پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل

قاصدک 24

8 وسیله ای که تعویض آنها را فراموش می کنیم!!

8 وسیله ای که تعویض آنها را فراموش می کنیم!!

آیا تا کنون فکر کرده‌اید که هر وسیله‌ای در خانه، دارای عمر مشخصی است؟ آیا می‌دانید که بعد از مدت زمان معینی وسیله، کارآیی خود را از دست می‌دهد و باید تعویض شود؟ با ما همراه شوید تا 8 وسیله‌ای که تعویض آن‌ها را فراموش کرده‌اید، بشناسید تا خیلی سریع به تعویض آن‌ها اقدام نمایید.

 

کدام وسایل نیاز به تعویض دوره ای دارند؟

وسایل بسیاری در خانه موجودند که پس از طی عمر مفید آن‌ها، از کارکردن با آن‌ها رضایت نداریم و از کهنگی آن‌ها رنج می‌بریم. همین حس دلیلی است برای آن‌که عمر وسیله به پایان رسیده و باید تعویض شود.

 

تعویض وسایل بهداشت فردی مانند مسواک، برس و تیغ اصلاح امری بسیار ضروری است زیرا در بیشتر موارد، موجوداتی که ما آن‌ها را نمی‌بینیم این وسایل را آلوده می‌کنند. دلیل بسیاری از بیماری‌ها، استفاده از وسایل شخصی آلوده است. در ادامه، به معرفی 8 وسیله که نیاز به تعویض دوره‌ای دارند، می‌پردازیم:

 

مسواک

کدام وسایل نیاز به تعویض دوره ای دارند؟

هر وسیله‌ای عمر مفیدی دارد و پس از طی شدن زمان آن، باید اقدام به تعویض وسیله نمود. مسواک دارای طول عمر متوسط 90 الی 120 روز است. البته حتماً لازم نیست تاریخ دقیق استفاده از آن را به خاطر بسپارید. با توجه به ظاهر مسواک می‌توانید متوجه شوید که وقت تعویض آن فرا رسیده است.

 

شاید تعجب کنید که در مسواک تقریبا 700 نوع باکتری زندگی می‌کنند. قارچ‌ها، ویروس‌ها و میکروارگانیسم‌های ریز روی برس‌های مسواک رشد می‌کنند.این موجودات میکروسکوپی مشاهده نمی‌شوند اما وجود دارند و می‌توانند تحت شرایطی ما را بیمار كنند. از این رو باید نکات زیر را در نگهداری و تعویض مسواک به خاطر بسپارید:

 

 • از مسواک در جای خشک نگهداری کنید: مسواك را در جایی خشک و دور از رطوبت و تاریکی قرار دهید. گرما، رطوبت و تاریکی شرایط مناسبی برای رشد و تكثیر این موجودات میكروسكوپی ایجاد می‌کنند. از قرار دادن مسواک در حمام، توالت و کنار سینک خودداری نمایید. مسواک‌هایی که در چنین مکان‌هایی نگهداری می‌شوند، دارای آلودگی‌های بسیاری هستند.

 

 • هر سه الی چهار ماه یک‌بار اقدام به تعویض مسواک نمایید: در مدت سه الی چهار ماه، موهای مسواک خورده می‌شوند و مسواک کارآیی لازم را برای پاکسازی دندان‌ها از دست می‌دهد.

 

 • در صورت بیماری، مسواک باید تعویض شود: بیماری‌های ویروسی و میکروبی مسواک را آلوده می‌کنند. پس از مبتلا شدن به بیماری و بهبود، خیلی سریع مسواک خود را عوض کنید.

 

 • مسواک کودکان باید سریعتر تعویض شود: کودکان به دلیل رشد دائمی نیاز دارند تا سریعتر از مسواک مناسب استفاده کنند. از این رو مسواک کودکان سریعتر باید تعویض شود.

 

برس مو

8 وسیله ای که تعویض آنها را فراموش می کنیم

یکی از وسایل ضروری برای مرتب کردن مو‌ها، برس مو است. روزمرگی زندگی سبب می‌شود کم‌تر به فکر تعویض این وسیله باشیم اما بهتر است برس مو را هر یک الی دو سال تعویض نماییم.

 

برس‌های گرد که برای خشک کردن مو‌ها استفاده می‌شوند معمولاً عمر کوتاه‌تری دارند. البته لازم نیست تاریخ دقیق خرید برس مو را به خاطر داشته باشید. از وضعیت ظاهری برس مو هم می‌توانید به پایان عمر این وسیله‌ی جادویی در نگهداری از مو‌ها پی برید و اقدام به تعویض آن نمایید.

