جستجو در پارس ناز

اصلاح دکوراسیون نوروزی برای سال جدید

مجموعه : دکوراسیون
اصلاح دکوراسیون نوروزی برای سال جدید

اصلاح دکوراسیون نوروزی برای سال جدید,اگر شما هم می خواهید برای سال 94 یک دکوراسیون نوروزی زیبا و بدون اشکال داشته باشید این 4 مشکل را حل کنید.

 

چرا خانه من همیشه شلوغ و خانه همسایه همیشه مرتب است؟! چرا هرقدر خانه را مرتب می‌كنم باز هم به سرعت نامرتب می‌شود؟ قطعا این سوال‌ها از ذهن خیلی از ما گذشته یا حتی بارها راجع به آن فكر كرده‌ایم. شاید علت این شلوغی همیشگی، انتخاب‌هایی نادرست باشد.

 

دقت كرده‌اید در اكثر سریال‌های تلویزیونی لوكیشن‌هایی جذاب، همیشه مرتب و خوش رنگ و لعاب می‌بینیم.

 

خب قطعا همچنین خانه‌هایی وجود دارد اما توجه داشته باشید كه خانه‌های كوچك خیلی از ما جایی برای مانور دادن آن دكور‌ها و نورپردازی‌ها نیست و در نهایت با انتخاب‌هایی ناآگاهانه خانه را به یك فضایی دلگیر تبدیل می‌كنیم. پس بیایید در گام اول، انتخابی درست داشته باشیم.

 

_ اگر سقف خانه‌ شما بلند نیست . . .
هرگز از رنگ‌های تیره استفاده نكنید. توجه كرده‌اید زمانی كه به یك خانه كوچك اما با رنگ‌هایی روشن پا می‌گذارید،

 

اولین چیزی كه به زبان‌تان می‌آید این ‌است كه چقدر این خانه دلباز است؟ بنابراین با استفاده از رنگ‌های كدر و تیره و شلوغ كردن بیش از حد خانه، فضای خانه‌تان را دلگیر می‌كنید.

 

از راه‌حل‌هایی كه باعث می‌شود سقف خانه بلند به نظر برسد، استفاده از رنگ‌های روشن در دیوار‌ها و به خصوص در سقف خانه است. همه این موارد در نهایت خانه شما را به‌طور ناخودآگاه مرتب‌تر نشان خواهد داد.اصلاح دکوراسیون نوروزی برای سال جدیداگر قصد دارید كل خانه یا قسمتی از دیوار‌ها را كاغذ دیواری كنید، بهترین انتخاب برای خانه شما كه سقف كوتاهی دارد، كاغذ دیواری با خطوط عمودی است.

 

یك اشتباه بزرگ دیگر كه سقف خانه شما را كوتاه نشان می‌دهد، استفاده زیاد از قاب عكس و وسایل تزئینی روی دیوار است. با انتخاب خطوط عمودی، ارتفاع دیوار شما بلندتر به‌نظر می‌رسد.

 

روی دیوار خانه‌تان از قاب‌هایی كشیده و بلند استفاده كنید. اگر دكور جالبی نظرتان را جلب ‌كرده به این نكته توجه كنید كه آیا آن دكور در خانه شما هم به‌‌ همان زیبایی خواهد بود؟ قدم اول برای یك انتخاب درست این است كه بپذیرید هر مبلمانی مناسب خانه شما نیست.

 

در نهایت خانه شما كوچك به‌نظر خواهد رسید اگر بیش از حد فضای خانه را شلوغ كنید.

 

_ اگر خانه‌ شما آفتاب‌گیر نیست . . .
هرگز از پرده‌های ضخیم استفاده نكنید. اگر خانه‌ آفتاب‌گیر نیست نباید از رنگ‌های تیره چه در دیوار‌ها و چه در مبلمان استفاده كنید. رنگ‌های روشن باعث می‌شود خانه شما روشن‌تر به‌نظر برسد.

