جستجو در پارس ناز

آیا این کودک منجمد شده روزی به زندگی باز میگردد؟

آیا این کودک منجمد شده روزی به زندگی باز میگردد؟

یک کودک دو ساله بر اثر تومور مغزی فوت کرد ولی اکنون به امید آنکه روزی با پیشرفت های پزشکی بتوان وی را احیا کرد، منجمد شده است.

 

به گزارش پارس ناز تصور می شود این دخترکوچولو به نام ماترین نااُواراتپونگ از تایلند جوانترین شخصی باشد با روش برودتی حفظ شده است

 

این کودک نوپا از آوریل سال گذشته دچار نوع شدیدی سرطان شد و یک روز صبح، دیگر از خواب بیدار نشد. پس از آزمایشات صورت گرفته در بیمارستان بانکوک مشخص شد که وی دارای یک تومور 11 سانتی متری در سمت چپ مغزش دارد

 

 این نوع سرطان مغزی بسیار نادر است و تنها کودکان بسیار کوچک را به خود مبتلا می کند. در این مورد ماترین به کما رفت و پس از ماه ها تحت درمان شدید از جمله 12بار جراحی مغز، 20 دوره شیمی درمانی و 20 دوره پرتو درمانی، پزشکان نتوانستند کار بیشتری صورت دهند.

 

 او در ژانویه امسال، پس از آنکه بالاخره والدینش اجازه دادند دستگاه ها را از وی بردارند فوت کرد. به گزارش پارس ناز در هنگام فوت او 80 درصد مغز سمت چپ خود را از دست داده بود که در نتیجه منجر به فلج شدن سمت راست بدن می شود.

 

ولی والدین وی هنوز مصمم هستند که شاید روزی فرزندشان را با پیشرفت پزشکی از مرگ به زندگی بیاورند و بدن او را برای منجمد کردن به یکی از بزرگترین سرویس های برودتی دنیا سپرده اند.

 

 اکنون جسد ماترین به پایگاهی در آریزونا فرستاده شده و مغز و بدنش را در دمای 196سانتیگراد منجمد کرده اند.