پارس ناز پورتال

9 مورد از ویژگی های لاک خوب که باید بدانید!

9 مورد از ویژگی های لاک خوب که باید بدانید!

ویژگی‌های لاک خوب، رمز و رازهایی هستند که همه خانم‌های خوش ذوق و سلیقه برای آراستگی دستان خود باید از آن‌ها مطلع باشند. یک لاک خوب که جلوه‌ای زیبا روی دست‌ها دارد، دارای مشخصه‌های مختلفی است که در نظر گرفتن آن‌ها در زمان انتخاب از میان انواع لاک به خرید راحت‌تر این محصول کمک می‌کند. در ادامه به ویژگی‌های لاک خوب و نکاتی که در زمان خرید این محصول باید به آن‌ها توجه داشته باشید، اشاره خواهیم کرد.

 

ویژگی های لاک خوب چیست؟

لاک زدن یکی از تجربه‌های مشترک تمام خانم‌هاست. علاقه به لاک زدن سن و سال خاصی ندارد و خانم‌ها در هر زمان و سن و سالی برای این کار اشتیاق دارند. انتخاب از میان رنگ‌های متنوع و امتحان کردن آن‌ها روی ناخن‌ها حسی جالب و متفاوت دارد و در نهایت آراستگی انگشتان دست، اعتماد به نفس شما را چندین برابر می‌کند. البته برای آراستگی و زیبایی بیشتر با لاک ناخن لازم است که لاکی با کیفیت خریداری شود.

 

خرید لاک خوب و با کیفیت، موضوعی است که کمتر کسی به آن توجه می‌کند؛ این در حالی است که با خرید یک لاک خوب جلوه و زیبایی ناخن‌ها چندین برابر می‌شود. برای خرید یک لاک مناسب که زیبایی خیره‌کننده‌ای به دستان شما ببخشد باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید. این نکات ویژگی های لاک خوب هستند که به شما در خرید این محصول کمک می‌کنند و عبارتند از:

 

غلظت لاک

اولین و مهم‌ترین مشخصه لاک خوب، غلظت مناسب است. یک لاک خوب و با کیفیت نباید آنقدر غلیظ باشد که پخش کردن آن روی ناخن‌ها سخت باشد. همینطور نباید آنقدر رقیق باشد که رد و اثری روی ناخن باقی نگذارد. البته بعضی از لاک‌ها فرمولاسیونی دارند که باعث غلظت آن‌ها می‌شود، برای مثال لاک ژل‌ها از این نوع هستند. تفاوت لاک با لاک ژل در غلظت بیشتر لاک ژل‌ها است که باعث می‌شود خشک شدن آن‌ها تنها با دستگاه مخصوص امکان‌پذیر باشد.

 

قلموی مناسب

ویژگی های لاک خوب چیست؟

یکی دیگر از ویژگی های لاک خوب که در زمان خرید این محصول باید به آن دقت داشته باشید، قلموی لاک است. جنس، اندازه و حالت قلموی لاک تاثیر زیادی در پخش آن روی ناخن‌ها دارد. قلموی لاک باید نرم باشد و به صورت یکدست روی ناخن‌ها حرکت کند و با دو تا سه بار زدن تمام سطح ناخن را پوشش دهد.

 

اثر قلموهای سفت و زبر روی ناخن به جا می‌ماند و در ظاهر لاک تاثیر می‌گذارند. البته قلمو نباید آنقدر نرم باشد که از دسته لاک جدا شده و کنده شود. اندازه قلمو هم بسیار مهم است. سری قلمو باید به راحتی در دست جای گیرد و اندازه برس و رشته‌ها به گونه‌ای باشد که با یک بار زدن هم بتوان تمام سطح ناخن را پوشش داد.

 

یکدست بودن

یکی از تجربه‌های مشترک تمام خانم‌ها در لاک زدن، حبابی شدن یا ایجاد خطوط ناصاف روی ناخن بعد از خشک شدن لاک است. لاک‌های خوب بعد از خشک شدن سطحی یکنواخت و صاف دارند و هیچ اثر نامناسبی روی ناخن ایجاد نمی‌کنند. یکدست بودن تاثیر زیادی در جلوه لاک روی ناخن دارد و جذابیت آن را چندین برابر می‌کند.

 

بوی مطبوع

یکی دیگر از ویژگی‌ های لاک خوب، داشتن بوی مطبوع است. بسیاری از لاک‌های بی‌کیفیت و نامرغوب بویی نامناسب و آزاردهنده دارند که حین زدن آن‌ها روی ناخن باعث آزردگی می‌شوند. بوی لاک‌های نامرغوب حتی با باز کردن درب آن‌ها هم قابل تشخیص است و به راحتی می‌توان به بی‌کیفیت بودن آن‌ها پی برد.

