پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بازداشت دکتر جراح زیبایی که چهره بیماران را زشت می کرد

مجموعه : مجله خبری روز
بازداشت دکتر جراح زیبایی که چهره بیماران را زشت می کرد

بازداشت دکتر جراح زیبایی که چهره بیماران را زشت می کرد روجر باینتون” که یک بار نیز 15 سال پیش با همین اتهام در اسکاتلند از فعالیت‌های پزشکی معلق شده بود پس‌از انتقال به “استراتفوردشا‌یر” جراحی را از سرگرفت اما در این سال‌ها متدهای مختلفی را روی بسیاری از بیماران آزمایش کرد که حتی یک بار نیز پیش از این در دنیای طبابت به کار نرفته بود.

 

طبق تحقیقات بازپرس ویژه پرونده، 33 نفر از 123 بیماری که با این روش‌ها جراحی شده بودند از مواد مورد استفاده یا روش جدید این پزشک اطلاعی نداشتند. «باینتون» در سال 2007 میلادی نخستین پیوند داخلی حفره‌های چشمی را انجام داد.

 

این روش در حالی انجام شد که تا پیش از این‌هرگز در جراحی‌های صورت از آن استفاده نشده بود. با این حال این شیوه تا سال 2012 ادامه داشت تا این‌که کم‌کم شکایت‌ها از سوی بیماران افزایش پیدا کرد و یک سال بعد دستور بازنگری پرونده‌های پزشکی و تحقیق درباره بیماران تحت عمل جراحی صادر شد.

 

زمانی که خطای این پزشک در 88 مورد ثابت شد او در دفاعیه‌ای عنوان کرد 26 درصد خطاهای پزشکی به واسطه عادات غلط زندگی بیماران رخ داده است. در حال حاضر این پزشک زیبایی یک سالی است که از فعالیت در بیمارستان دانشگاهی شمال «استراتفوردشایر» منع شده است.

 

براساس اسناد در پرونده این پزشک، او در بسیاری از موارد تنها برای آزمودن تکنیک‌هایش بسیاری از افراد را ترغیب به جراحی‌های پیوند استخوانی می‌کرد که در برخی موارد آسیب‌های جبران ناپذیری به بیماران وارد می‌شد و در نهایت بیمار نیاز به چندین عمل ترمیمی و حتی پیوندی دیگر پیدا می‌کرد.

 

از 88 مورد خطای پزشکی این جراح 36 مورد مربوط به کسانی است که بدون نیاز به جراحی فک تحت عمل قرار گرفته‌اند، بر روی 19 بیمار بدون دلیل عمل پیوند حفره چشمی انجام گرفته و 23 نفر به‌دلیل بی‌اطلاعی از روش پزشک شکایت کرده‌اند و 10 مورد نیز آسیب جبران‌ناپذیری دیده‌اند. محاکمه این پزشک پس از تعلیق برای تعیین حکم ادامه دارد.

 

 

منبع:فرانشر