پارس ناز پورتال

بیوگرافی امید زندگانی و همسرش + عکس های جدید امید زندگانی

بیوگرافی امید زندگانی و همسرش + عکس های جدید امید زندگانی

بیوگرافی امید زندگانی و همسرش 

دراین پست، بیوگرافی امید زندگانی و همسرش را مرور می‌کنیم. آقای امید زندگانی بازیگر، مجری و خواننده مشهور کشورمان می باشد. وی یکی از چهره هاي شناخته شده و قدیمی در عرصه اجرا و بازیگری می‌باشد. او دریک خانواده مشهور، هنرمند و خوش چهره متولد شده اسـت. مـا در ادامه زندگی نامه امید زندگانی رابه همراه عکسهای جدید او بـه اشتراک گذاشته ایم.

 

امید زندگانی کیست؟

امید زندگانی بازیگر سینما، تلویزیون و رادیو و مجری متولد آذر سال ۱۳۴۷ در تهران و دارای مدرک تئاتر از دانشگاه هنر آزاد اسـت. پدر امید، سیاوش زندگانی از استادان مشهور موسیقی در شاخه آهنگسازی و نوازنده ویولن و برادرش امین زندگانی از بازیگران خوب کشورمان اسـت. سیاوش زندگانی پدر امید و امین درسال ۱۳۸۲ دار فانی را وداع گفت.

بیوگرافی امید زندگانی و همسرش 

آقای زندگانی گفته مـا خانواده شلوغی نداریم، مـن و برادرم امین و همسرش الیکا عبدالرزاقی بـه همراه مادرم یک خانواده کوچک را تشکیل میدهیم. دست پخت مادرم بـه شدت خوشمزه اسـت و خاله هایم کـه در منزل مـا حاضر می شوند دست بـه سیاه و سفید نمیزنند و مادرم بـه تنهایی سبزی پلو با ماهی مخصوص خودش را درست میکند.

 

امید زندگانی چگونه مشهور شد؟

زندگانی، در سن ۱۶ سالگی با آقای هادی مرزبان آشنا میشود و بـه عرصه بازیگری راه پیدا میکند. او نخستین تجربه تلویزیونی خودرا با سریال در پناه تـو بـه کارگردانی حمید لبخنده ودر کنار بازیگرانی خوبی مانند آزیتا لاچینی، حسن جوهرچی، ایرج راد و پارسا پیروزفر درسال ۱۳۷۴ کسب می کند. وی هم چنین سالها در رادیو جوان فعالیت داشته اسـت.

بیوگرافی امید زندگانی

در کارنامه هنری او میتوان بـه فیلمهای سینمایی روییدن در باد، آژانس ازدواج، پسران آجری، مقلد شیطان، فراری، تاوان عشق، زندگی و همینطور مجموعه هاي تلویزیونی در پناه تـو، بازگشت بـه خانه، فردا دیر اسـت، هتل پاپلی، رسم شیدایی، دایره تردید، نرگس، پرواز در حباب، خسته دلان، مرد دوهزار چهره، برابر با اصل، و… اشاره کرد.

 

بیشتر بخوانید: عکس های یادگاری جالب از امید زندگانی «بازیگر»

 

خوانندگی امید زندگانی

آقای زندگانی می‌گوید: موسیقی در واقع ریشه درخانواده کوچک مـا دارد. پدرم آهنگساز، نوازنده و مدرس ویولن بودند و برای هنرمندان نسل هاي قبل آثار متعددی را ساخته و اجرا کرده بودند. البته زمانی کـه مـن توسط ساز گیتار بطور جدی با موسیقی آشنا شدم، پدر ایران نبودند و مـن بدون معلم تقریباً گیتار کلاسیک را شروع کردم.

عکس و بیوگرافی امید زندگانی

آن موقع ۱۷ سال داشتم و تا قبل ازآن ملودیکا و سازهای ارف را کم و بیش می نواختم. خواندن برای مـن ابتدا یک کار مکمل و تقریباً مرسوم کنار گیتار بود، ولی بعد ها در محضر زنده یاد استاد محمد نوری کسب درس کردم و دوره هاي ابتدایی آهنگسازی را در خدمت جناب آقای پزشک سریر افتخار شاگردی داشتم.

 

حدود سال هاي ۷۶ کـه تقریباً موسیقی پاپ مستقل از صدا و سیما رونق گرفت، هم زمان با هنرمندانی مثل خشایار اعتمادی، علیرضا عصار، فواد حجازی و حتی استاد کورش یغمایی مـن هم تصمیم بـه تولید گرفتم. متاسفانه بدلیل فعالیت در زمینه هایي مثل اجرا، گویندگی، کارگردانی و بازیگری تا بـه امروز، تولید موسیقی کـه بـه لحاظ اقتصادی و جلب ذوق و سلیقه مخاطب باشد، طول کشید.

 

بیشتر بخوانید: برادران بازیگر معروف در سینمای ایران را بشناسید

 

حواشی زندگی امید زندگانی

زندگانی درسال ۱۳۷۴ جایزهٔ بهترین بازیگر مرد از جشنوارهٔ تئاتر فجر را دریافت کرد ودر سال ۱۳۸۱ دومین بازیگر منتخب مردم از بین سریالهای پخش شده «در طول ۴ سال» از شبکه سوم سیما شد. وی در فیلم سینمایی پلیسی ماموریت در تهران بـه ایفای نقش پرداخته اسـت کـه این فیلم برنده ۱۱ کلت طلایی از جشنواره فیلم پلیسی مسکو شد.

