پارس ناز پورتال

بیوگرافی امیرحسین هاشمی و همسرش + عکس های امیرحسین هاشمی

بیوگرافی امیرحسین هاشمی و همسرش + عکس های امیرحسین هاشمی

بیوگرافی امیرحسین هاشمی 

دراین مطلب، بیوگرافی امیرحسین هاشمی را مرور میکنیم. امیرحسین هاشمی بازیگر مشهور ایرانی می باشد. این چهره با بازی در فیلم لاتاری بـه چهره اي شناخته شده تبدیل شد. او سپس با بازی در سریال زخم کاری بـه اوج شهرت خود دست یافت. مـا در ادامه بـه بررسی زندگی نامه و نکات جالب درمورد امیرحسین هاشمی پرداخته ایم. هم چنین، عکس هاي جدید این را بازیگر رابه اشتراک گذاشته ایم.

 

سریال زخم کاری بـه کارگردانی محمدحسین مهدویان یکی از سریالهای پرحاشیه اما جذاب این روزهای شبکه نمایش خانگی اسـت کـه در جذب مخاطبان این رسانه بسیار موفق عمل کرده اسـت. این سریال علاوه بر چهره هاي مطرح سینما و تلویزیون، بازیگر جوانی بنام امیرحسین هاشمی را در قاب تصویر نشان می دهد کـه اینروزها با نقش کریم خوش درخشیده اسـت.

 

امیرحسین هاشمی کیست؟

آقای هاشمی در بیست و هشتمین روز مهرماه سال 1368 در تهران بدنیا آمد. او پس از تکمیل تحصیلات دبیرستان وارد دانشگاه آزاد تنکابن شد. هاشمی کار خودرا از تئاتر شروع کرد و مدتی نیز دستیار کارگردان بود. این هنرپیشه از سال 1390 کار خودرا با تئاتر شروع کرد ودر سال 1392 وارد مرحله حرفه‌اي تئاتر شد.

بیوگرافی امیرحسین هاشمی 

اجراهای موفق او سبب شدند تا درسال 1394 توجه محمد حسین مهدویان را جلب کرده و اولین فیلم خود یعنی ایستاده در غبار را بازی کند. این هنرمند جوان کشورمان در فیلم لاتاری بـه کارگردانی محمد حسین مهدویان نقش ساسان دوست امیرعلی با بازی ساعد سهیلی را بر عهده داشت. هاشمی درسال 1398 با سریال گیله وا در نقش احمد با بازی بسیار قابل قبول خود چهره اي شناخته شده تر شد.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی امیرعلی نبویان و همسرش + عکس های جدید امیرعلی نبویان

 

ازدواج و همسر امیرحسین هاشمی

امیرحسین هنوز ازدواج نکرده اسـت و مجرد می باشد. او جزو طرفداران تیم فوتبال آبی پوشان پایتخت یعنی استقلال تهران اسـت؛ امیرحسین درسال هاي اخیر، برخی بازی هاي تیم محبوب خودرا از استادیوم بـه صورت مستقیم پیگیر بوده اسـت.

 

فیلم ها و سریال های امیرحسین هاشمی

 

او در آخرین کار سینمایی مهدویان با نام درخت گردو راننده آمبولانس بودو سپس بـه جمع بازیگران سریال زخم کاری با همین کارگردان پیوست. امیر حسین هاشمی در نقش کریم سریال زخم کاری بازی روان و یکدستی را ایفا کرده اسـت. او شخصیت پدری دلتنگ را بازی می کند کـه بخاطر دخترش اشک می ریزد اما از سوی دیگر، دست بـه قتل چندین نفر میزند.

زندگی نامه امیرحسین هاشمی ،بیوگرافی امیرحسین هاشمی

بیوگرافی امیرحسین هاشمی

 

او هنگام باج گیری از مالک با بازی جواد عزتی توسط او کشته می شود. هاشمی یکی از بازیگران نسل جدیدی اسـت کـه تا بـه امروز بـه خوبی از عهده نقش‌هـای خود در سینما و تلویزیون برآمده و کارنامه هنری پرباری را برای خود رقم زده اسـت. باید بگوییم، امیرحسین علاوه بر فعالیت در عرصه ي بازیگری، بعنوان دستیار کارگردان نیز در عرصه ي هنر فعالیت داشته اسـت.

 

لازم بـه بیان اسـت او فعالیت هنری خودرا در ابتدا با دستیاری تجربه کرد و حالا در سینما و تلویزیون حضور موفقی دارد. دقت داشته باشید امیر حسین درسال ۱۳۹۵ شمسی با حضور در ساخت فیلم سینمایی مستند “نیروگاه ری” تجربه فیلم سازی خودرا کسب کرد ودر فیلم “ماجرای نیمروز” نیز بعنوان دستیار کارگردان فعالیت داشت.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی به آفرید غفاریان و همسرش + عکس های به آفرید غفاریان

 

امیرحسین هاشمی در زخم کاری

آقای امیرحسین هاشمی میگوید: یکی از مهم ترین اتفاقات کاری برای مـن حضور در سریال زخم کاری بود. سریالی کـه با استقبال بی نظیری از سمت مخاطبان همراه شد و واکنش‌هاي خیلی خوبی را از سمت بینندگان، بـه همراه داشت. نقش مـن دراین سریال نسبت بـه سایر نقش‌هایي کـه در کارهای آقای مهدویان داشتم، متفاوت بود.

