پارس ناز پورتال

قاصدک 24

جزئیات سیل مرگبار در ده استان ایران + عکس

جزئیات سیل مرگبار در ده استان ایران + عکس

جزئیات سیل مرگبار در ده استان ایران

 

سیل استان های ایلام، بوشهر، خراسان، کرمان، کرمانشاه،لرستان،هرمزگان و یزد  57 شهرستان و نیز جزیره کیش را تحت تاثیر قرار داده است.

 

یک دختر یازده ساله و یک پسربچه در پی وقوع سیل در ایران جان باختند .بارش شدید باران و وقوع سیل در چند استان ایران تلفاتی را به همراه داشته است، از جمله یک دختر یازده ساله در استان کرمان و یک پسربچه در استان هرمزگان جان باخته‌اند.فرماندار منوجان در استان کرمان از مرگ یک دختر ۱۱ ساله به علت ریزش منزل مسکونی خبر داده است.

جزئیات سیل مرگبار در ده استان ایران + عکس

فرماندار شهرستان رودان در استان هرمزگان نیز گفته است که یک پسربچه بر اثر طغیان رودخانه کشته شده است. در روستای بیدان بخش رودخانه شهرستان رودان هم ۵ نفر از اعضای یک خانواده دچار سیلاب شده و در خودروی خود دچار خفگی شدند.

 

ظاهرا راننده خودرو با پرتاب خودش به بیرون نجات پیدا کرده اما 5 تن دیگر از سرنشینان این خودرو از جمله زن باردار نه ماهه و جنین درون شکمش و دو کودک درون خودرو فوت شده اند .

 

ناصر چرخساز، رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر ایران، امروز پنج شنبه ۲۱ آبان، گفت در پی بارندگی‌های اخیر، استان‌های هرمزگان، کرمان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، بوشهر، فارس، قزوین و یزد دچار سیل شدند.

 

وی گزارش داده که راه ارتباطی ۱۱ روستا از توابع استان کرمان به علت بارش شدید مسدود شده است.بارندگی و سیل در استان فارس نیز ادامه دارد و باعث آبگرفتگی معابر و خیابانها شده است.

 

حسین فیاض پور، مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: “در برخی از شهرستان های جنوبی استان مانند خنج، لامرد، مهر، لارستان، داراب و زرین دشت هنوز بارندگی ادامه دارد و هنوز مرحله مقابله با وضعیت پایان نیافته، نمی توان گفت که خسارات کلی بارش اخیر در استان چه قدر بوده است.”

 

علیرضا صفا، مدیریت بحران استان هرمزگان با اعلام اینکه شهرستان بستک بیشترین بارندگی را در این استان داشته است،گفت: “بارش ۴۵دقیقه‌ای سحرگاه دیروز علاوه بر آب گرفتگی معابر شهر بندرعباس، موجب قطعی برق شده و خساراتی به زیر ساخت های شهری بندرعباس وارده کرده است که برای تخمین خسارت وارده باید تا پایان بارندگی صبر کرد.”

 

گزارش‌ها از استان لرستان نیز حاکی از خسارات سیل به کشاورزان و عشایر این منطقه است.حاجی مراد بیرانوند، مدیر کل امور عشایر استان لرستان گفته که بارندگی‌های اخیر باعث وقوع سیل در برخی مناطق این استان شده و خساراتی به کشاورزان و عشایر وارد کرده است.

 

آقای بیرانوند از توزیع سه هزار لیتر نفت سفید بین عشایر لرستان برای جلوگیری از قطع درختان توسط آن‌ها با هدف مقابله با سرما خبر داده است.از دو روز گذشته تاکنون بر اثر بارش های شدید باران 10 استان در کشور گرفتار سیلاب و ابگرفتگی شدند.

 

سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر اظهار داشت: متاسفانه سیل 133 شهر،روستا و مناطق عشایر نشین رادچار آسیب دیدگی کرده که امدادگران هلال احمر تاکنون به 3600 تن از هموطنان امدادرسانی کرده اند.
 
