پارس ناز پورتال

قاصدک 24

اخبار جدید رکوردهای گینس (25)

اخبار جدید رکوردهای گینس (25)

اخبار جدید رکوردهای گینس (25)

کتاب گینس همیشه صحنه رقابت های داغ برای ثبت برترین رکوردهای جهانی است. افراد مختلف سعی دارند تا خاص ترین و بهترین رکوردها را از خود به جا گذارند. هرساله رکوردهای جدیدی به کتاب گینس اضافه ‌می‌شوند و رکوردهای قبلی از صحنه نبرد خارج شده و جایشان را به رقیب جدید خود می‌دهند.

 

بسیاری از رکوردهای گینس استانداد هستند مانند کوتاه‌ترین دوقولوهای خواهر. ولی بعضی از رکوردهای گینس بسیار عجیب و غریب هستند که باور کردن آنها سخت است. اکثر این موارد را مسابقه‌دهنده‌گان از خودشان درآورده‌اند و به گینس ارائه کرده‌اند. با پارس ناز همراه باشید تا با عجیب‌ترین رکوردهای گینس آشنا شویم.

 

جالب‌ترین رکوردهای گینس

اخبار جدید رکوردهای گینس (25)

طولانی‌ترین سیگار جهان طولی به اندازه 82 متر دارد. این رکورد سال ۲۰۱۱ در هاوانا به ثبت رسیده رکورد قبلی را جا به جا نموده است.

اخبار جدید رکوردهای گینس (25)

در این تصویر Pete Glazebrook را می‌بینید که پیاز 8 کیلوگرمی‌ خود را در آغوش گرفته است. رکورد سنگین‌ترین پیاز جهان به آن تعلق دارد.
اخبار جدید رکوردهای گینس (25)

فرانز پاترنوستا را مشاهده می کنید که توپ درخت کریسمس را در دستش گرفته است. این توپ با ۶۵ سانتیمتر قطر و ۲۰ کیلوگرم وزن، بزرگترین قطعه تزیینی درخت کریسمس به شمار می‌رود.

اخبار جدید رکوردهای گینس (25)

تاکاشی کوکوبو بازیگر ۳۷ ساله را در حال دویدن چهار دست و پا در توکیوی ژاپن ملاحظه می‌کنید. کنیچی ایتو که ۱۰ سال برای افزایش توانایی‌هایش تلاش نموده، موفق شد ۱۰۰ متر را در ۱۶٫۸۷ ثانیه طی کند و رکورد قبلی که متعلق به خودش بود را جا به جا نماید.

اخبار جدید رکوردهای گینس (25)

نیسانسالان و نالین، زوج سری لانکایی در مراسم عروسی خود، رکورد بیشترین ساقدوش برای عروس را شکستند. آن ها ۱۲۶ ساقدوش عروس، ۲۵ پسر و ۲۳ دختر گل به دست در اختیار داشتند. رکورد قبلی متعلق به زوج تایلندی با ۹۶ ساقدوش عروس بود.
اخبار جدید رکوردهای گینس (25)آکواریوم «Sentosa» در کشور سنگاپور، علاوه بر در اختیار داشتن رکورد بزرگترین آکواریوم دنیا با ۸۰ هزار حیوان، ۸۰۰ گونه زیستی و ۴۲٫۹ میلیون لیتر آب، رکورد بزرگترین پنل اکرلیک دنیا را نیز در اختیار دارد.

اخبار جدید رکوردهای گینس (25)

در سال ۲۰۱۳، ۵۰ سرآشپز در کاستاریکا، بزرگترین وعده برنج سرخ شده کانتونی را پختند. این غذا به بیش از ۷ هزار نفر داده شد و تقریبا ۱۳۶۰ کیلوگرم وزن داشت. رکوردهای گینساخبار جدید رکوردهای گینس (25)ساکنین محلی، رویداد سالانه «dragon march» را در چین برگزار می‌کنند. اژدهای غول پیکری که مشاهده می کنید، با استفاده از کاغذ و چوب بامبو ساخته شده و توسط قطعات چوب اتصال یافته است. ۷۹۲ متر طول باعث شده که نام آن در کتاب رکوردهای گینس ثبت شود.

اخبار جدید رکوردهای گینس (25)

این دسر شکلاتی در یکی از رستوران های نیویورک رونمایی شد و با قیمت ۲۵ هزار دلاری، توانست گرانترین دسر دنیا لقب بگیرد.
اخبار جدید رکوردهای گینس (25)

میلان روسکوف اسلواکیایی در سال ۲۰۰۹ رکورد قبلی خود را شکست و همزمان با سه اره برقی موفق شد ۶۲ بار حرکات نمایشی انجام دهد. رکورد قبلی وی ۳۵ بار بود.

اخبار جدید رکوردهای گینس (25)

سامات حسن ۲۴ ساله از کشور چین، بر روی طنابی ۷۰۱ متری با قطر ۳ سانتی متر راه رفت. این طناب، بر روی زاویه ۳۹ درجه تنظیم شده بود و او توانست با موفقیت رکورد راه رفتن بر روی طناب معلق در هوا را بشکند. تلاش‌های وی قبلا چندین بار با شکست مواجه شده بود.

اخبار جدید رکوردهای گینس (25)بزرگترین اثر هنری ساخته شده توسط چادر را مشاهده می‌نمایید. ۹۰۰ چادر در ساحل استان شاندونگ چین برپا شد تا رکورد قبلی در این زمینه شکسته شود. رکوردهای گینس

اخبار جدید رکوردهای گینس (25)

طراح مد ژاپنی به اسن کازوهیرو واتانابه، رکورد بلندترین مدل مو را با موهای ۱۱۳ سانتیمتریش جا به جا نمود. وی در سال ۲۰۱۲ این کار را انجام داد.

