پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

اس ام اس و متن بزرگداشت روز هلال احمر و صلیب سرخ

اس ام اس و متن بزرگداشت روز هلال احمر و صلیب سرخ

پیامک بزرگداشت روز هلال احمر و صلیب سرخ 

اگر برای تبریک روز هلال احمر به عزیزان خودتان که در این عرصه فعالیت دارند دنبال بهترین اس ام اس ها هستید می‌توانید سراغ کلکسیون زیر بروید. هلال احمر و صلیب سرخ جهانی سازمانی بی‌طرف است که هم اکنون تحت عنوان فدراسیون صلیب سرخ جهانی و هلال احمر فعالیت میکند. این فدراسیون سال 1919 پس از پایان جنگ جهانی اول در شهر پاریس تحت عنوان لیگ جمعیت‌های‌ صلیب سرخ تاسیس شد.

اس ام اس و متن بزرگداشت روز هلال احمر و صلیب سرخ

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ که منشأ نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر محسوب می شود سازمانی است بی‌طرف، بی‌غرض و مستقل که وظیفه منحصراً بشردوستانه ان عبارت است از حفاظت از زندگی و کرامت قربانیان جنگ و خشونت داخلی و یاری‌رسانی به انها.

 

کمیته بین‌المللی، کار هدایت و هماهنگ‌سازی فعالیت‌های‌ امدادی نهضت را در مواقع منازعات به عهده دارد. همچنین تلاش می‌کند تا با ترویج و تقویت حقوق بین‌الملل بشردوستانه و اصول بشردوستانه جهانی، از بروز آلام انسانی پیشگیري کند. درواقع با توجه به این که گفته میشود صلیب سرخ جهانی به عنوان یکی از سازمان‌هایی

اس ام اس و متن بزرگداشت روز هلال احمر و صلیب سرخ

که فارغ از مسائل سیاسی حاکم بر کشورها و ملت‌ها عمل میکند بنابراین داوطلبان این سازمان میتوانند در برقراری صلح و دوستی و دوری از منازعات، خشونت و اقدامات نافی حقوق بشر نقش موثری داشته باشند.

 

کما این که به هنگام وقوع حوادث غیرمترقبه در هر گوشه از جهان این دلاور مردان به‌خوبی توانسته‌اند اهداف به عضویت درآمدن در این مجموعه را به‌خوبی ایفا کرده و نقش‌آفرینان خوبی در عرصه‌های‌ خطر باشند.

 

جمعیت هلال احمر ایران هم همچون جمعیت‌های‌ صلیب سرخ در سطح جهان، همواره تلاش کرده است، تا فارغ از هرگونه اقدامات نژادپرستانه با انجام فعالیت‌های‌ بشر دوستانه بتواند نقشی در جهت حمایت از حقوق بشر ایفا کند. هر ساله روز جهانی صلیب سرخ در کشورهای مختلف جهان به این امید که روزی صلح و آرامش در سرتاسر جهان حکمفرما باشد، گرامی داشته می شود.

اس ام اس و متن بزرگداشت روز هلال احمر و صلیب سرخ

صلیب سرخ با تلاش چه کسی تاسیس شد؟

درسال 1828 میلادی شخصی پا به این جهان گذاشت که در سن 34 سالگی با نوشتن کتابی توانست بنیانگذار مکتبی باشد که‌ بعدها نام صلیب سرخ را بر ان نهادند. ان شخص کسی نبود جز ژان‌ هانری ‌دونان.

اس ام اس و متن بزرگداشت روز هلال احمر و صلیب سرخ

همه ی ي چیز از یک جنگ آغاز شد. دهکده‌ای در شمال غربی Manuta واقع در شمال ایتالیا درسال 1859 شاهد صحنه خونینی بین‌ قوای اتریش و متحدان فرانسوی و ساردنی بود و جمعا حدود 50 هزار نفر در این جنگ جان خود را از دست دادند. دونان درسال 1862 براساس مشاهدات عینی خود از این جنگ کتاب خاطراتی را منتشر کرد و در پایان کتاب خواستار تشکیل جمعیت‌های‌ امدادی داوطلب برای کمک به آسیب‌دیدگان این‌گونه حوادث شد.