 

بهتر است از پرده‌هایی با جنس حریر برای پذیرایی و از پرده‌های كركره‌ای برای اتاق خواب استفاده كنید. رنگ مناسب برای پرده سالن پذیرایی گلبهی، كرم و شیری است. اگر برای اتاق خواب هم انتخاب شما پرده حریر است، می‌توانید از تناژ رنگی شاد‌تر و چند درجه پررنگ‌تر استفاده كنید.
اصلاح دکوراسیون نوروزی برای سال جدیدپرده حریر اجازه ورود نور طبیعی به خانه شما را می‌دهد. همیشه استفاده حداكثر از نور طبیعی ایده‌آل‌ترین حالت است. اما اگر امكان استفاده از نور طبیعی در منزل شما بسیار كم است، نور‌پردازی قالب منزل شما مصنوعی خواهد بود.

 

انعكاس نور مصنوعی روی رنگ‌های لیمویی، زرد كم رنگ و گلبهی خانه را دلباز‌تر نشان می‌دهد.

 

همچنین توجه داشته باشید، مبلمانی كه در مغازه می‌بینید به دلیل نور‌پردازی خاص مغازه جذاب به نظر می‌رسد. اصلا هدف طراح دكور آن مغازه همین بوده كه آنقدر آن مبلمان جذاب به‌نظر برسد كه شما فكر كنید حتما در خانه شما هم به‌‌ همان زیبایی خواهد بود.

 

_ اگر اتاق خواب شما شلوغ است . . .
اولین فردی كه در شلوغی اتاق خواب خانه مقصر است، خود شما هستید. این شلوغی فقط هم مختص اتاق خواب نیست.

 

گاهی شلوغی بیش از حد دسكتاپ كامپیو‌تر شخصی، زمانی كه به دنبال یك عكس یا فایل خاصی می‌گردید، كلافه‌تان می‌كند.

 

یكی از راه‌هایی كه شما را در داشتن یك اتاق مرتب كمك می‌كند، استفاده از قفسه‌هایی برای طبقه‌بندی لباس، كیف و كفش، لوازم بهداشتی و حتی كاغذهایی است كه لازم‌شان دارید اما همیشه پراكنده‌اند و جای مشخصی ندارند.
اصلاح دکوراسیون نوروزی برای سال جدیداین قفسه‌ها در ابعاد متنوع و قیمت‌هایی مناسب در بازار موجود است تا شما را از این شلوغی كلافه‌كننده نجات دهد. بعضی از این قفسه‌های موجود در بازار، در دارند و قفل هم می‌شوند. در انتخاب رنگ‌آمیزی این قفسه‌ها دقت كنید.

 

با انتخاب قفسه‌هایی با رنگ‌های شاد، هم دكوراسیون اتاق‌تان تغییر می‌كند و هم اتاق‌تان مرتب به‌نظر می‌رسد.

 

اگر اتاق شما هم كوچك است و هم به دلیل داشتن مبلمانی زیاد، فضای حركتی زیادی ندارید، پس به فكر خلوت كردن اتاق باشید. فقط وجود خرده‌ریز‌هایی كه در اتاق پراكنده است باعث ایجاد فضایی نامرتب نمی‌شود بلكه وجود مبلمانی غیرضروری هم فضای خانه شما را كوچك و نامرتب نشان می‌دهد.

 

_ اگر راهروی خانه طولانی است . . .
دیوارهای ابتدا و انتهای راهرو را تیره‌تر از باقی دیوار‌ها رنگ‌آمیزی كنید تا دیوار‌ها نزدیك‌تر به نظر برسد. این رنگ‌آمیزی از كشیدگی بیش از حد راهرو می‌كاهد اما این نكته مهم را فراموش نكنید كه هدف از این كار، تاریك كردن فضا نیست.

 

همچنین به جای خریدن یك قالیچه طویل برای كل این فضا، از یك قالیچه كوچك‌تر در وسط راهرو استفاده كنید.

اصلاح دکوراسیون نوروزی برای سال جدیددر بخشی از این دیوار طویل كه ستون ندارد یك فضای خالی ایجاد كنید. یعنی یك یا چند فرورفتگی (بسته به طول دیوار) در این دیوار درست كنید.

 

هم می‌توانید این فضا را با نور‌پردازی متفاوت زیبا كنید و هم وسایل تزئینی كوچكی مثل گلدان‌هایی رنگی در آن قرار دهید. حتی می‌توانید در این فرورفتگی‌ها قفسه‌هایی تعبیه كنید تا وسایل اضافی را در آن قرار دهید.

 

 

منبع : زندگی ایده آل