این باعث شد کـه دراین سریال، متفاوت دیده شوم و فکر می کنم کـه نقش هم برای مردم جالب بودو دوستش داشتند. مـن قبلا با آقای مهدویان کار کرده بودم ودر اکثر آثارشان حضور داشته‌ام. برای سریال زخم کاری هم ایشان با مـن تماس گرفتند و بـه کیومرث مرادی کـه کار انتخاب بازیگران را بر عهده داشت، معرفی شدم. درباره این پروژه صحبت کردیم ودر نهایت، منجر بـه همکاری شد.

 

امیرحسین رستمی در شب های مافیا

آقای هاشمی می‌گوید: مـن بازی مافیا را درسال‌هاي دور، زمانی کـه مدرسه می‌رفتم با یک ورژن بسیار ساده‌تر با بچه‌ها بازی می کردیم. یک حافظه دور ازآن داشتم اما نه با این کیفیت و پیچیدگی. کلا هر نوع بازی و ورزش را دوست دارم. این‌کـه تصمیم بگیرم دراین مدیوم و برای تماشای مخاطب، بازی مافیا را انجام دهم، کمی برایم متفاوت و شاید با تردید بود اما احساس کردم بازی را بلدم و ازآن لذت میبرم.

 

نظر امیرحسین هاشمی درمورد محمدحسین مهدویان

 

امیرحسین هاشمی می‌گوید: مـن در بیشتر آثار آقای مهدویان همکاری داشتم و این برایم باعث افتخار اسـت کـه بازیگر ثابت این کارگردان مستعد و درجه‌یک باشم. خیلی از بازیگران دنبال این هستند کـه با کارگردان‌هاي مستعد و کار بلد کار کنند. مهدویان هم یکی از خوب‌هاست کـه بـه همکاری با او افتخار میکنم.

امیرحسین هاشمی شب های مافیا ،بیوگرافی امیرحسین هاشمی

فکر می کنم حتماً چیزی در وجود مـن دیده کـه در همه ی آثارش نقشی را کم یا زیاد برای مـن درنظر گرفته اسـت. این امتیاز مـن اسـت کـه این کارگردان همیشه روی مـن حساب می کند. اولین بار، سال ۸۹ بود کـه آقای مهدویان مجموعه‌اي را بانام آخرین روزهای زمستان درباره شهید حسن باقری برای شبکه یک ساخت. مـن هم برای حضور دراین مجموعه تست‌هاي گسترده‌اي دادم.

 

مهدویان میخواست کـه برای این مجموعه از بازیگران جوان و ناشناخته تئاتر استفاده کند. خب، مـن هم یکی از این افراد بودم کـه برای بازی دراین مجموعه، در دفترشان با او آشنا شدم کـه البته درنهایت منجر بـه همکاری دراین مجموعه نشد.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی زهرا کیانی ووشوکار و بازیگر سریال داوینچیز

 

اما باب آشنایی مـا از همان روز گشوده شد تا چند سال بعد کـه در فیلم ایستاده در غبار با ایشان برای اولین بار همکاری کردم.

 

چرا امیرحسین هاشمی فقط در نمایش خانگی بازی می کند؟

 

آقای هاشمی توضیح می دهد: فضای نمایش خانگی از برخی لحاظ، جالب‌تر اسـت. البته کـه بـه سینما نزدیک اسـت. اما این جذابیت صرفا از نظر کیفیت نیست. از این نظر قابل توجه اسـت کـه مخاطب باید انتخاب کند کـه می خواهد یک محصول را ببیند و مخاطبش باشد یا نه. طبیعتا نمایش خانگی در مقایسه با تلویزیون، آن وسعت مخاطب را ندارد اما بـه نظرم مخاطب خاص‌تر و ویژه‌تری دارد.

امیرحسین هاشمی و همسرش

بیوگرافی امیرحسین هاشمی

 

یعنی مثل سینما، مخاطب با معیار هـای خودش «چـه معیار هـای کیفی و چـه انتخاب ژانر و…» انتخاب می کند چـه سریال و برنامه‌اي را ببیند. وقتی مخاطب، تخصصی‌تر سراغ تـو و کارت می آید خیلی تخصصی‌تر با کار مواجه میشود. مخاطب آنرا نقد می کند و نظر می دهد. خدا را شکر کـه زخم کاری جزو پرمخاطب‌ترین کارها و آثار کل مجموعه‌ شبکه خانگی بودو بسیار برایم جالب بود.

 

پیج اینستاگرام امیرحسین هاشمی

پیج اینستاگرام امیرحسین هاشمی

s.amirhoseinhashemi@