 

البته عمر مفید برس بستگی به انتخاب برس نیز دارد. با انتخاب برس از برند پاتریکس که دارای عمر مفید بیشتری است، شما می‌توانید با خیال راحت از این برس‌ها استفاده کنید. در ادامه به ویژگی‌های منحصر به فرد‌ برس‌های پاتریکس می‌پردازیم:

 

 • دارای سوزن‌های پلاستیکی جهت جلوگیری از آسیب رساندن به سر کودکان
 • طراحی جذاب برای تشویق کودکان برای استفاده از برس مو
 • طراحی سبک جهت سهولت استفاده
 • تهیه شده از با کیفیت‌ترین متریال
 • ارائه‌ی انواع برس مو فلزی، چوبی و پلاستیکی

 

بالشت‌ها

از وسایلی که هرشب با شما همراه هستند، در تمام مدت شب، زیر سرتان قرار دارند روی آن غلت می‌زنید، بالشت‌ها هستند. اما به خاطر بسپارید که باید بالشت‌های خود را هر دو تا سه سال یک‌بار تعویض کنید.

 

در صورتی که همه شب‌ها فقط از یک بالشت استفاده می‌کنید بهتر است که سالی یک‌بار اقدام به تعویض آن نمایید. بالشت‌ها در اثر مرور زمان محلی برای جمع شدن گرد و غبار و محل مناسبی برای زندگی موجودات میکروسکوپی می‌شوند.

 

اسکاچ ظرف‌شویی

شاید باورتان نشود اما اسکاچ ظرفشویی یکی از مهم‌ترین وسایل در جمع‌آوری میکروب می‌باشد. این وسیله همیشه مرطوب است، در محیط گرم آشپزخانه قرار می‌گیرد و مواد غذایی باقی مانده روی ظروف‌ را حمل می‌کند. چنین محیطی در کم‌ترین زمان با تجمع بسیاری از میکروب‌ها همراه خواهد شد.

 

در واقع اسکاچ ظرفشویی یک محیط کشت مطلوب برای تکثیر انواع میکروب است. البته می‌توانید به مدت دو دقیقه اسکاچ را در ماکروفر داغ قرار دهید تا ضدعفونی شود اما توصیه می‌شود حتماً هر دو الی سه هفته یک‌بار این وسیله را تعویض نمایید.

 

برس‌های آرایشی

برس‌های آرایشی هر روز مورد استفاده قرار می‌گیرند. این برس‌ها با مواد آرایشی و پوست صورت در تماس دائم هستند و از این رو، توانایی جذب بسیاری از میکروب‌ها را در بین مو‌های خود دارند. توصیه می‌شود منتظر به هم ریختن موهای این برس‌های آرایشی نمانید و هر وقت که حس کردید برایتان دلنشین نیستند، خیلی سریع آن‌ها را تعویض کنید.

 

دتکتور، آلارم دود، آتش و باتری‌ها

تعویض وسایل ایمنی نظیر دتکتور و آلارم دود و آتش و باتری‌ها از حساس‌ترین و دقیق‌ترین کارها، به شمار می‌آید. عدم تعویض به موقع آن‌ها با خسارات جانی و مالی بسیاری همراه می‌شود. باید دائم به آن‌ها سرکشی کرد و از سلامت این وسایل اطمینان یافت.

 

تیغ اصلاح

پس از استفاده از حداکثر 3 الی 4 بار باید تیغ اصلاح را تعویض نمایید. بعضی افراد عادت دارند به تیغ پس از این مدت فشار بیاورند و تا زمانی که تیغ زنگ نزند یا حالت دندانه‌ای و خطرناک پیدا نکند، اقدام به تعویض این وسیله نمی‌کنند. اگر خیلی علاقه دارید تیغ خود را نگه دارید بهتر است از مدل‌های تیغ با دسته‌ی ثابت استفاده کنید. در این صورت می‌توانید دسته را نگه دارید و سر آن را تعویض کنید.

 

لوازم آرایشی

لوازم آرایشی

لوازم آرایشی در ارتباط مستقیم با پوست، چشم و مو هستند، از این رو برند‌های معتبر این لوازم، تاریخ تولید و زمان مجاز برای مصرف آن‌ها را روی بسته لوازم آرایشی درج می‌نمایند. این زمان از لحظه‌ی باز شدن درب محصول محاسبه می‌شود.

 

 • معمولاً محصولات پودری و سایه چشم به مدت 12 الی 15 ماه عمر مفید دارند. لازم به ذکر است که بعضی از برند‌ها تا 30 ماه ماندگاری را برای این محصولات در نظر گرفته‌اند. در صورت پایان رسیدن این مدت، حتی اگر جعبه از محصول پر باشد، بهتر است آن را دور بریزید و از مصرف محصول خودداری نمایید.

 

 • ریمل و خط چشم نیز دارای تاریخ مجاز مصرف هستند و معمولاً عمر این محصولات از نمونه‌های خشک لوازم آرایش کم‌تر است.

 

 • در صورت ایجاد بیماری‌های پوستی، گل‌مژه، تبخال و … بایستی وسایل آرایش خود را تعویض نمایید.

 

جمع بندی

تعویض مسواک و برس مو به راحتی آب خوردن است زیرا ما در پاتریکس با انواع مسواک و برس ویژه بزرگسالان و کودکان در خدمت شما عزیزان هستیم تا وسایل بهداشت فردی را از بهترین و با کیفیت‌ترین متریال در اختیار‌تان قرار دهیم.