پارس ناز پورتال

قاصدک 24

جان باختن آیت الله مویدی در فاجعه منا تایید شد

جان باختن آیت الله مویدی در فاجعه منا تایید شد

جان باختن آیت الله مویدی در فاجعه منا تایید شد

 

آمار مفقودیهای فاجعه منا در حال تغییر است . یکی از جان باختگان فاجعه منا آیت الله مویدی است. فرزند آیت‌الله مویدی گفت: پس از بررسی‌های صورت گرفته و احراز هویت مشخص شد‌که آیت‌الله محمدرضا مویدی در‌حادثه خونین منا جان خود را از دست داده است. به گزارش پارس ناز حجت‌الاسلام محمد‌حسین مویدی فرزند آن مرحوم با تایید خبر فوت آیت الله محمدرضا مویدی قمی اظهار داشت: پس از واقعه خونین منا و مشخص نبودن وضعیت آیت الله مویدی، روز دوشنبه کار انتقال پیکر 87 جان باخته به ایران انجام شد که پدر من هم بین کشته شدگان است.

 

فرزند آیت‌الله مویدی درمورد اتفاق اخیر افتادهن در مکه افزود: متاسفانه پس از واقعه اسفناک منا که عید قربان اتفاق افتاد پدرم آیت الله مویدی مفقود شدند و اسم ایشان هم در بین لیست مفقودان واقعه منا بود که مسئولان سازمان حج و حجت‌الاسلام قاضی عسکر نماینده ولی‌فقیه در سازمان حج تلاش زیادی برای مشخص شدن وضعیت آیت‌الله مویدی و دیگر مفقودان انجام دادند.

 

وی بیان کرد: روز دوشنبه پیکر 87 جان باخته واقعه منا به فرودگاه امام خمینی (ره) منتقل شد که برادرم پیکر آیت الله مویدی را شناسایی کرد و خبر فوت ایشان تائید می‌شود.حجت‌الاسلام مویدی با اشاره به زمان تشییع پیکر آیت الله مویدی گفت: مراسم تشییع و خاکسپاری آیت الله مویدی متعاقباً اعلام می‌شود و ایشان در شهر مقدس قم به خاک سپرده می‌شوند.

 

آیت‌الله مویدی استاد سطوح عالی حوزه علمیه و مفسر قرآن کریم بود که در سال 1320 در شهر مقدس قم دیده به جهان گشود و بعد از سپری کردن دروس سطح، دروس خارج فقه و اصول را نزد حضرات آیات عظام، حائری یزدی فرزند مؤسس حوزه علمیه قم، آیت الله میلانی، آیت الله العظمی گلپایگانی، رهبر کبیر انقلاب آیت الله العظمی امام خمینی (ره) زانوی ادب بر زمین زند و قبل از نهضت در امتحانات خارج فقه (سطح 4) قبل از ارتحال آیت الله العظمی بروجردی شرکت کرده و دارای اجازه نقل احادیث و روایات و اجتهاد از بعضی از مراجع معظم تقلید بود.

 

وی از سال 42 به صورت جدی و فعال وارد میدان مبارزات سیاسی شد و شانزده سال با وجود فراز و نشیب‌های فراوان، شکنجه‌ها، تبعیدها و زندان‌ها مبارزه کرد و از هیچ خطری نهراسید.آیت الله مؤیدی قمی پس ازانقلاب اسلامی نیزهمچنان پرتلاش به فعالیت‌های ارزشمنداسلامی پرداخت و همچنین درایام دفاع مقدس به عنوان مبلّغ و رئیس حوزه علمیه زاهدان باحضورخود سبب دلگرمی رزمندگان اسلام درطول دوران دفاع مقدس بود.

 

 

مطالب مرتبط:

 

گریه هاشمی رفسنجانی در تشییع قربانیان منا ‬+ تصاویر

 

عکسی تکان دهنده و دیده نشده از فاجعه منا (18+)

 

نام حجاج ایرانی شهید شده در حادثه رمی جمرات و منا

 

مراسم تشییع زائران کشته شده در منا در تهران + تصاویر

 

شناسایی ۵ زائر ایرانی کشته‌شده در حادثه مکه

 

باز هم حادثه در مکه سقوط پنکه سقفی روی سر زائران ایرانی در مکه

 

از خون عزیزانمان در فاجعه منا به هیچ عنوان نخواهیم گذشت