پارس ناز پورتال

روف گاردن

قاصدک 24

عجیب ترین مرگ های انسان توسط حیوانات

عجیب ترین مرگ های انسان توسط حیوانات

 این که انسانی طعمه یک حیوان درنده شود یا آنکه بر اثر نیش یک مار جان ببازد، چندان عجیب نیست، اما ماجرای طعمه شدن وقتی عجیب است که فردی بر اثر نیش یک حیوان مرده جان ببازد یا درست همان هنگامی که می خواهد حیوان درنده ای را با دوربین شکار کند خودش توسط آن حیوان شکار شود. این گزارشی است از این نوع مرگ های عجیب

 حمله شیر آفریقایی به هنرمند کنجکاو
«کاترین کاپل» تدوینگر جلوه های ویژه «بازی ترون» وقتی به جنوب آفریقا سفر کرد، نمی دانست این آخرین سفر اوست. او در آن زمان فقط 29 سال داشت. کاترین برای یک موسسه خیریه فعالیت می کرد و در آخرین سفرش برای جمع آوری پول به آفریقا سفر کرده بود که یک روز تصمیم گرفت برای گشت و گذار به پارک جنگلی برود.

 

عجیب ترین مرگ های انسان توسط حیوانات

زن جوان آنقدر محو زیبایی های پارک شده بود که فراموش کرد به چه جای خطرناکی قدم گذاشته است، او وقتی نزدیک شیرها رسید شیشه اتومبیل را پایین کشید و شروع به عکس گرفتن کرد. در این زمان ناگهان شیری به او حمله کرد. راهنمای تور به کمک کاترین شتافت و سعی کرد او را به داخل اتومبیل بکشد، اما دیر شده بود و حمله شیر کارساز بود.

ببر و مرد بیهوش
سال 2013 بود که در یکی از باغ وحش های هندوستان، حادثه مرگباری اتفاق افتاد.

«ماسکود»، جوان 24 ساله ای که به دلیل مصرف نوشیدنی الکل دار در شرایط عادی به سر نمی برد، به باغ وحش دهلی نو رفت، او وقتی به قفس ببرها رسید از قفس بالا رفت و وارد قفس گونه بسیار نادر ببرهای سفید شد.

 

عجیب ترین مرگ های انسان توسط حیوانات

به محض این که ماسکود وارد قفس شد ببر به او حمله کرد و وی را به دندان گرفت. مردمی که از بالای قفس شاهد ماجرا بودند با پرت کردن چوب و سنگ به سمت ببر سعی می کردند او را فراری دهند تا شاید ماسکود نجات یابد. نیروهای امنیتی برای نجات جان قربانی، ببر را ترساندند و او را وارد قفس کوچکی کردند اما ماسکود که دو ساعت کنار قفس افتاده بود، به دلیل خونریزی بیش از حد جان باخت. پس از مرگ ماسکود تدابیر امنیتی شدیدتری برای قفس ببرها و حیوانات درنده اتخاذ شد.

کروکودیل و توپ گلف
«جک وان در ساند» 29 ساله، بیشتر اوقات برای تفریح به زمین گلف «لیک پانیک» در جنوب آفریقا می رفت، این جا منطقه ای است که جزئی از حیات وحش حفاظ شده به شمار می رود. او در یکی از روزهای ماه آوریل 2014، مثل همیشه به زمین گلف رفت، او به توپ ضربه ای زد و توپ داخل برکه کوچکی که در زمین گلف قرار داشت افتاد.

او داخل برکه رفت تا از آنجا ضربه نهایی را وارد کند، چند دقیقه ای گذشت اما خبری از جک نشد. دوستان او که بسیار نگران شده بودند با پلیس تماس گرفتند. تلفن همراه جک مدام زنگ می خورد اما وی پاسخگو نبود و هرچه او را صدا می زدند وی جواب نمی داد. پس از یک جستجوی دوساعته، بالاخره جسد جک از داخل برکه بیرون کشیده شد. در حالیکه کروکودیل شکار خود را به دندان گرفته بود و حاضر نبود آن را پس دهد.

 

عجیب ترین مرگ های انسان توسط حیوانات

به گفته پلیس وقتی جک وارد برکه شده بود، کروکودیل گرسنه ای به او حمله کرده و وی را کشته بود. برای نجات جسد جک بیچاره پلیس مجبور شد کروکودیل را بکشد و این به آن معنا بود که شکار و شکارچی هر دو کشته شدند.