حواشی و بیوگرافی امید زندگانی

ماجرای تجاوز امید زندگانی چه بود؟

چندی پیش در فضای مجازی خبری مبنی بر تجاوز امید زندگانی بـه یک دختر و شکایت دختر از امید منتشر شد. در ادامه این شایعات گفته شد کـه امید بعد از تحمل ضربات شلاق بعلت وخامت حالش در بیمارستان بـه سر می برد. پس از انتشار این خبر‌ها آقای زندگانی نسبت بـه این شایعه واکنش نشان داد و فیلمی را برای تکذیب این خبر‌ها منتشر کرد. متن این فیلم از این قرار اسـت:

 

درود عرض می کنم خدمت همه ی دوستانی کـه این ویدئو را میبینند. امروز ۶ شهریور ماه ۹۶ ساعت ۶:۳۰ بعدازظهر اسـت. ظاهراً عکسهای و فیلمی از مـن و یکی از همکاران محترمم در سایت‌هاي بیگانه پخش شده کـه دوستان را نگران کرده اسـت ودر این عکسهای القابی مثل تجاوز و زندان قید شده اسـت. این شایعات کذب رو تکذیب می کنم و برای این آدم‌ها واقعا متاسفم.

 

بیشتر بخوانید: واکنش امید زندگانی درباره خبر تجاوز و دستگیر شدنش

 

تصادف امید زندگانی

باید بگوییم کـه در بهمن سال ۱۳۹۵ خبری از تصادف شدید و مرگبار امید زندگانی با سرنشین یک ماشین منتشر شد. دراین تصادف کـه در یکی از خیابان‌هاي شمال پایتخت رخ داده، دریک پیچ تند خودروی شاسی بلند، از سمت راست راننده با خودروی تویوتا تصادف کرده کـه سرنشین تویوتا بعلت شدت جراحات وارده جانش را از دست می دهد.

تصادف امید زندگانی

در تحقیقات صورت گرفته توسط مأموران راهنمایی و رانندگی مشخص شد مقصر این تصادف راننده خودروی شاسی بلند بوده کـه یکی از بازیگران مشهور سینما و تلویزیون اسـت. برای این بازیگر پرونده‌اي بـه اتهام قتل غیر عمد تشکیل دادند کـه او با حضورش در دادگاه گفت: نیمه شب بـه خانه برمی‌گشتم کـه راننده تویوتا کمری با مـن کورس گذاشت.

 

وی افزود: دریک پیچ تند، نظارت ماشین را از دست دادم و با پهلوی راست خودروی تویوتا تصادف کردم. شدت تصادف بـه حدی بود کـه باعث مرگ سرنشین جوان اتومبیل شد، اما از این حادثه بسیار ناراحت هستم. ولی تأکید می کنم در زمان وقوع حادثه وضع جسمی بدی نداشتم. این درحالی اسـت کـه تحقیقات صورت گرفته در صحنه حادثه حکایت ازآن داشت کـه بازیگر جوان وضع عادی نداشته اسـت.

 

بیشتر بخوانید: کدام بازیگران ایرانی دماغ عملی هستند!؟ «عکس»

 

نکات جالب درمورد امید زندگانی

امید زندگانی علاوه بر بازیگری در غواصی هم مهارت دارد و دارای مدرک بین المللی غواصی در آب‌هاي آزاد اسـت. وی هم چنین در زمینه موسیقی پاپ نیز مشغول بـه فعالیت اسـت و چند ساز موسیقی را نیز بـه صورت حرفه‌اي مینوازد. امید زندگانی در عکاسی و ورزشکاری نیز دستی بر آتش دارد.

نکات جالب درمورد امید زندگانی

لذت غواصی از زبان امید زندگانی

زندگانی بـه سفر کیش خیلی علاقه دارد و هر وقت فرصتی داشته باشد بـه این جزیره سفر می کند. او می‌گوید: غواصی بینهایت لذت‌بخش اسـت مثل فضانوردی اسـت دراین محیط خودت هستی و دیگر هیچکس. شـما وقتی در فضا باشید تنها هستید و فقط می توانید بـه تفکر خود اکتفا کنید و جز مدیریتی کـه در فضا باید روی زندگی خود داشته باشید هیچ فکر و اندیشه دیگری نیست.

مصاحبه امید زندگانی

مثل یک فضای بسته میماند و مـا قرار اسـت بـه این تنهایی غلبه کنیم. یکی از اصول غواصی با دیگران این اسـت کـه در آن باید ۲۰ درصد بـه خودت فکر کنی و ۸۰ درصد باقی را باید بـه شریک و همراه خود فکر کنید. در واقع راه و رسمی برای زندگی کردن نیز هست و نشان میدهد کـه زندگی تـو در گرو زندگی شریکت نیز هست.

پیج امید زندگانی در اینستاگرام

اینستاگرام امید زندگانی

omidzendegani_official@