پارس ناز پورتال

جستجو در پارس ناز

ثروتمندترین فوتبالیست جهان کیست؟ درباره فایق بلیقه پولدارترین فوتبالیست دنیا

ثروتمندترین فوتبالیست جهان کیست؟ درباره فایق بلیقه پولدارترین فوتبالیست دنیا

ثروتمندترین فوتبالیست جهان کیست؟ 

ثروتمندترین فوتبالیست جهان کیست؟ فوتبال، در بسیاری از نقاط جهان، نه تنها به عنوان یک تب جهانی، بلکه یک ورزش عظیم با ارزش گذاری های میلیارد دلاری شناخته می شود. بازیکنان برتر فوتبال به دلیل درآمد هنگفتشان که به واسطه طرفداران زیاد آنها، معاملات اسپانسری پرسود و قراردادهای بزرگ به آنها کمک می کند، جزو ثروتمندترین افراد روی کره زمین هستند.

 

در این میان، فایق بلیقه به اندازه برخی از بهترین فوتبالیست های جهان مشهور نیست، اما او ثروتمندترین است. بلیقه پسر جفری بلیقه، شاهزاده برونئی است که دارایی خالص او 20 میلیارد دلار برآورد شده است. این او را با اختلاف زیادی به ثروتمندترین فوتبالیست جهان تبدیل می کند. بلیقه که برای باشگاه چونبوری در تایلند بازی می کند ثروت خود را از ذخایر عظیم نفت و گاز خانواده اش به دست آورده است.

 

فایق بلیقه شاید برای همه طرفداران فوتبال آشناترین نام نباشد، اما بازیکن سابق لسترسیتی زمانی یکی از مهم ترین نام های فوتبال انگلیس بود. گفته می شود که بلیقه ثروتمندترین بازیکن فوتبال جهان است. ثروت این بازیکن، از زمان حضور او در فوتبال به دست نیامد، زیرا ثروت او پیش از دوران فوتبالیش بود.

 

فایق بلیقه کیست؟

فایق بلیقه متولد سال 1998 در ایالات متحده آمریکا است و آمریکایی محسوب می شود. البته او ممکن است در لس آنجلس به دنیا آمده باشد، اما در برکشایر انگلستان بزرگ شده است. گفته می شود عشق او به فوتبال از اینجا شروع شد، زیرا او در زمان بازی برای تیم محلی خود اشتیاق را به دست آورد. با این حال، این داستان هر جوانی نیست که رویای انجام این ورزش در بالاترین سطح ممکن را دارد.

ثروتمندترین فوتبالیست جهان

پیشینه بلیقه به دلیل ارتباط او با خانواده سلطنتی برونئی بسیار مورد بحث است. او در واقع برادرزاده سلطان برونئی است و ثروت استثنایی او از اینجا سرچشمه می گیرد. بنابراین، ممکن است فشار کمتری بر روی شانه‌های این بازیکن وجود داشته باشد. او در تلاش بود تا به عنوان یک بازیکن، فوتبال بازی کند.

 

اما درصورت انتخاب فوتبال و عدم موفقیت در این ورزش، او ثروتی را که همراه با روابط خانوادگی‌اش به دست می‌آورد، از دست میداد. دوران حرفه‌ای باشگاهی او آنطور که در ابتدا امیدوار بود به پایان نرسیده است، اما بلیقه در تمام تیم‌های جوانان نماینده تیم ملی برونئی بوده است. حتی قبلاً به عنوان کاپیتان، تمیش را در بازی های ملی هدایت کرده است.

 

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین فوتبالیست های تاریخ + پردرآمدترین ورزشکاران جهان

 

ثروت فایق بلیقه چقدر است؟

طبق گزارش پارس ناز، بلیقه بیش از 16 میلیارد پوند ارزش دارد. این امر او را در رتبه بسیار بالاتر از کریستیانو رونالدو، لیونل مسی و دیوید بکهام قرار می دهد – (سه نام بزرگی که از فوتبال و سرمایه گذاری های بیرونی خود پول هنگفتی به دست آورده اند). سوابق فایق، به این بازیکن اجازه داده است که رویای فوتبال خود را بدون فشار اضافی برای امرار معاش از طریق ورزش دنبال کند.

فایق بلیقه کیست

این حتی ممکن است یک موهبت برای این بازیکن بزرگ باشد. زیرا دوران باشگاهی او آنطور که ممکن است در روزهای جوانی اش، امیدوار بود پیش نرفت. بلیقه که سفر خود را به دنیای فوتبال در AFC نیوبوری انگلستان آغاز کرد، با انتقال به ساوتهمپتون در سال 2009 به یکی از بهترین آکادمی های جوانان این کشور راه یافت.

 

رزومه ورزشی فایق بلیقه در انگلستان

فایق یک بازیکن جوان بود، و واضح بود که پتانسیل خاصی برایش در آنجا وجود دارد. زیرا چند باشگاه بزرگ لیگ برتر پیشرفت بلیقه را زیر نظر داشتند. پس از ترک قدیس ها، ملی پوش زیر 19 ساله برونئی با ردینگ تمرین کرد و حتی توسط غول شمال لندن، آرسنال، مورد آزمایش قرار گرفت.

