جستجو در پارس ناز

تحریم شدن خواننده زن اسرائیلی به خاطر غزه غوغا به پا کرد

مجموعه : مجله خبری روز
تحریم شدن خواننده زن اسرائیلی به خاطر غزه غوغا به پا کرد

بر شدت حذف چهره های هنری اسرائیلی که با مردم غزه ابراز همدردی کرده اند، افزوده شد. کنسرت نینی، خواننده مشهور اسراییلی، که قرار بود در ۲۷ اکتبر امسال در تئاتر مانتزونی در شهر میلان ایتالیا برگزار شود، به دلیل موضع گیری های او به نفع فلسطینیان لغو شد. او تنها کسی نیست که تاوان چنین حمایت هایی را می دهد. چهره های هنری بسیاری با حمایت از مردم بی دفاع غزه مورد غصب صهیونیست ها قرار گرفته اند.

 

مدیر برنامه های او در ایتالیا از مخالفت انجمن زنان یهودی آدی-ویتزو در ایتالیا با حضور نینی در این کنسرت خبر داد.روزنامه ایتالیایی لا رپوبلیکا روز یکشنبه ۲۷ ژوئیه به نقل از برگزارکنندگان کنسرت نینی در ایتالیا نوشت که آن ها موافق دخالت دادن سیاست در جریان این کنسرت نیستند.

 

ظاهرا اظهارنظرهای سیاسی این خواننده علیه سیاستمداران اسراییلی باعث شد تا حامیان مالی کنسرت از برگزاری آن منصرف شوند. پیشتر نیز هاآرتص از خشم صهیونیست ها نسبت به برخی هنرمندان خود خبر داده بود.

 

کمترین حمله و توهین به این چهره ها در شبکه های اجتماعی جمله ای بود با مضمون: تو مایه ننگ اسراییلی! اورنا بنایی، بازیگر و کمدین دیگر چهره مغضوب شده، است. این بازیگر در گفتگو با یک روزنامه تل آویوی جمله ای ابراز داشت که برایش هزینه ساز شد، آن عبارت چنین بود: از این که مردم سرزمین او چنین رفتاری دارند، ابراز شرمندگی می کند.

 

همچنین شیرا گفن، یکی از هشت کارگردانی بود که در جشنواره فیلم بیت المقدس به کشتار غزه اعتراض کرده بودند، حمایت وی چنان گران بود که در واکنش به سخنانش لیمور لیوانت، وزیر ورزش رژیم صهیونیستی هم از کوره در رفت و او را مایه رسوایی اسراییل خواند و گفت متاسف است که چنین افرادی در این سرزمین زندگی می کنند.

 

اما جملات وزیر وزرش بی پاسخ نماند و شیرا بطور کنایه ای در فیسبوک خود نوشت: این که برای همدردی با چهار کودک کشته شده چنین اعتراض هایی به پا می کنند نشان دهنده این است که جامعه ما تا چه حد در خشونت غرق شده است.

 

وی در این پست افزود: با اجازه شما من می خواهم از خفا بیرون آیم و بگویم وقتی یک بچه کشته می شود، این موضوع به من آسیب می زند. خشم صهیونیست ها از گفن زمانی زبانه کشید که وی هنگام نمایش فیلم اش در جشنواره، روی صحنه رفت و نام کودکان فلسطینی ای که در ساحل غزه کشته شدند، را خواند و به احترام آنها یک دقیقه سکوت کرد.

 

دیگر خواننده اسراییلی بود که حین اجرای کنسرت در اسپانیا رفتار رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و آن را جنایت بار خواند. او پیش از بیان این حرف ها از سوی مردم اسپانیا با اعتراض رو به رو و با عنوان تروریست خوانده شده بود. وی گفت: متاسفم که در اسراییل من را برای حمایت از صلح به باد سرزنش می گیرند. اما باید بگویم ما داریم بهای اشتباه رهبرانمان را می پردازیم.

 

هزینه اشتباهات سیاسی آنهایی را که به ما خیانت می کنند، می پردازیم. همه آنهایی که تلاشی برای جلوگیری از خشونت نمی کنند، خیانتکار هستند.

 

 

منبع: جام جم