پارس ناز پورتال

قاصدک 24

کلاهبرداری این شخص در سایت دیوار + تصاویر

کلاهبرداری این شخص در سایت دیوار + تصاویر

کلاهبرداری این شخص در سایت دیوار 

 

پلیس آگاهی با انتشار تصاویر کلاهبردار حرفه‌ای که طعمه‌های خود را از سایت دیوار شناسایی می‌کرد از مردم خواست تا در شناسایی این فرد به پلیس کمک کنند.در تاریخ اول مرداد سال جاری فردی با مراجعه به دادسرای ناحیه 12 تهران اعلام کرد که شخص ناشناسی به عنوان خریدار لوازم خودرو با او تماس گرفته و به شیوه ارائه حوال جعلی اقدام به کلاهبرداری از وی کرده است.

 

پرونده در پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ

کلاهبرداری این شخص در سایت دیوار + تصاویر

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «جعل و کلاهبرداری» و به دستور شعبه پانزدهم بازپرسی دادسرای ناحیه 12 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

 

اظهارات مالباخته

 

مالباخته پس از حضور در پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : « شخص ناشناسی با تلفن همراه بنده تماس گرفت و درخواست خرید مقداری لوازم خودرو ( از نوع تسمه پروانه ) به قیمت تقریبی 14 میلیون تومان را کرد به او عنوان کردم که حاضر به انجام معامله در قالب چک نیستم و تنها نقد معامله می کنم که این شخص موافقت کرد و شماره حساب مرا دریافت کرد. بعد از گذشت نزدیک به 45 دقیقه، این شخص مجددا با من تماس گرفت و مدعی شد که پول را حواله کرده است بنده نیز لوازم خودرو را بوسیله یک دستگاه خودرو وانت برای خریدار فرستاده و به راننده وانت تأکید کردم که تنها در صورت دریافت حواله بانکی نسبت به تحویل بار اقدام کند که در زمان تحویل بار، راننده وانت با من تماس گرفت و عنوان کرد که حواله بانکی را دریافت کرده نهایتا راننده وانت، لوازم خودرو را تحویل داد و حواله بانکی را برای من آورد. پس از مراجه به بانک متوجه شدم که حواله جعلی است.

 

شناسایی مجرم سابقه دار

 

در تحقیقات از راننده وانت که نسبت به تحویل لوازم خودرو اقدام کرده بود، وی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : در زمان تحویل بار تسمه پروانه‌ها به شخصی حدودا 30 ساله، به نحوه رفتار او مشکوک شدم؛ در یک لحظه و در حالیکه این شخص در حال مکالمه با گوشی تلفن همراهش بود، اقدام به گرفتن تصویر کردم.
با بدست آمدن تصویر متهم پرونده، کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی با بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار به نام « مسعود . ر» ( 31 ساله ) شدند که پیش از این نیز به اتهام کلاهبرداری دستگیر شده بود.

دستگیری متهم

 

با شناسایی هویت متهم ، کارآگاهان موفق به شناسایی مخفیگاه متهم در منطقه آریاشهر و دستگیری وی شدند؛ «مسعود . ر» پس از دستگیری، مجبور به اعتراف شد و در خصوص شیوه و شگرد انجام کلاهبرداری‌‌‌‌‌‌های خود به کارآگاهان گفت: با مراجعه به سایت دیوار اقدام به شناسایی افرادی می‌کردم که قصد فروش اموال خود را داشتند و در ادامه تحت عنوان خریدار با آنها تماس می‌گرفتم پس از توافق بر سر قیمت خرید، شماره حساب را گرفته و پس از جعل حواله بانکی و در زمان غیر اداری مجددا تماس می‌گرفتم و با طرح این ادعا که پول را به حساب حواله کرده ام ، درخواست می کردم تا اجناس خریداری شده را برایم از طریق پیک و یا آژانس ارسال نمایند ؛ در زمان تحویل نیز ، حواله جعلی را به راننده پیک یا آژانس تحویل داده و اجناس را تحویل می‌گرفتم.

 

سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهم به دهها فقره کلاهبرداری و شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگانی که همگی آنها به همین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفتند و با توجه به سابقه متهم در ارتکاب جرایم مرتبط با کلاهبرداری و به جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شده و یا بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفتند درخواست می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان 15 خرداد مراجعه کنند.

 

سرهنگ میرزکی در پایان عنوان کرد: به شهروندان و بویژه کسبه محترم توصیه می شود که در صورت انجام هرگونه معامله با استفاده از خدمات بانکی از قبیل انتقال و یا واریز پول به حساب، از واریز یا انتقال پول به حساب خود اطمینان حاصل نمایند و جهت اطمینان از این موضوع حتما ازخدمات پیامک بانکیاستفاده کنند.*دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است.

 

 

مطالب مرتبط:

 

زن و مرد شیک پوش کلاهبردار با شگرد خرید اینترنتی در تهران

 

کلاهبرداری‌ های دو دختر خاله ایرانی (+عکس)

 

شکایت از مردی که با کد پستی کلاهبرداری کرد