اخبار جدید رکوردهای گینس (25)در سال ۲۰۰۶، رکورد بزرگترین و بلندترین چمدان دنیا در گوانگ ژوی چین به ثبت رسید. ارتفاع این چمدان به ۱/۸۳ می‌رسد.

اخبار جدید رکوردهای گینس (25)

فردی ناک سوییسی در سال ۲۰۱۱، بر روی طناب ۹۹۵ متری که در تله کابین ارتفاعات ۲۹۶۲ متری «Zugspitze» قرار داشت، راه رفت و رکورد قبلی‌اش را جا به جا نمود.اخبار جدید رکوردهای گینس (25)

رکورد بیشترین سوراخ بر روی صورت، به رولف باچولز آلمانی اختصاص دارد. وی ۴۵۳ سوراخ بر روی صورتش ایجاد کرده است.

اخبار جدید رکوردهای گینس (25)

رکورد بیشترین قاشق بر روی بدن، به اتیبار الشیف تعلق دارد. تصویر او را در دسامبر سال ۲۰۱۱ مشاهده می کنید. وی توانست ۵۰ قاشق آهنی را بر روی بدنش نگه دارد.اخبار جدید رکوردهای گینس (25)جین سونگائوی چینی، توانست رکورد طولانی‌ترین مدت زمان ماندن در برف را از آن خود کند. وی توانست ۴۶ دقیقه و ۷ ثانیه را در این شرایط سپری کند.

اخبار جدید رکوردهای گینس (25)

در سال ۲۰۱۳ میلادی، ۴۴۸۳ نفر دور کمر خود حلقه انداخته و برای ۷ دقیقه با آن ورزش کردند. به همین دلیل، رکورد استفاده همزمان از حلقه شکسته شد. این رویداد در دانشگاه بانکوک تایلند برگزار شد.اخبار جدید رکوردهای گینس (25)

کریس والتون رکورد بلندترین ناخن‌های دست را در اختیار درد. تصویری که مشاهده می‌کنید، مربوط به سال ۲۰۱۱ است. وی ۱۸ سال ناخن‌هایش را رشد داده و آنها را در دست چپ به ۳ متر و ۵ سانتیمتر، و در دست راست به ۲/۹۲ متر رسانده است.

اخبار جدید رکوردهای گینس (25)در نوامبر سال ۲۰۱۱، جو هیل هنرمند بریتانیایی بزرگترین نقاشی سه بعدی دنیا را در فضای ۱۱۱۵ متر مربعی ترسیم نمود.

اخبار جدید رکوردهای گینس (25)

رابرت مارچلند دوچرخه سوار فرانسوی را در حال تمرین برای شکستن رکورد بیشترین مسافت طی شده در طول ۱ ساعت رکاب زدن بی‌وقفه برای افراد بالای ۱۰۰ سال را مشاهده می کنید. وی توانست در سال ۲۰۱۲، ۲۴ کیلومتر و ۲۰۰ متر مسافت را طی کند. رکوردهای گینساخبار جدید رکوردهای گینس (25)

جردن گلر تمامی کفش‌های جردن رتروی نایکی را جمع آوری نموده و نام خود را در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسانده است. کارشناسان گینس اخیرا این مسئله را تایید کرده‌اند. او ۲۵۰۰ جفت کفش کتانی در اختیار دارد.

اخبار جدید رکوردهای گینس (25)بزرگترین استخر توپ دنیا در هتلی واقع در پاندانگ چین قرار دارد. این رویداد برای بالا بردن آگاهی در زمینه سرطان سینه برگزار شد. بزرگترین استخر توپی دنیا، ۱ میلیون توپ را در فضای ۲۵ در ۴۳ متر جای داده است. رکوردهای گینس

اخبار جدید رکوردهای گینس (25)

جک سونیس و لیندسی مریسون، رکورد جهانی طولانی ترین دست دادن را در سال ۲۰۰۹ به ثبت رساندند. آنها در روز جهانی صلح این کار را انجام دادند و توانستند کمک‌هایی نیز برای خیریه جمع آوری نمایند.اخبار جدید رکوردهای گینس (25)در ۲۸ جولای سال ۲۰۱۳ میلادی، ۱۲۱۳ نفر در چین تایپه با پوشیدن همزمان ماسک صورت به مدت ۱۰ دقیقه، رکورد گینس در این زمینه را شکستند.

اخبار جدید رکوردهای گینس (25)پرشیب‌ترین ترن هوایی دنیا با زاویه ۱۲۱درجه، در شهر بازی فوجیوشیدای ژاپن قرار دارد. ساخت این وسیله، ۳۷ میلیون دلار هزینه دربر داشته است.

اخبار جدید رکوردهای گینس (25)سایمیر استراتی هنرمند آلبانیایی، ۲۲۹/۷۶۴ قطعه با اشکال مختلف و رنگ‌های متفاوت را در فضایی ۱۳ در ۷ متری کنار یکدیگر قرار داد و رکورد را به نام خود ثبت نمود. او هر روز ۱۴ ساعت زمان صرف این کار می‌کرد و توانست در ۴ هفته نقاشی رومئو را به پایان برساند.

اخبار جدید رکوردهای گینس (25)

سگی شکاری به نام چارلی در شوی رویال ایستر سیدنی، پارس می کند. او رکورد بلندترین پارس را با صدای ۱۱۳٫۱ دسی بل در اختیار دارد.

اخبار جدید رکوردهای گینس (25)شی پینگ چینی، ۳۳۱ هزار زنبور را بر روی بدن خود قرار دارد و توانست رکرود قبلی را در سال ۲۰۱۲ جا به جا کند.

اخبار جدید رکوردهای گینس (25)