مرتضوی در ادامه بیان داشت: همچنین تاکنون 170 تن اسکان اضطراری یافته اند و متاسفانه 17 تن مصدوم شده اند.وی در ادامه اظهار کرد: همچنین متاسفانه 4 نفر در شهرستان تایباد مفقود هستند که تلاش برای یافتن این افراد ادامه دارد.
 
سخنگوی سازمان امداد و نجات خاطر نشان کرد: تاکنون 7 تن نیز به مناطق امن منتقل شده اند و از 200 واحد مسکونی تخلیه آب صورت گرفته است.
 
**غرق شدن خودرو پرايد با 5 سرنشين در بخش رودخانه شهرستان رودان(ساعت 11:00)بخشدار بخش رودخانه گفت : این حادثه ساعت 9 صبح امروز بر اثر ورود ناگهانی سیلاب در مسیر رودخانه بیدان بخش رودخانه اتفاق افتاد .
 
عطالله کاظمی نژاد افزود : این خودرو 6 سرنشین داشت که راننده خودرو در هنگام وقوع حادثه خود را از ماشین پرت کرد و مسافران آن که همه اعضای یک خانواده از جمله 2 کودک بودندگرفتار سیلاب شدند .
 
گروه های مردمی خودرو پراید به همراه اجساد 5 سرنشین را از آب بیرون آوردند .بارندگی از 5 روز پیش در شهرستان رودان آغاز شده و تاکنون 141 میلی متر باران در شهرستان باریده است .
 
اکنون راه ارتباطی 75 روستای بخش رودخانه با شهر رودان مرکز شهرستان و استان هرمزگان قطع است .**3 کودک در استان های فارس و کرمان قربانی سیل شدند(ساعت 13:00)
 
رییس ستاد مدیریت بحران فارس در بخش خبری ساعت 13:00 شبکه خبر با اشاره به اینکه 25 شهرستان استان فارس در 24 ساعت گذشته بارش شدید باران را تجربه کردند، گفت: متاسفانه جاری شدن سیلاب بر اثزر بارش شدید باران جان یک کودک 4و نیم ساله و یک کودک 10 ساله را گرفت.
 
وی افزود: در پی این رخداد قطعی آب و برق تعدادی از روستاها را داشتیم اما اکنون راه ها بازگشایی و آب و برق نیز وصل شده است.گفتنی است، در همین بخش خبری به کشته شدن یک کودک در استان کرمان بر اثر وقوع سیل نیز اشاره شد.
 
10 کشته، 21 مصدوم و 4 مفقودی در اثر سیلاب در 10 استان(ساعت 15:00)ناصر چرخ‌ساز اظهار داشت: در آخرین گزارشی که از سیلاب و آبگرفتگی به دست ما رسیده است، تا کنون 10 استان ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، فارس، قزوین، کرمان، کرمانشاه، لرستان، هرمزگان و یزد درگیر شده‌اند.
 
وی با بیان اینکه تا کنون توسط نیروهای امدادی به 3 هزار و 600 نفر امدادرسانی شده است، افزود: تا کنون 10 نفر جان خود را از دست داده‌اند.
 
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور عنوان کرد: 170 نفر اسکان یافته‌اند و 21 نفر نیز مصدوم شده‌اند و هفت نفر انتقال پیدا کرده‌اند که 14 نفر نیز به صورت سرپایی مورد مداوا قرار گرفته‌اند.
 
وی گفت: تلاش برای یافتن 4 نفر مفقودی در تایباد که در اثر طغیان رودخانه فصلی باخزر یک خودرو با چهار سرنشین خود گرفتار سیل شد، ادامه دارد.

 

 

مطالب مرتبط:

 

وقوع سیل رود بارک در کلاردشت (+عکس)

 

ناپدید شدن 12 نفر در سیل جاده چالوس و 20 کشته بر اثر طوفان شب گذشته در تهران

 

تصاویر غم انگیز بعد از جاری شدن سیل در منطقه سیجان، محور کرج چالوس