پارس ناز پورتال

قاصدک 24

خاموشی اینترنت؟؟؟؟

مجموعه : مجله خبری روز
خاموشی اینترنت؟؟؟؟

هکرهای موسوم به ناشناس Anonymous در اعتراض به تصویب اصلاحیه روی لایحه امنیت سایبر CISPA ، فردا دوشنبه 22 آوریل 2013 را روز خاموشی اینترنت در امریکا اعلام کردند.
هکرهای ناشناس از همگان خواستندروز 22 آویل ساعت 6 صبح به وقت گرینویچ  GMT وب سایتهای خود را خاموش کنند. اعتراض 24 ساعت طول خواهد کشید و ادمین وب سایتها باید در این 24 ساعت، وب سرورهای خود را خاموش نگه دارند. قرار است طبق این عملیات حکومت امریکا قدرت اتحاد هکرها و ادمین ها را بفهمند تا هر قانون ناقض آزادی های اینترنت را تصویب نکنند.

همچنین در این اعلامیه از ادمین ها خواسته شده تا روی وب سایت خود دلیل خاموشی را اعلام کنند. اصلاحیه روی قانون CISPA یا Cyber Intelligence Sahring and Protection Act با 288 رای موافق و 127 رای مخالف در مجلس سنا تصویب شد. بر اساس این قانون، سرویس دهندگان اینترنتی باید اطلاعات شخصی کاربران خود را با حکومت share کرده و اطلاعات محرمانه کاربران را به حکومت امریکا بدهند.

این قانون نقض آشکار آزادی های فردی و اینترنتی است و از این به بعد هیچ کسی امنیت و حریم خصوصی هنگام استفاده از اینترنت نخواهد داشت. در تمام قراردادهایی که تاکنون بین کاربران و کمپانی ها هنگام عرضه اینترنت ارائه می شده است موضوع حفظ اطلاعات شخصی در terms and conditions بوده است.
البته شایعه شده که ممکن است کاخ سفید این لایحه را وتو کند. تاکنون یک و نیم میلیون امضا نیز علیه این لایحه جمع شده که برای ارسال به کنگره کافی نیست و این در حالی است که یاهو، گوگل و مایکروسافت از این اصلاحیه در نهایت تعجب حمایت کرده اند.