پارس ناز پورتال

قاصدک 24

طرز پخت رولت نان با مغز سوسیس

مجموعه : آموزش آشپزی
طرز پخت رولت نان با مغز سوسیس

طرز پخت رولت نان با مغز سوسیس,مواد اولیه برای  5 نفر:

 آرد 3پیمانه (مخصوص نان)
كره 100گرم
سوسیس10عدد
ماست 1پیمانه
بیكینگ پودر 2قاشق مرباخوری
نمك نصف قاشق چایخوری
شكر 2قاشق مرباخوری
سیاه دانه به میزان لازم
زرده تخم مرغ 1عدد

طرز تهیه :
ابتدا کره را روی حرارت ذوب كرده و ماست را به آن اضافه کرده و مخلوط كنید، مواد خشک را با هم مخلوط كرده و حداقل 3 بار الک کنید تا هوا بخورند و سبك شودند و بعد كم كم به ماست و کره اضافه کنید و بهم بزنید تا خمیر نرمی بدست بیاید سپس خمیر را داخل ظرف چرب شده ای قرار داده و روی آن را با یك پارچه نخی نمناك بپوشانید و اجازه دهید خمیر به مدت 20 تا 30 دقیقه استراحت کند.

پس از استراحت خمیر را به 10 قسمت مساوی تقسیم کنید ، یک تکه از خمیر را به شکل مستطیل به طولی کمی بیشتر از سوسیس و عرضی 3 سوسیس روی سطح صافی به قطر نیم سانت باز کنید سپس سوسیس را روی خمیر گذاشته و خمیر را دور آن بپیچانید و اطراف آن را با فشار دست خوب به یکدیگر متصل کنید.

 

روی سطح خمیر را برش های مورب و كم عمق بزنید و اجازه دهید ابتدا و انتهای خمیر باز بماند.یك عدد زرده تخم مرغ را زده و روی خمیر بمالید و كمی كنجد یا سیاه دانه روی آن بریزید.همه سوسیس ها را به این شكل در آوردید.

 

سینی نان را در فر با حرارت 200 درجه سانتیگراد و به مدت 30 دقیقه قرار دهید ، چند دقیقه آخر زمان پخت بالای فر را روشن کنید تا روی نان ها طلایی شود سپس همراه با سس کچاب یا تند سرو نمائید.

نكات:
1)بهتر است این نان را داخل آلومینیوم پیچیده و بعد داخل فر بگذارید تا خوشرنگ شود.

2)در صورت تمایل روی سوسیس ها مقداری كره و زرده تخم مرغ زده و بعد داخل خمیر قرار دهید.