گفته می شود پیش از این نیز گزارش هایی درباره دیده شدن کروکودیل مرگبار در زمین گلف به پلیس داده شده بود اما مسئولان هیچ اقدامی در این باره نکردند تا اینکه بالاخره کروکودیل یک قربانی گرفت.

قوی قاتل
تقریبا ده سال بود که«آنتونی هنسلی» هر روز صبح به خلیج کاندو در کلرادو می رفت و قایق سواری می کرد. سال 2012 او مثل همیشه سوار قایق شد و در خلیج به راه افتاد اما میان راه دسته ای از قوهای وحشی به سمت قایق او حمله کردند و قایق واژگون شد. قوهای لال وحشی، گونه از از پرنده های بسیار سنگین وزن هستند که وزن آنها به یازده کیلوگرم هم می رسد.

 

عجیب ترین مرگ های انسان توسط حیوانات

 این قوها بسیار تهاجمی هستند و هنگام حمله با استخوان های بال خود به شکار ضربه های پی در پی می زنند و با نوک بسیار بزرگشان گاز می گیرند. وقتی هنسلی داخل آب افتاد خواست شنا کند اما یکی از قوها به سمت او حمله ور شد. قو روی هنسلی نشست و وزن زیاد او باعث شد تا وی زیر آب برود و غرق شود.

شکارچی و فیل
آوریل 2015، شکارچی فیلی که توسط یک آمریکایی استخدام شده بود تا با او در زیمبابوه به شکار برود در خانه ای جان باخت. «ایان گیبسون» 55 ساله، بعد از استخدام شدن توسط یک شکارچی آماتور آمریکایی، همراه او به شکارگاه چیوار در زیمبابوه رفت. پس از پنج ساعت جستجو، دو شکارچی خسته شدند و تصمیم گرفتند کمی استراحت کنند.

 

عجیب ترین مرگ های انسان توسط حیوانات

ایان رد فیل جوانی را زده بود و مطمئن بود که به حیوان بسیار نزدیک است و به این ترتیب قرار شد گیبسون در استراحتگاه بماند و او به دنبال فیل برود. شکارچی پس از مدتی پیاده روی، فیلی را در فاصله صدمتری خود دید، فیل با دیدن ایان به سمت او حمله ور شد و شکارچی هرچه شلیک کرد نتوانست باعث توقف فیل شود.

کبرای سر بریده
«پنگ فان»، سرآشپز یکی از رستوران های چین در شهر گوانجونگ بود. یکی از غذاهای پرطرفدار این رستوران «سوپ مار» است. او ماه آگوست 2011 توسط ماری که قرار بود با آن سوپ تهیه کند کشت شد.

 

عجیب ترین مرگ های انسان توسط حیوانات

ماجرا از این قرار بود که پنگ فان سر یک مار کبرا را برید و آن را گوشه ای گذاشت تا بقیه مواد لازم سوپ را فراهم کند، اما وقتی سرآشپز سربریده مار را در دست گرفت، سر بریده دست او را نیش زد و پنگ فان پیش از این که به بیمارستان برسد جان باخت.

به گفته کارشناسان، مارها تا بیست دقیقه پس از بریدن سرشان و یا بیرون آوردن بدنشان زنده می مانند و خطرناک هستند.

شمشیر ماهی قاتل
ماه می 2015 یک ماهیگیر اهل هاوایی مورد حمله یک «شمشیر ماهی» قرار گرفت و جان باخت.

 

عجیب ترین مرگ های انسان توسط حیوانات

«رندی لیانز» س 47 ساله مثل همیشه به دریا رفت و تور ماهیگیری اش را در آب انداخت. تور گره خورده بود و رندی در آب شیرجه زد تا گره را باز کند اما خودش در تور گرفتار شد. در این لحظه یک شمشیر ماهی از کنار او عبور کرد، ماهی کمی شنا کرد و سپس با سرعت بسیاری به سمت رندی برگشت و عضو شمشیر مانند روی صورتش که 91 سانتی متر طول داشت را در سینه رندی فرو کرد.
رندی فورا توسط دیگر ماهیگیران محلی از آب بیرون کشیده شده و چند دقیقه ای طول نکشید که گروه امداد به محل مورد نظر رسید، اما ماهیگیر بدشانس در بیمارستان جان باخت.