندوانه می رسد.

 

بیشتر بخوانید: علائم بارداری | اولین نشانه های بارداری چه چیزهایی هستند؟

 

3. تولید استروژن در دوران بارداری

اگر یک زن هرگز زایمان نکند، در طول بارداری بیشتر از کل زندگی خود استروژن تولید می کند. استروژن یک هورمون جنسی است که از کلسترول (نوعی چربی) ساخته می‌شود. این هورمون فقط به زنان جوان اختصاص ندارد، بلکه در بدن مردان، کودکان و زنان یائسه هم یافت می‌شود. در این افراد استروژن معمولا در بافت‌ چربی، استخوان‌ها، پوست، کبد و غده فوق‌کلیوی ساخته می‌شود.

افزایش سایز اعضای بدن در دوران بارداری

4. افزایش سایز اعضای بدن در دوران بارداری

در دوران بارداری، کمر و سینه زنان تنها چیزهایی نیستند که بزرگ می شوند، بلکه پاهای آنها نیز بزرگ می شوند. چند دلیل برای این وجود دارد: تجمع بیش از حد مایع در بدن مادر باردار، نرم شدن مفاصل به دلیل تغییرات هورمونی، افزایش فشار روی قوس پا به دلیل افزایش وزن. بنابراین شاید بهتر باشد که در دوران بارداری کفش یا کتانی یک سایز بزرگتر بخرید.

 

بیشتر بخوانید: روش هایی برای بارداری سریع | از خوردنی ها تا مراقبت ها

 

5. نوزادان در شکم مادر گریه می کنند

نوزادان حتی قبل از تولد می توانند در شکم مادرشان گریه کنند. آنها این توانایی را در سه ماهه سوم ایجاد می کنند و گریه معمولاً در پاسخ به صدای کم دسیبلی که روی شکم مادر پخش می شود اتفاق می افتد. تصاویر ویدئویی سونوگرافی ضبط شده نوزادان را نشان می دهد که آنها گریه می کنند. آنها کارهایی مانند باز کردن دهان، فشار دادن زبان، و چندین نفس نامنظم قبل از بازدم را انجام می دهند.

ظهور رنگدانه ها در دوران بارداری

6. ظهور رنگدانه ها در دوران بارداری

یک “همدم” مکرر زنان در دوران بارداری، ظهور رنگدانه ها است. 90 درصد مادران با این مشکل مواجه هستند. لکه های خاصی ممکن است روی صورت آنها ظاهر شود، به خصوص در نواحی پیشانی، بینی، چانه، استخوان گونه و چشم. رنگ این رنگدانه به رنگ اولیه پوست مادر بستگی دارد: پوست روشن تیره تر و پوست تیره روشن تر می شود.

 

بیشتر بخوانید: غذاهای مقوی برای دوران بارداری + خوراکی های ممنوع در زمان حاملگی

 

7. اثر انگشت نوزاد چه زمانی شروع به شکل گیری می کند؟

اثر انگشت نوزادان از ماه ششم بارداری شروع به شکل گیری می کند. و وقتی شکل گرفتند تا آخر عمر تغییر نخواهند کرد. به طور دقیق‌تر اثر انگشت جنین در سه ماهگی شکل می‌گیرد. در ماه‌های سوم و چهارم بارداری، پوست جنین از یک لایه شفاف نازک به یک پوشش مومی تغییر می‌کند. در این زمان لایه میانی پوست و لایه پایه باعث رشد اپیدرم و می‌شود.

اثر انگشت نوزاد چه زمانی شروع به شکل گیری می کند

8. جنین طعم غذای مادر را حس می کند

یک کودک متولد نشده می تواند غذایی را که مادرش مصرف می کند احساس، مزه و بو کند. آنها توسط مایعات آمنیوتیک جذب می شوند و می توانند ترجیحات غذایی فرد آینده را تشکیل دهند. و در آخر هم باید بگوییم که بارداری دوران شگفت انگیزی است که بدن یک زن دچار دگرگونی هایی می شود که تصور آن ها سخت است. برای مطالعه پست های بیشتر، به لینک های پیشنهادی ما مراجعه کنید.