جستجو در پارس ناز

عکس و اسامی بازیگران سریال پدر سالار + داستان و زمان پخش

عکس و اسامی بازیگران سریال پدر سالار + داستان و زمان پخش

عکس و اسامی بازیگران سریال پدر سالار 

دراین پست، عکس و اسامی بازیگران سریال پدر سالار را مرور میکنیم. پدر سالار نام یکی از مجموعه هاي تلویزیونی بسیار معروف و قدیمی تلویزیونی اسـت. این سریال برای چند نسل آشناست و هنوز هم بدلیل محبوبیت بالا، از شبکه هاي مختلف بازپخش می شود. تعداد زیادی از بازیگران این سریال بدرود حیات گفته اند اما نام و هنر آن ها بـه یادگار باقیمانده اسـت، در ادامه با پارس ناز همراه باشید.

 

درباره سریال پدر سالار

پدرسالار نام یک مجموعهٔ تلویزیونی محصول سال ۱۳۷۲-۱۳۷۴ بـه تهیه‌کنندگی و کارگردانی اکبر خواجویی یکی از ماندگارترین سریال‌هاي ایران اسـت. این سریال برای نخستین بار درسال 1372 روی آنتن شبکه دو رفت. این مجموعه در زمان پخش، پربیننده‌ترین سریال تلویزیون بود.

عکس و اسامی بازیگران سریال پدر سالار 

اگر از علاقه‌مندان سریال‌هاي قدیمی و خانوادگی هستید، می توانید سریال پدر سالار را از روز جمعه «14 مهرماه 1402» از شبکه آی فیلم پارسی تماشا کنید. جالب اسـت بدانید مجموعه‌ي پدر سالار در محله‌ي امامزاده یحیی «در تهران» ودر خانه‌اي قدیمی، متعلق بـه یکی از نوادگان قاجاری بنام «خانم مهرانگیز»، ساخته شده اسـت.

 

سریال پدر سالار کی پخش می شود؟

بر اساس جدول پخش برنامه‌هاي شبکه آی فیلم، زمان پخش سریال پدر سالار از جمعه 14 مهرماه هر شب ساعت 21:00 اسـت. اگر دراین ساعت موفق بـه تماشای این مجموعه نشدید، ساعات 05:00 و 13:00 روزبعد کـه زمان تکرار سریال پدر سالار از شبکه آی فیلم اسـت، می توانید آنرا دنبال نمایید.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی بازیگران فصل دوم سریال رحیل + داستان و زمان پخش

 

خلاصه داستان سریال پدر سالار

داستان مجموعه دربارهٔ پدر میانسالی بنام «اسدالله خان» اسـت. اسدالله‌خان پدری مهربان، خانواده‌دوست، دلسوز ودر عین حال سختگیر و پرصلابت اسـت. بـه باور او همه یٔ پسرانش پس از ازدواج می ‌بایست در خانهٔ بسیار بزرگ او زندگی کنند. او چنین سیاستی را در مورد دو دخترش «مهری» و «زری» در پیش نگرفته و بهمین جهت آن‌ها دارای زندگی مستقلی هستند.

سریال پدر سالار

ماجرای اصلی سریال از ازدواج آخرین فرزند او «ناصر» آغاز می شود. ناصر کـه با دخترعموی خود «آذر» وصلت کرده بـه ناچار باید همانند دو برادر بزرگ تر خود در خانهٔ پدری زندگی کند. اما همسرش آذر کـه شاغل اسـت و استقلال‌طلب ، زندگی در خانهٔ پدرشوهر را منطقی نمی داند و شروع یک زندگی کاملاً مستقل و بـه‌دور از دخالت‌هاي دیگران را طلب می کند.

 

آذر بـه شدت پای این خواسته‌اش می ایستد و تحت هیچ عنوان از موضعش عقب‌نشینی نمی کند. از طرف دیگر اسدالله‌خان نیز موافقت با آذر را نوعی شکست و ضعف تعبیر نموده و از سوءاستفادهٔ احتمالی فرزندان دیگرش در آینده نگران اسـت. اختلاف‌نظرها بتدریج بالا میگیرد تا جاییکه «مولود» «خواهرزن اسدالله خان» کـه دشمنی دیرینه‌اي با او دارد فرصت را غنیمت می‌شمرد و…

 

سریال پدر سالار چند قسمت است؟

این سریال در 25 قسمت 60 دقیقه‌اي بـه کارگردانی اکبر خواجویی ساخته شده اسـت.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی بازیگران فصل دوم سریال مستوران + داستان و زمان پخش

 

نام بازیگران سریال پدر سالار

دراین سریال ماندگار، هنرمندانی توانمند از جمله زنده‌یاد محمدعلی کشاورز، حمیده خیرآبادی، جمیله شیخی، کمند امیرسلیمانی، ناصر هاشمی، محمود جعفری، محمود پاک‌نیت، آزیتا لاچینی و کتایون ریاحی نقش‌آفرینی کرده اند. هم چنین، پرستو گلستانی، اکرم محمدی، فرحناز منافی ظاهر، حسن مهمانی، و… هم از دیگر بازیگران سریال پدر سالار می باشند.

 

عکس های بازیگران سریال پدر سالار

 

محمد علی کشاورز

محمد علی کشاورز

حمیده خیرآبادی

حمیده خیرآبادی

جمیله شیخی

جمیله شیخی

کمند امیرسلیمانی

کمند امیرسلیمانی

ناصر هاشمی

ناصر هاشمی

محمود جعفری

محمود جعفری

محمود پاک ‌نیت

محمود پاک ‌نیت

سیامک اطلسی

سیامک اطلسی

کتایون ریاحی

کتایون ریاحی

پرستو گلستانی

پرستو گلستانی

اکرم محمدی

اکرم محمدی

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی تمام بازیگران سریال محرمانه + عکس های بازیگران سریال محرمانه

 

عوامل سریال پدر سالار

کارگردان: احمد خواجوئی

نویسنده: علی اکبر محلوجیان

منشی صحنه: الهام غفوری

تدوین: فریور رضایی

مدیر تصویربرداری: هوشنگ بنائی

صدابرداری و میکس: مهدی آزادی

طراح گریم: رضا رادمنش

طراح صحنه و لباس: مجید نیامراد

موسیقی متن: بهرام دهقانیار

سرپرست گویندگان: جلال مقامی

برنامه ریز و دستیار اول کارگردان: مسعود میمی

مدیر تولید: احمد کشوری