 

هانری ‌دونان به پاس تفکرات سازنده‌اش جایزه صلح نوبل را دریافت کرد

یک سال بعد یعنی سال 1863 نخستین تشکیلات پیشنهادی دونان در ژنو تشکیل شد که طی ان 16 کشور در ژنو طی کنفرانسی بین‌المللی نخستین کمیته دائمی بین‌المللی برای کمک به مجروحان جنگی شکل گرفت که بعدها به کمیته بین‌المللی صلیب سرخ تغییر نام یافت. دونان سال 1895 به دنبال ورشکستگی

 

دچار فقر و تهیدستی شد و سال 1910 از دنیا رفت اما کمی پیش از مرگش به پاس تفکرات سازنده‌اش جایزه صلح نوبل را دریافت کرد. پاداش دونان به همین جا ختم نشد و نهایتا روز هشتم ماه می برای نخستین بار درسال 1984 به افتخار روز تولد دونان، روز جهانی صلیب سرخ نامگذاری شد.

اس ام اس و متن بزرگداشت روز هلال احمر و صلیب سرخ

فدراسیون صلیب سرخ جهانی

صلیب سرخ جهانی سازمانی بی‌طرف است که همین حالا تحت عنوان فدراسیون صلیب سرخ جهانی و هلال احمر فعالیت می‌کند. این فدراسیون سال 1919 پس از پایان جنگ جهانی اول در شهر پاریس تحت عنوان لیگ جمعیت‌های‌ صلیب سرخ تاسیس شد. این جمعیت در اکتبر سال 1983 به لیگ جمعیت‌‌های‌ صلیب سرخ و هلال احمر و سپس در نوامبر 1991 به فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های‌ صلیب سرخ و هلال احمر تغییر نام داد.

 

جمعیت‌های‌ موسس شامل 5 کشور انگلستان، فرانسه، ایتالیا، ژاپن و ایالات متحده امریکا بودند . هم‌اکنون شمار جمعیت‌های‌ موسس درسال 2008 به 178 جمعیت رسمی رسیده است. فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر که هم‌اکنون بزرگ‌ترین سازمان بشر دوستانه جهان به‌شمار می‌رود

 

همان‌طور که گفته شد اینک دارای 183 کشور عضو میباشد که شعبه مرکزی ان در «ژنو» قرار دارد، 16 دفتر منطقه‌ای و مجموعا 60 هیات نمایندگی کشوری از نقاط استراتژیک این فدراسیون محسوب میشود و هم‌اکنون 4 واحد پشتیبانی اصلی ان در ابوظبی، بوداپست، نایروبی و پاناما کلیه فعالیت‌های‌ مرتبط با هلال احمر را در سراسر جهان حمایت میکنند.

اس ام اس و متن بزرگداشت روز هلال احمر و صلیب سرخ

اهداف فدراسیون بین‌ المللی صلیب سرخ عبارتند از:

– ایجادکمپ‌های‌ اضطراری برای تهیه آب آشامیدنی و سرویس‌های‌ بهداشتی
– برپایی پناهگاه‌های‌ اضطراری جهت تغذیه و امداد رسانی
– یافتن اعضای خانواده‌های‌ مصیبت‌زده‌
– آموزش وسیع کمک‌های‌ اولیه ومراقبت‌های‌ پزشکی در مواقع اضطراری
– پیشگیری و ریشه‌کنی بیماری‌ها
– پیشگیری از گسترش ایدز
– تامین نیازهای خونی با جمع‌آوری و نگهداری خون در مواقع ضروری
– ساماندهی و فعالیت‌های‌ داوطلبی و …

 

تاریخچه ورود ایران به کنوانسیون بین‌المللی صلیب سرخ

نخستین کوشش ایرانیان برای پیوستن به کنوانسیون‌های‌ بین‌المللی در مورد تشکیلات بین‌المللی صلیب سرخ به دوران پادشاهی ناصرالدین شاه قاجار باز می‌گردد. ایران در زمان حکومت او و در دسامبر سال 1874/شوال 1291؛ کنوانسیون مصوب 1864 ژنو را پذیرفت. اما عملاً برای دهها سال پس از این تاریخ هیچ‌گونه اقدامی برای تأسیس مؤسسه، یا سازمانی که عامل اجرایی این کنوانسیون در ایران باشد صورت نگرفت.

