پارس ناز پورتال

قاصدک 24

زیباترین مکان های اسکیت روی یخ در دنیا (عکس)

زیباترین مکان های اسکیت روی یخ در دنیا (عکس)

زیباترین مکان های اسکیت روی یخ در دنیا «اتریش» یکی از کشورهای غرب اروپاست. این کشور از شمال با کشورهای «آلمان» و «جمهوری چک»، از شرق با کشورهای «اسلوواکی» و «مجارستان»، از جنوب با کشورهای «ایتالیا» و «اسلوونی» و از غرب با کشورهای «سوئیس» و «لیختنشتاین» هم‌مرز است.

 

در بسیاری از کشورهای جهان یکی از بزرگ‌ترین تفریح‌های مردم در فصل سرد، زدن به دل برف و یخ است! اگرچه خیلی‌ها دل خوشی از سرما و یخبندان ندارند اما حقیقت این است که از سرما و برف و یخبندان استفاده‌های دیگری نیز می‌توان داشت: اسکیت روی یخ یکی از همین استفاده‌هاست. در مطلب زیر با هشت زمین یخ‌زده‌ای آشنا می‌شوید که اسکیت‌بازان زیادی را به خود می‌بینند و زیبایی خاصی دارند.

 

Banff Lake Louise – کانادا

 

هیچ جای تعجب نیست که «کانادا» با آب و هوای فوق‌العاده سردش، زمین‌های اسکیت روی یخ زیبایی داشته باشد. درواقع یکی از زیباترین زمین‌های اسکیت به این کشور تعلق دارد. این زمین همواره میزبان کانادایی‌های بسیاری است که برای گذراندن بخشی از اوقات خود به آن هجوم می‌آورند. اطراف دریاچه «لوئیس» را کوه‌های سربه فلک کشیده احاطه کرده‌اند.

 

Vienna Ice Dream – اتریش ـ وین

 

زیباترین مکان های اسکیت روی یخ در دنیا (عکس)

 

«اتریش» یکی از کشورهای غرب اروپاست. این کشور از شمال با کشورهای «آلمان» و «جمهوری چک»، از شرق با کشورهای «اسلوواکی» و «مجارستان»، از جنوب با کشورهای «ایتالیا» و «اسلوونی» و از غرب با کشورهای «سوئیس» و «لیختنشتاین» هم‌مرز است. رشته کوه‌های آلپ شرقی بخش زیادی از این کشور را در خود گرفته‌اند. Vienna Ice Dream یکی از مشهورترین زمین‌های اسکیت این کشور است.

 

Red Square Rink – روسیه ـ مسکو

 

زیباترین مکان های اسکیت روی یخ در دنیا (عکس)

«روسیه» یکی دیگر از کشورهای سردسیر جهان است. همواره و با شروع فصل زمستان در اخبار هواشناسی شبکه‌های خبری جهان همواره می‌توان نام روسیه و سرمای وحشتناک بعضی از مناطق آن را دید. درجه برودت هوا در برخی مناطق روسیه همچون منطقه «اویمیاکون» به ۵۳ درجه زیرصفر نیز می‌رسد. اما سرما در روسیه مزایایی هم دارد و یکی از آنها پیست زیبای Red Square Rink است.

 

Rockefeller Center – ایالات‌متحده آمریکا ـ نیویورک

 

زیباترین مکان های اسکیت روی یخ در دنیا (عکس)

یکی دیگر از زیباترین زمین‌های اسکیت روی یخ دنیا در «نیویورک» واقع شده است. این زمین اسکیت هر روز از ساعت هشت و ۳۰ دقیقه بامداد درهای خود را به روی مراجعان می‌گشاید و تا نیمه‌شب نیز پذیرای کسانی است که از طرفداران اسکیت روی یخ محسوب می‌شوند. «راکفلر سنتر» ـ که این زمین اسکیت در آنجا قرار دارد ـ مجموعه‌ای از ۱۹‌ساختمان تجاری و اداری در میدانی در محله منهتن است.

 

Shichahai – چین ـ بی‌جینگ

 

زیباترین مکان های اسکیت روی یخ در دنیا (عکس)

دریاچه Shichahai از سه دریاچه متصل به‌هم تشکیل شده است: دریاچه «Qianhai»، دریاچه «Houhai» و دریاچه «Xihai». این دریاچه را ساختمان‌های تاریخی محاصره کرده‌اند و پیست بیرونی آن با همه وسایل موردنیاز اسکیت مجهز شده است. بلیت این زمین در روزهای عادی ۸۰‌سنت و آخرهفته و روزهای تعطیل یک دلار و ۶۰ سنت است.

 

Eiffel Tower Ice Rink – فرانسه ـ پاریس

 

زیباترین مکان های اسکیت روی یخ در دنیا (عکس)

پیست اسکیت روی یخ پاریس امسال به دلیل نوسازی و تعمیرات طبقه نخست برج ایفل بسته شده است اما سال آینده میلادی این زمین اسکیت دوباره بازگشایی خواهد شد. این زمین اسکیت در حدود ۶۰ متر بالاتر از Champs de Mars قرارگرفته و بخشی از هزینه ورودی برج ایفل به این زمین اختصاص دارد. این پیست از سال ۱۹۶۹ میلادی آغاز به‌کار کرده و یک بار در سال ۲۰۰۴ میلادی نیز بازسازی شده است.