 

زود خشک شدن

دیگر تجربه مشترک تمام خانم‌ها صبر کردن برای خشک شدن ناخن‌های لاک زده است که گاهی عذاب آور می‌شود. زمانی که منتظر خشک شدن لاک خود هستید نباید هیچ کاری انجام دهید زیرا کوچک‌ترین برخورد ناخن شما با سطوح و وسایل باعث پاک شدن لاک و خرابی آن می‌شود. البته راه‌هایی هم برای جلوگیری از بروز این مشکل وجود دارد که ساده‌ترین آن خرید لاک‌هایی است که زود خشک می‌شوند.

 

بعضی برندها برای راحتی مشتریان و جلب رضایت آن‌ها در فرمولاسیون‌ لاک‌های خود از موادی استفاده می‌کنند که باعث زودتر خشک شدن لاک در معرض هوای آزاد شده و در نتیجه نیازی به دغدغه و نگرانی بابت پاک شدن رنگ از روی ناخن‌ها نخواهد بود.

 

ماندگاری طولانی

دیگر ویژگی یک لاک خوب، ماندگاری مناسب آن روی ناخن است. در صورتی که لاک خریداری شده کیفیت مناسبی داشته باشد و به درستی از آن نگهداری کنید، حداقل 4-5 روز اثر اولیه خود را روی ناخن‌ها حفظ می‌کند اما اگر لاک شما از همان روز اول لب پر، دون دون یا خراشیده شد، احتمالا مواد اولیه مرغوبی ندارد.

 

رنگ واقعی

یکی دیگر از ویژگی‌های لاک خوب، رنگ واقعی آن است. برای همه ما پیش آمده که رنگ اولیه داخل شیشه لاک را بپسندیم اما زمانی که آن را روی ناخن می‌کشیم، با رنگی کاملا متفاوت مواجه شویم. این اتفاق هم به دلیل نامرغوب بودن مواد اولیه و تشکیل دهنده لاک رخ می‌دهد و در صورتی که لاکی خریداری کنید که مواد مرغوبی داشته باشد، مشکل برطرف خواهد شد.

 

شیشه مناسب

شیشه شکیل و مناسب از دیگر ویژگی‌های لاک‌های خوب ناخن است. فراموش نکنید برای برندهای معتبر و به روز دنیا داشتن بسته بندی و پکیجینگ زیبا یکی از اولویت های مهم به شمار می‌آید. لاک‌های اصیل با بسته بندی جذاب عرضه می‌شوند تا نظر مشتریان را در همان نگاه اول جلب کنند. به علاوه در برندهای اصلی و مرغوب حتی شیشه هم از بهترین و با کیفیت‌ترین نوع انتخاب می‌شود تا در برابر شکستن مقاوم بوده و در صورت زمین خوردن، لاک شما از بین نرود.

 

جلوه واقعی

در نهایت یک لاک خوب باید جلوه‌ای واقعی داشته باشد. به عبارت دیگر اگر لاک شما از نوع مات است، باید ناخن‌ها را مات کند یا اگر لاکی براق انتخاب می‌کنید باید برقی یکنواخت داشته باشد.

 

ترفندهای حرفه‌ای‌ها برای خرید بهترین لاک

 

ترفندهای حرفه‌ای‌ها برای خرید بهترین لاک

آشنایی با ویژگی های لاک خوب کمک زیادی به خرید راحت این محصول می‌کند اما اگر وقت کافی برای بررسی تمام این ویژگی‌ها در لاک مورد نظر خود ندارید، کافی است به چند نکته در لاک‌های انتخابی دقت کنید تا در نهایت بهترین نوع آن از نظر کیفیت و مرغوبیت را خریداری کنید. این نکات و ترفندها به شرح زیر هستند:

 

  • اگر به دنبال برند خاصی هستید، حتما به ظاهر شیشه توجه کنید. نمونه‌های تقلبی تنها در بعضی جزئیاتی که روی شیشه مشخص است، با نمونه اصلی تفاوت دارند.

 

  • لاک‌های برندهای معتبر و دارای تاییدیه‌های بهداشتی را خریداری کنید تا به دستان شما آسیبی وارد نشود.

 

  • به تاریخ انقضای لاک دقت کنید، بیشتر لاک‌ها بعد از اتمام انقضا کیفیت خود را از دست داده و خشک می‌شوند.

 

  • از لاک تقلبی استفاده نکنید زیرا به ناخن‌ها آسیب می‌زند.

 

  • رنگ‌های متناسب با پوست خود را شناسایی کنید تا لاک‌هایی جذاب‌تر خریداری کنید.

 

شاید تا چند سال پیش خرید لاک کار ساده‌ای بود اما این روزها به دلیل تنوع بالای این محصول از نظر رنگ و مدل‌، خرید چندان راحت نیست و در بیشتر موارد باعث سردرگمی شما می‌شود. به همین دلیل قبل از اینکه برای خرید لاک به بازار مراجعه کنید، بهتر است با ویژگی‌های لاک خوب آشنا شوید و نکاتی که به خرید این محصول می‌کنند را در نظر داشته باشید.