پارس ناز پورتال

مناسب ترین رستوران ها برای افراد گیاهخوار +عکس

مناسب ترین رستوران ها برای افراد گیاهخوار +عکس

مناسب ترین رستوران ها برای افراد گیاهخوار +عکس,گیاهخواری حالا یک شیوه زندگی است، به همین خاطر در بعضی از این رستوران ها می توان یک سوپرمارکت مخصوص گیاهخواری هم پیدا کرد

 

تعداد رستوران هایی که غذای گیاهی سرو می کنند، حتی در تهران هم انگشت شمار است اما برای رفتن به آنها حتما لازم نیست یک گیاهخوار واقعی باشید. اگر فکر می کنید یک وعده غذای متفاوت تجربه ای جدید به شمار می آید، می توانید آنها را امتحان کنید.

 

ناهار و شام ومیان وعده
آناندا یک منوی پر شاخ و برگ دارد از غذاهای فرنگی و ایرانی. همینطور منویی به نام هوسانه، غذاهای فرنگی شان بیشتر با سلیقه ایتالیایی جور در می آید و پر از پیتزا و پاستا و اسپاگتی و کالزون است. در منوی غذاهای ایرانی پلوخورش روز، دلمه فل و کوفته نخودی هم پیدا می شود.
مناسب ترین رستوران ها برای افراد گیاهخوار +عکسفروشاه کوچکی هم دارند که درآن می توانید برنج قهوه ای و تخم رازیانه بخرید. البته خیلی هیجان انگیز نیستنداما پیدا کردن شان در سایر نقاط شهر به سختی ممکن است.

 

بهترین غذاهای گیاهی آن کنسروف، دیتاکس و اسلیپ ابزی هستند. در منوی کافی شاپ هم یک بخش به جاهای کلاسیک و قهوه های شرقی و خاورمیانه تعلق گرفته است.

 

چای و قهوه های این بخش را شاید در کمتر کافی شاپی دیده باشید؛ چای سرخ مصری، چای سبز ژاپنی، چای پارسی، قهوه عربی و قهوه یونانی.

 

اگر به این رستوران رفتید 10 درصد حق سرویس به قیمت های داخل منو اضافه کنید. قیمت غذاهای اصلی فرنگی از قیمت رستوران های ایتالیایی معمولی پایین تر است اما قیمت منوی ایرانی کمی گران تر می شود.

 

در کافی شاپ قیمت ها چندان بالا نیست و شما می توانید با خیال راحت دوست تان را به خوردن یک قهوه دعوت کنید.

 

ناهار و شام
توقع یک رستوران بزرگ را از بانیان نداشته باشید. آنها تنها در نوع خودشان رستورانی مدرن و شیکی به حساب می آیند. پله های بلندی دارد که گاهی شما را به زحمت می اندازد، در عوض حسابی مشتری را تحویل می گیرند و برایش تک تک غذاهای موجود در منو را توضیح می دهند.

 

بانیان سعی کرده در منوی خود از تمام غذاهای گیاهی قومیت ها و ملیت های مختلف استفاده کند؛ غذاهایی مثل حمص لبنانی، اسپاگتی و لازانیا، خورش چینی و میرزاقاسمی و کشک بادمجان.

 

بانیان سالادهای متنوعی دارد که اسم های منحصر به فردی دارند مثل سالاد مزرعه، سالاد باغ زیتون، سالاد آووکادوی چینی و سالاد گریل فلافل.

مناسب ترین رستوران ها برای افراد گیاهخوار +عکسدر منوی این رستوران تنها غذاهای ایرانی کشک بادنجان و میرزاقاسمی و بورانی بادنجان است و بیشتر تمرکز روی تنوع غذاهای فرنگی قرار گرفته است. آنها در بخش دسر، نوشیدنی های زیادیدارند که بهترین شان انواع دمنوش عرقیجات و البته چای هستند.

 

دسر با شکر قهوه ای از آن چیزهایی است که در کمتر جایی پیدا می شود و اغلب برای کسانی که مشغول محاسبه کالری غذا هستند، جذاب خواهد بود.

 

در منوی غذاهای ویژه با انتخاب هایی روبرو می شوید مثل ته چین سبز و نودل سبزیجات، سوشی سبزیجات. این دو مورد حتی در کمتر رستوران گیاهی سرو می شوند.

 

حالا که به اینجا رسیدیم باید بدانید قیمت ها در بانیان کمی بالاست و شاید به همین خاطر از حق سرویس صرف نظر کرده اند.

 

رستوران گیاهی خانه هنرمندان
پاتوق خیلی از هنرمندان قدیمی و جدید است و هر وقت بخواهید، می توانید جایی در آن برای غذا خوردن پیدا کنید اما نباید انتظار داشته باشید که همه چیز را برایتان درست و دقیق توضیح دهند.

 

وقتی وارد این رستوران می شوید از راهرویی عبور می کنید که یک فروشگاه خوراکی های گیاهی است و تقریبا توانسته خیال گیاهخواران مرکز شهر را از تهیه مواد لازم برای خوراک هایشان راحت کند.
مناسب ترین رستوران ها برای افراد گیاهخوار +عکسدر منوی آن یک بخش مربوط به غذاهای اصلی است که علاوه بر پلوخورش روز، انواع لازانیا، چلوکباب گیاهی و استیک پنیر وجود دارد. همینطور پیتزاهای متنوع مثل پیتزای اسفناج، قارچ و سویا و پیتزای ریحان. قیمت ها در این رستوران زیاد نیست.

 

پلوخورش بیشتر از 15 هزار تومان نمی شود اما اسپاگتی و کالزون را ارزان تر هم می توان پیدا کرد. صورتحساب این رستوران شامل حق سرویس می شود.

 

 

منبع:روزنامه هفت صبح