ثروت فایق بلیقه چقدر است

توپچی ها او را با قرارداد دائمی جذب نکردند، اما رقیب بزرگ آنها، چلسی، قراردادی دو ساله به خانواده سلطنتی برونئی داد. ولی او برای اولین بار در دوران حضورش در لسترسیتی مورد توجه قرار گرفت. جایی که پس از پایان دوران حضورش در غرب لندن در اواخر سال 2015، قراردادی سه ساله امضا کرد.

 

بیشتر بخوانید: فوتبالیست هایی که تبدیل به مدل های مشهور شدند | از بکهام تا رونالدو

 

فایق بلیقه در کدام تیم بازی می کند؟

بلیقه اولین بار در سال 2021 – 12 سال پس از ورودش به ساوتهمپتون – در حالی که به او فرصتی برای حضور در لیگ برتر تایلند داده شد، دید که حرفه‌اش در جهت مثبت حرکت می‌کند. بنابراین، این وینگر در ابتدا با پیوستن به تیم چونبوری کارش را شروع، و اکنون برای برای تیم راچابوری بازی می کند.

رزومه ورزشی فایق بلیقه

پل مورگان، که مربی بلیقه در دوران حضورش در تیم جوانان نیوبوری بود، در سال 2020 به اتلتیک گفت که این بازیکن جوان علیرغم پیشینه ممتازش، فردی بسیار مستحکم بود. مورگان گفت: شما نمی توانستید با یک بچه معمولی تر از فایق روبرو شوید. او اصلاً تحت تأثیر پیشینه ممتاز و ثروتمند خود قرار نگرفت.

ثروتمندترین بازیکن فوتبال دنیا

مربی سابق بازیکنان زیر 11 سال همچنین مدعی شد که بقیه اعضای خانواده فایق هم: “همیشه باهوش ظاهر شدند. البته شکی نبود که آنها لباس فوتبال خود را از یک فروشگاه خیریه نمی خریدند! اما آنها فوق العاده خوب، بسیار مودب و مودب بودند. حتی فداکارتر. آنها اصلا مغرور نبودند.”

 

فایق بلیقه حالا کجاست و چه می کند؟

باید بگوییم که فایق اکنون نزدیک به 30 سال سن دارد و پس از اینکه از ناحیه پا دچار آسیب دیدگی وحشتناکی شد، دوران حرفه ای او سیر نزولی پیدا کرده است. بازیکن سابق تیم جوانان چلسی و ساوتهمپتون پس از بستری شدن در بیمارستان به دلیل ماهیت بد ضربه ای که در بازی لیگ 1 تایلند متحمل شد، با یک طلسم طولانی مدت در کنار زمین روبرو می شود.

پولدارترین فوتبالیست جهان

بلیقه پس از برخورد با حریف، مدت کوتاهی پس از ورود به بازی، برای بررسی مصدومیتش به بیمارستان منتقل شد. او پس از اعزام به یک مرکز پزشکی در نزدیکی استادیوم فوتبال، به دلیل ضربه دردناک تحت درمان قرار گرفت. باید دید او تا چه زمانی از میادین دور خواهد بود، اما بلیقه امیدوار است که زودتر به زمین فوتبال بازگردد.

پیج اینستاگرام فایق بلیقه

پیج اینستاگرام فایق بلیقه

fjefrib@

 

بیشتر بخوانید: فوتبالیست های ثروتمند ایرانی و خارجی | از علی دایی تا نیمار

 

لیست دیگر ثروتمندترین بازیکنان فوتبال جهان

لیونل مسی بازیکن فوتبال آرژانتینی است که هم برای پاری سن ژرمن و هم برای آرژانتین بازی می کند. او تا حد زیادی به عنوان یکی از بهترین فوتبالیست های تمام دوران شناخته می شود. مسی دارای ارزش خالص 600 میلیون دلاری است که او را به یکی از ثروتمندترین فوتبالیست های جهان تبدیل می کند.

 

کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو بازیکن فوتبال پرتغالی است که هم برای النصر و هم برای پرتغال بازی می کند. او تا حد زیادی به عنوان یکی از بهترین بازیکنان فوتبال در تمام دوران شناخته می شود. ثروت خالص رونالدو 500 میلیون دلار تخمین زده می شود که او را به سومین بازیکن ثروتمند جهان تبدیل می کند.

 

نیمار

نیمار بازیکنی است که سخت در رقابت برای کسب عنوان سومین بازیکن برتر دهه گذشته است. این بازیکن برزیلی خود را در جمع پنج بازیکن ثروتمند جهان می بیند. اگرچه ستاره او به سطح رونالدو و مسی نرسیده است، ولی ثروت نیمار همچنان به 198 میلیون پوند می رسد.

 

کیلیان امباپه

امباپه ممکن است در ماه‌های آینده یعنی در پایان فصل 2023/24 باشگاه پاریسی را ترک کند. تیم های دیگر باید مبلغ زیادی را برای خرید او در نظر بگیرند. این بدان معناست که ارزش خالص او بسته به شرایط پیشنهادی باشگاه جدیدش می تواند به سرعت افزایش یابد.