پارس ناز پورتال

قاصدک 24

نکات دانستنی دربارۀ ریمل

نکات دانستنی دربارۀ ریمل

نکات دانستنی دربارۀ ریمل :

به نقل از فروشگاه اینترنتی دوفیتو: ریمل یکی از مهمترین و جذاب ترین قسمت آرایش خانم هاست و البته نقش مهمی ایفا می کند. اگر ریمل خود را درست انتخاب کنید در زیبایی شما بسیار مؤثر است و حتی گاهی شما را از بسیاری از مواد آرایشی دیگر بی نیاز می کند. در ادامه نکاتی دربارۀ چگونگی انتخاب ریمل ارائه شده است:

 

مختص نوع مژه خودتان انتخاب کنید

ریمل هایی در بازار وجود دارند که قول انجام تمام کارهای مژه را به شما می دهند. معمولاً روی آنها نوشته شده “Do-all” یعنی مژه ها را پرپشت و بلند کرده و آنها را کاملاً از هم جدا می کند. اما چنین چیزی تقریباً امکان ندارد زیرا متخصصین آرایشی معتقدند موادی که برای انجام انواع این موارد به کار گرفته می شوند با هم در تضاد هستند و اگر همه در یک پکیج باشند نمی توانند کارایی مناسبی داشته باشند.

 

متخصصین آرایشی می گویند که بهتر است برای انتخاب ریمل به اولویت نگاه کرده و موارد بعدی را فدای آن کنید. ریمل مخصوص نوع مژه تان را انتخاب کنید. اگر می خواهید مژه شما پرپشت شود یک پرپشت کننده انتخاب کنید و آن بهترین نتیجه را خواهد داد. درباره قلم ریمل ها نیز قابل ذکر است که قلم هایی که شانه های جداجدا دارند مخصوص جدا کردن مژه اند و قلم های گرد و پرحجم و بزرگ معمولاً مخصوص پرپشت کردن مژه اند.

نکات دانستنی دربارۀ ریمل

مشکی بهترین برای همه

رنگ مشکی مژه به همه می آید حتی به افراد بلوند. تمام مقصود از استفاده ریمل، شکل دادن به چشم و واضح تر شدن مژه است این باید کاملاً قابل تشخیص باشد وگرنه نمی توانید تاثیر مورد نظر را از ریمل بگیرید. پس ریمل های کاملاً مشکی انتخاب کنید. البته ریمل های روشن تر  یا رنگی هم گاهی جالب هستند اما مشکی برای مژه بهترین است.

 

ضد آب را برای موارد مورد نیاز نگاه دارید

فرمول هایی که در ریمل های ضد آب استفاده می شوند برای استفادۀ هر روز بسیار سر سخت هستند. شما باید تلاش کنید تا آن را کاملاً پاک کنید و در طول زمان بسیاری از مژه های شما شکسته شده یا خواهند ریخت. ریمل های ضد آب را برای مراسم خاص نگه دارید مثل عروسی دوستتان یا جاهایی که ممکن است گریه کنید.

 

فر مژه

حتماً یک فر مژه خوب داشته باشید و از آن استفاده کنید. یک فرمژه چشم های شما را در چند ثانیه بسیار بزرگتر جلوه می دهد. بهتر است قبل از ریمل زدن از فرمژه استفاده کنید زیرا در غیراین صورت ریمل به فرمژه چسبیده و به مرور باعث کنده شدن بعضی از مژه ها می شود.

 

مژه های پایینی را از یاد نبرید

برای جذابیت بیشتر چشم ها حتماً کمی ریمل به مژه های پایینی بزنید اما زیاده روی نکنید. اگر برایتان کمی سخت است جدیداً ریمل های مخصوص مژه پایینی طراحی شده که قلم های ریزتر آنها باعث راحت تر شدن استفاده شده است.

نکات دانستنی دربارۀ ریمل

مژه های عنکبوتی

مژه های عنکبوتی اصطلاحی است که برای مژه های به هم چسبیده به کار می رود و البته طرفداران زیادی داشته و دیگر نشانه بد سلیقگی نیست. ریمل های پرپشت کننده برای این کار مناسبند. البته شانه های مخصوص مژه نیز وجود دارند که اگر طرفدار این سبک نیستید می توانید مژه های خود را شانه کنید.

نکات دانستنی دربارۀ ریمل

برای خرید ریمل و لوازم آرایشی ، بهداشتی به فروشگاه اینترنتی لوازم آرایش (www.dofito.com) مراجعه فرمایید.