 

در طی این سال‌ها، جدی‌ترین کوشش ایران در این زمینه، اعزام نماینده‌ای به سومین کنفرانس بین‌المللی صلیب سرخ در ژنو درسال بود. در این کنفرانس، عبدالصمد ممتازالسلطنه سیاست‌مدار و وزیر مختار وقت ایران در پاریس، نقش بسیار مهمی در تبیین نگرش جوامع اسلامی به نشان بین‌المللی صلیب سرخ داشت و توانست موافقت کنفرانس را در پذیرش نشان شیر خورشید سرخ به عنوان نشان رسمی دولت ایران برای جمعیت خود اخذ نماید.

 

این نشان چند سال بعد از این زمان مورد تأیید کنفرانس دیپلماتیک صلیب سرخ در ژنو نیز قرارگرفت. اگرچه همچنان هیچ نهادی از سوی دولت ایران برای انجام وظایف مربوط به صلیب سرخ بوجود نیامد. فعالیت‌های‌ مربوط به این مؤسسه تنها در اثر کوششهای شخصی افراد و به صورت غیرمتواتر انجام میشود.

 

از جمله، تلاشهای دکتر امیرخان اعلم «مشهور به امیراعلم، از جمله دانش آموختگان ایرانی در اروپا در رشته پزشکی و از بنیانگذاران چند بیمارستان به سبک غربی در ایران» در خلال جنگ‌های‌ داخلی ایران بین مستبدین و مشروطه خواهان درسال‌های پس از پیروزی انقلاب مشروطیت ایران بود.

 

نشان شیر و خورشید سرخ

درسال 1929 کنوانسیون ژنو در سومین نشست خود پس از به پایان رسیدن جنگ جهانی اول که در کشور سویس و شهر ژنو بر‌گزار شد نماینده دولت ایران و دولت ترکیه از شرکت کنندگان در کنفرانس خواستند که نشان شیر و خورشید «ایران» و هلال احمر «ترکیه» در سراسر دنیا به رسمیت شناخته شود. این کنوانسیون پروانه داد که ایراناز نشان خود یعنی نشان شیر و خورشید سرخ ایران و ترکیه از نشان هلال احمر استفاده کنند و این دو نشان از جانب کنوانسیون به رسمیت شناخته شد.

 

هلال احمر در ايران

دولت ايران درسال 1301 جمعيت ملي هلال احمر خود را تأسيس نمود، ولي به جاي استفاده از نشان صليب سرخ و يا هلال احمر، علامت شير و خورشيد سرخ را به عنوان نشان جمعيت خود انتخاب كرد اما پس از پيروزي انقلاب اسلامي و در سال 1359 ؛ دولت ايران با ارسال نامه ‌ای به دولت سوئيس به عنوان امين و نگاهدارنده قراردادهاي چهارگانه ژنو، اعلام نمود كه استفاده از شير و خورشيد سرخ را به تعليق درآورده و به جاي ان از علامت هلال احمر استفاده خواهد نمود.

 

از ان پس جمعيت شير و خورشيد سرخ ايران به جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران تغيير نام داد. هر ساله چنین روزی به عنوان روز جهانی صلیب سرخ در کشورهای‌ مختلف جهان گرامی داشته می شود . این امر به این دلیل است که در چنین روزی درسال1828میلادی ژان هانری دونان مؤسس صلیب سرخ جهانی درژنو به دنیا آمد . او برای نخستین بار در جهان بنای صلیب سرخ جهانی را گذاشت و به همین دلیل نیز جایزه صلح نوبل را از ان خود کرد .

 

دست هایی که مستقیم کمک می کنند مقدس تر از دست هایی هستند که فقط دعا می کنند.
روز جهانی هلال احمر و صلیب سرخ مبارک باد.

