پارس ناز پورتال

قاصدک 24

صدای مرگ در تمام نقاط جاده های ایران

صدای مرگ در تمام نقاط جاده های ایران

صدای مرگ در تمام نقاط جاده های ایران به گزارش پارس ناز : بهار امسال 17 هزار و 798 مجروح داشته که در قیاس با گذشته رشدی 3.5 درصدی را نشان می‌دهد، رقمی که باز هم به معنی به صدا درآمدن زنگ خطرهاست.

 

با وجود تمام اقدامات پیشگیرانه و نظارتی که سازمان‌های مرتبط با امنیت جاده‌ها در ماه‌های گذشته برای کاهش آمار تصادفات داشته‌اند، گزارش ارائه شده از بهار امسال نشان از افزایش آمار تصادفات در جاده‌های برون‌شهری دارد.

 

بنا بر این گزارش : بر مبنای آمارهای ارائه شده در آخرین جلسه کمیسیون ایمنی راه‌، در طول سه ماهه نخست امسال 13 هزار و 308 تصادف در جاده‌های کشور ثبت شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی 2.9 درصدی را نشان می‌دهد.

 

هرچند این رقم در قیاس با آمارهای فاجعه‌آمیز سال‌های قبل قابل قیاس نیست، اما رشد آمار کلی تصادفات آن هم در شریاطی که سال‌هاست دستگاه‌های مختلف اعم از پلیس، سازمان راهداری و سازمان‌های انسانی در تلاش‌اند با طرح‌های هماهنگ این آمار را کاهش دهند قدری خطرناک به نظر می‌رسد.

 

در حوزه جراحات و تلفات اما اوضاع قدری خاکستری است. در هزار و 279 تصادف منجر به فوت در طول سه ماهه گذشته 1651 تلفات ثبت شده است که هرچند هنوز با استاندارد‌های بین‌المللی فاصله زیادی دارد، اما در قیاس با زمان مشابه سال قبل 3.2 درصد کاهش نشان می‌دهد. این رقم در حوزه تصادفات جرحی اما مشکلی متفاوت دارد.