جستجو در پارس ناز

سمبل های مناسب و نامناسب در دکوراسیون

مجموعه : دکوراسیون
سمبل های مناسب و نامناسب در دکوراسیون
 
در این مقاله به بررسی جهت جغرافیایی شرق و کیفیت روابط خانوادگی می پردازیم؛ پس اگر معاشرت فامیلی کم یا زیادی دارید یا اگر در خانواده دچار مشکل شده اید و با کسی کدورت دارید، شاید با راهکارهای فنگ شویی بتوانید گره از کار باز کنید.

 

عنصر خانه شرق، چوب است و طبیعتا رنگ های تنالیته سبز مربوط به این کیفیت می شوند. قراردادن گیاه سبز در این بخش از خانه بسیار مناسب است؛ توجه کنید انباشتگی این بخش می تواند در روابط خانوادگی یا سلامتی افراد خانواده تاثیر منفی داشته باشد. پس پیشنهاد می شود حتی الامکان ماهی یکبار این بخش را پاکسازی کنید و کمدها و قفسه های این قسمت را بیرون ریخته و بعد از رفع انباشتگی، مجددا به صورت مرتب بچینید.

 

البته اگر چه رنگ سبز مربوط به این کیفیت است؛ ولی استفاده از آن خصوصا برای اتاق خواب به دلیل ایجاد حس اضطراب پیشنهاد نمی شود و استفاده از این رنگ فقط برای فضای مطالعه و کتابخانه توصیه می شود. در نتیجه استفاده از گیاه سبز بهترین پیشنهاد برای این قسمت است.

 

همانطورکه در چرخه تکمیل کننده دیدید، عنصر تکمیل کننده و تقویت کننده عنصر چوب، آب است. پس اگر در پی تقویت این کیفیت و افزایش معاشرت فامیلی هستید، می توانید از عنصر آب در فضا بهره گیرید. رنگ آبی همانطور که در شماره قبل اشاره شد باعث یین شدن فضا می شود و از آنجایی که معاشرت کردن، یک فعالیت یینگ است، راه حل مناسب، استفاده از عنصر آب به صورت آبنما یا تصویری از دریای مواج یا آبشار است که نماد عنصر آب در وضعیت ینگ آن است.

 

هنگام استفاده از عنصر آب باید به چند نکته توجه کنید؛ اگر عنصر آب را در ظرفی بلوری ریخته اید، حتما باید ظرف را به طور مرتب بشویید و از شکل گرفتن رسوب آب داخل آن جلوگیری کنید. درصورتی که این بخش خانه در محدوده ورودی منزل واقع شده و تمایل به استفاده از آبنما دارید، باید توجه کنید که آبنما را سمت راست در (هنگامی که درون چهارچوب در قرار گرفته اید و از داخل خانه به بیرون نگاه می کنید) قرار ندهید چون در فنگ شویی اعتقاد بر این است که این حالت موجب از دست دادن مال می شود و در ضمن باید جریان آب از بیرون به سمت خانه باشد.

 

استفاده از رنگ های تنالیته قرمز که نشانگر عنصر آتش هستند، در این فضا بسیار نامناسب است؛ چراکه در چرخه تحلیل برنده، همانطور که گفته شد، عنصر آتش باعث تحلیل عنصر چوب می شود و این ممنوعیت استفاده، علاوه بر رنگ شامل عناصر بروز دهنده آتش نظیر شمع نیز می شود.

 

طبق چرخه مخرب، استفاده از عنصر فلز که عنصر مخرب عنصر چوب است نیز در این فضا ممنوعیت دارد، بنابراین از رنگ های متالیک و تنالیته سفید و خاکستری و همینطور مجسمه یا وسایل تزئینی فلزی در این فضا استفاده نکنید.

 

اگر در فضای مربوط به این کیفیت از رنگ قرمز استفاده شود، همانطور که در شماره های قبل توضیح داده شد، باید با استفاده از عنصر تحلیل برنده، عنصر مزاحم تاثیر آن را خنثی کنید. به عنوان مثال، راه حل پیشنهادی برای این مورد استفاده از عنصر زمین است؛ یعنی با آوردن اشاره ای از رنگ های زمینی متناسب با حجم رنگ یا عنصر آتش موجود در فضا، آن را تعدیل کنید. اگر در این بخش خانه شومینه قرار دارد که عنصر آتش است، می توانید با قراردادن کوزه یا مجسمه سفالی در محوطه شومینه یا آویزان کردن تابلوی سفالی بالای شومینه تاثیر منفی آن را از بین ببرید.

 

اگر در این فضا عنصر غالب، عنصر فلز است یا از رنگ های مربوط به عنصر فلز استفاده شده یا حجم وسیعی از وسایل تزئینی فلزی در این محل قرار دارد، برای رفع این مشکل، از عنصر میانی عنصر مخرب و عنصر تخریب شده در چرخه مخرب استفاده کنید. در این مورد راه حل، به کارگیری عنصر آب است که علاوه بر تقویت عنصر چوب، باعث تحلیل کیفیت عنصر فلز (عنصر مخرب) نیز می شود.

 

نکته ای که باید به آن توجه شود این است که برخلاف تصور، وسایل فرفورژه که اخیرا استفاده از آنها بسیار رایج شده است، بروز دهنده عنصر آب هستند نه فلز.

 

حال نوبت به معرفی سمبل های مناسب و نامناسب این کیفیت می رسد، از شاخص ترین سمبل های این کیفیت همانطور که می دانید استفاده از تصویر اعضاء خانواده در نهایت صحت و سلامت و خوشی در کنار هم است.

 

و بر خلاف آن، استفاده از تصویر عزیزان از دست رفته یا بیمار یا حتی تصویر اعضاء خانواده، زمانی که از سلامتی کامل برخوردار نبودند نیز در این فضا نامناسب است.

منبع : مجله منزل