 

اس ام اس و متن بزرگداشت روز هلال احمر و صلیب سرخ

متن تبریک روز هلال احمر

 

صلیب سرخ و هلال احمر، سازمانی است ارزشی و انسانی که برای حفظِ حُرمت و کرامت انسانی فارغ از مرزبندی های‌ سیاسی و جغرافیایی، در خدمت به اقشار مختلف مردم هنگام نیازمندی ها می‌باشد.
روز هلال احمر مبارک باد.

 

اس ام اس و متن بزرگداشت روز هلال احمر و صلیب سرخ

اس ام اس روز هلال احمر

 

ای تلاشگران برای تسکین آلام بشری، ای کوششگران در جهت برقراری دوستی و تفاهم متقابل و صلح پایدار میان ملتها…
روزتان مبارک

 

اس ام اس و متن بزرگداشت روز هلال احمر و صلیب سرخ

شعر تبریک روز هلال احمر

 

سخت کوشیدم که یک قاضی شوم یا که یک امدادگر…..تیزی شوم سیری از طوفان درونم اب شد رخنه کرد در اسمان مهتاب شد درد،دردمندان نفس گیرم شده سالهاست این قصه ایینم شده پیکر مدهوش من خاکستریست در درونم یک هلال احمریست شهر من راحت بخواب ارام باش سرخی این منهنی را جام باش من که دریا دل خروش میهنم لخت و عریانی بپوش پیراهنم. …

 

اس ام اس و متن بزرگداشت روز هلال احمر و صلیب سرخ

پیام تبریک روز هلال احمر

 

18 اردیبهشت، روز حهانی هلال احمر و صلیب سرخ بر شما همکار گرامی مبارک

 

اس ام اس و متن بزرگداشت روز هلال احمر و صلیب سرخ

پیامک تبریک روز هلال احمر

 

 

 

18 اردیبهشت، روز جهانی هلال احمر و صلیب سرخ بر شما همکار گرامی مبارک…

 

اس ام اس و متن بزرگداشت روز هلال احمر و صلیب سرخ

اس ام اس روز هلال احمر

 

هلال احمر

آنان که نشان ماه دارند همواره به سینه راه دارند در حادثه ها بسی شکستند مشکن دلشان گناه دارند 

تقدیم به هلال احمری های‌ مهربان 

 

اس ام اس و متن بزرگداشت روز هلال احمر و صلیب سرخ

متن تبریک روز هلال احمر

 

صلح، نماد نوع دوستی و همزیستی مسالمت آمیز است و جمعیت هلال احمر پیام آور این الگوی ارزشمند در عرصه بین المللی و گویای حقِ حیات قائل شدن برای هر ایده و عقیده ای است.
این روز بزرگ را بر شما زحمت کشان عزیز تبریک عرض میکنم.

 

اس ام اس و متن بزرگداشت روز هلال احمر و صلیب سرخ

اس ام اس تبریک روز هلال احمر

 

یکی از شعارهای اساسی هلال احمر، عمل به جای حرف است. انها با به خطرانداختن جان و هستی خود، برای نجات انسان در هر نقطه ای از جغرافیای عالم تلاش کرده و نسبت به التیام اوضاع جسمانی و روحی آسیب دیدگان از هر طبقه و گروهی اهتمام می ورزند.
روزتان مبارک ای عزیزان زحمت کش

 

اس ام اس و متن بزرگداشت روز هلال احمر و صلیب سرخ

متن تبریک رسمی روز هلال احمر

 

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، با تربیت امدادگران جوان و با آموزش افراد متخصص و دلسوز برای مقابله با حوادث و اتفاقات احتمالی در جامعه می کوشد که اعضای جامعه را در مقابل رخدادها مصونیّت بخشیده و زمینه پیش گیری از وقایع احتمالی را بیش از پیش فراهم آورد.
روز جهانی هلال احمر و صلیب سرخ مبارک

 

اس ام اس و متن بزرگداشت روز هلال احمر و صلیب سرخ

شعر رسمی تبریک روز هلال احمر

 

هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با بکارگیری نیروهای متعهد و تربیت انسانهای فداکار و ایثارگر می کوشد که صفیر صلح و دوستی و فرشته نجات مصدومین و گرفتارانی باشد که در شرایط دشوار و ناگوار زندگی در چنگال حوادث گرفتار میشوند.
روز جهانی هلال احمر مبارک باد.

 

اس ام اس و متن بزرگداشت روز هلال احمر و صلیب سرخ

تقدیر و تشکر روز هلال احمر

 

تا که عیسی گشت ان دم بر صلیب آسمانها را نوردید ان مُنیب شد صلیب از ان سپس چون شاخصی یا نمادی از هدفهایی قریب یاری و امداد از خلق خدا در حوادث یا بلاهایی مهیب باشد اهداف اصیل سازمان با نماد سرخرنگی از صلیب لیک با من گو تو ای صاحب خرد! پاسخی از یک سؤالی بس عجیب گر خورَد روحی زمین اندر زمین یا خورد از دشمنش اینجا فریب بر کدامین سازمان آرد پناه؟ تا بگیرد دست او چون یک حبیب بر کدامین خانه کوبد در ؟ بگو یا دعایش را که باشداو مجیب؟ بر 

 

اس ام اس و متن بزرگداشت روز هلال احمر و صلیب سرخ

 

ای تلاشگران برای تسکین آلام بشری، ای کوششگران در جهت برقراری دوستی و تفاهم متقابل و صلح پایدار میان ملتها…
روزتان مبارک…

 

اس ام اس و متن بزرگداشت روز هلال احمر و صلیب سرخ

 

روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر، بر تمامی زحمتکشان این عرصه مبارک باد. آرزوی سلامتی

 

اس ام اس و متن بزرگداشت روز هلال احمر و صلیب سرخ

 

18 اردیبهشت، روز جهانی هلال احمر و صلیب سرخ بر شما همکار گرامی مبارک

 

اس ام اس و متن بزرگداشت روز هلال احمر و صلیب سرخ

 

صلح، نماد نوع دوستی و همزیستی مسالمت آمیز است و جمعیت هلال احمر پیام آور این الگوی ارزشمند در عرصه بین المللی و گویای حق حیات قائل شدن برای هر ایده و عقیده ای است.
این روز بزرگ را بر شما زحمت کشان عزیز تبریک عرض میکنم.

 

اس ام اس و متن بزرگداشت روز هلال احمر و صلیب سرخ

 

یکی از شعارهای اساسی هلال احمر، عمل به جای حرف است. آن ها با به خطرانداختن جان و هستی خود، برای نجات انسان در هر نقطه ای از جغرافیای عالم تلاش کرده و نسبت به التیام اوضاع جسمانی و روحی آسیب دیدگان از هر طبقه و گروهی اهتمام می ورزند.
روزتان مبارک ای عزیزان زحمت کش

 

اس ام اس و متن بزرگداشت روز هلال احمر و صلیب سرخ

 

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، با تربیت امدادگران جوان و با آموزش افراد متخصص و دلسوز برای مقابله با حوادث و اتفاقات احتمالی در جامعه می کوشد که اعضای جامعه را در مقابل رخدادها مصونیّت بخشیده و زمینه پیشگیری از وقایع احتمالی را بیش از پیش فراهم آورد.
روز جهانی هلال احمر و صلیب سرخ مبارک

 

اس ام اس و متن بزرگداشت روز هلال احمر و صلیب سرخ

 

هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با بکارگیری نیروهای متعهد و تربیت انسانهای فداکار و ایثارگر می کوشد که صفیر صلح و دوستی و فرشته نجات مصدومین و گرفتارانی باشد که در شرایط دشوار و ناگوار زندگی در چنگال حوادث گرفتار می شوند.
روز جهانی هلال احمر مبارک باد.

 

اس ام اس و متن بزرگداشت روز هلال احمر و صلیب سرخ

 

دستهایی که مستقیم کمک می کنند مقدستر از دستهایی هستند که فقط دعا می کنند.
روز جهانی هلال احمر مبارک باد.