پارس ناز پورتال

چرا تبلیغات در یوتیوب مهم است؟

چرا تبلیغات در یوتیوب مهم است؟

امروزه مارکتینگ نه تنها برای بیزینس‌های مختلف، بلکه برای تولید‌کنندگان محتوا نیز از اهمیت بالایی برخوردار بوده و تمام این افراد نیاز دارند تا از متدهایی استفاده کنند که خود را بهتر به کاربران هدفی که دارند نشان دهند. 

 

یوتیوب با دارا بودن بیش از 120 میلیون کاربر فعال روزانه به عنوان یکی از بهترین شبکه‌ها در این حوزه شناخته شده و امروزه تبلیغات در یوتیوب به عنوان یکی از بهترین روش‌هایی شناخته می‌شود که کاربران و کسب‌وکارهای مختلف می‌توانند از آن برای معرفی خود به مخاطبان هدفی که دارند استفاده کنند.

 

تبلیغات یوتیوب یکی از گزینه‌های تبلیغ در گوگل یا همان گوگل ادز می‌باشد که در آن ویدئوهای تبلیغاتی شما در میان ویدئوهای پربازدید این شبکه نشان داده شده و بدین ترتیب این امکان برای شما فراهم می‌شود تا برند یا محتوای خود را به طیف گسترده‌ای از کاربران معرفی کنید.

 

از مزیت‌های مهم تبلیغات یوتیوب می‌توان به صرفه اقتصادی بالای آن اشاره کرد. تعرفه گوگل ادز برای تبلیغات یوتیوب توسط دو مدل هزینه به ازای هر بازدید (CPV) یا هزینه به ازای هر 1000 بازدید (CPM) تعیین می‌شود که کاربران می‌توانند با توجه به نیاز خود هر کدام از این روش‌ها را انتخاب کرده یا این که این کار را به سیستم هوشمند گوگل ادز واگذار کنند.

 

تبلیغات یوتیوب

با تغییر رفتار کاربران به سمت استفاده بیشتر از محتوای مجازی، برندهای مختلف و همچنین تولید کنندگان محتوا به این نتیجه رسیده‌اند که باید از شیوه‌های مدرن و هوشمندانه مارکتینگ در این حوزه استفاده کنند. 

 

یوتیوب نیز به عنوان دومین پلتفرم سوشال مدیا محبوب در دنیا، شرایطی را فراهم کرده است که در آن کاربران می‌توانند از طریق محتوای بصری، تأثیرگذاری بیشتری بر روی مخاطبان هدف خود داشته باشند.

 

مزایای تبلیغ در یوتیوب

اما چرا باید در یوتیوب تبلیغ کنیم؟ با وجود چندین پلتفرم محبوب ویدئویی دیگر چرا یوتیوب را برای راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغات ویدئویی خود انتخاب کنیم؟ در ادامه این مطالب یک سری از فاکتورها را برای شما عنوان می‌کنیم که از مزایای کاربردی تبلیغات در یوتیوب به شمار می‌روند.

 

نمایش تبلیغات به طیف گسترده‌ای از کاربران

یکی از مزیت‌های مهم تبلیغات یوتیوب امکان هدف گیری تعداد بالایی از مخاطبان در آن می‌باشد. همان‌طور که پیش‌تر نیز به این موضوع اشاره کردیم؛ یوتیوب پلتفرم بزرگی بوده که روزانه صدها میلیون کاربر فعال دارد.

 

 جالب است بدانید که این شبکه در میان کاربران ایرانی نیز از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و امروزه کامیونیتی یوتیوب فارسی دارای تعداد زیادی از کاربران، تولید‌کنندگان محتوا و اینفلوئنسرهای مختلف می‌باشد. بنابراین می‌توان عنوان کرد که تبلیغات یوتیوب یکی از بهترین گزینه‌ها برای برندها و یوتیوبرهای ایرانی می‌باشد که قصد دارند توجه بخش بزرگی از مخاطبان را به خود جلب کنند.

 

وجود گزینه‌های هدف‌گیری پیشرفته

یوتیوب با گزینه‌های هدف‌گیری مختلفی که دارد؛ این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا با استفاده از فاکتورهای مختلفی همچون سن، جنست، لوکیشن محل زندگی و مهم‌تر از همه این موارد، علایق و رفتار کاربران در یوتیوب مخاطبان هدف خود را شناسایی کرده و تبلیغات خود را به آن‌ها نشان دهید.

 

 این موضوع باعث می‌شود که ویدئوهای شما به افرادی نشان داده شوند که احتمالاً به حوزه فعالیت شما علاقه‌مند بوده و احتمال تبدیل شدن آن‌ها به سابسکرایبرهای کانال بالا می‌باشد.

تبلیغات یوتیوب

به‌صرفه بودن تبلیغات یوتیوب

تبلیغ در یوتیوب در مقایسه با متدهای سنتی تبلیغات، گزینه بسیار به صرفه‌تری بوده که از هدررفت سرمایه شما جلوگیری می‌کند. در تبلیغات یوتیوب شما برای نمایش ویدئوهای خود به کاربرانی که می‌دانید احتمالاً به سابسکرایبرهای کانال شما تبدیل شده و بازدید ویدئوهای آن را افزایش می‌دهند؛ هزینه می‌کنید. بنابراین این مورد تبلیغات یوتیوب را به یک روش فوق‌العاده کاربردی برای افزایش تعامل با مخاطبان هدف تبدیل می‌کند.

 

انواع مختلف گزینه‌های تبلیغاتی در یوتیوب

 

در Google Ads امکان ایجاد تبلیغات ویدئویی با فرمت‌های مختلفی وجود دارد. با توجه به هدف تبلیغاتی‌تان می‌توانید انواع مختلف تبلیغات در YouTube را انتخاب و اجرا کنید. انواع گزینه‌های تبلیغاتی در یوتیوب عبارت‌اند از:

 

  • Skippable in-stream ads
  • Non-skippable in-stream ads
  • Video discovery ads
  • Bumper ads
  • Outstream ads

 

توجه کنید که برای شروع تبلیغات یوتیوب (از هر نوع) بایستی ویدئوی تبلیغاتی خود را در یوتیوب آپلود کنید و ویدئو بایستی مطابق با قوانین گوگل ادز باشد.در ادامه مزایای هر یک از روش‌های تبلیغات ویدئویی را شرح می‌دهیم تا بتوانید با مقایسه خصوصیات آنها بهترین نوع تبلیغات یوتیوب مناسب با کسب و کار خودتان را انتخاب و اجرا کنید.

 

Skippable in-stream ads

این نوع تبلیغ ویدئویی محبوب‌ترین نوع تبلیغات در یوتیوب است. در این نوع قبل از پخش ویدئوی اصلی، در میانه ویدئو و همچنین انتهای ویدئوها، ویدئوی تبلیغاتی نمایش داده می‌شود و پس از 5 ثانیه دکمه Skip ظاهر می‌شود و بیننده می‌تواند آن را رد کند.

 

هزینه‌گذاری تبلیغات Skippable به صورت هزینه به ازای هر مشاهده (CPV) است و شما تنها زمانی هزینه پرداخت می‌کنید که بیننده تبلیغات حداقل 30 ثانیه از آن را مشاهده کند. (یا نمایش همه ویدئو در ویدئوهای کمتر از 30 ثانیه) همچنین امکان پیشنهاد هزینه به ازای هر هزار نمایش (CPM) نیز وجود دارد.

 

Non-skippable in-stream ads

اگر بخواهید بینندگان تبلیغات همه ویدئوی تبلیغاتی شما را مشاهده کنند، تبلیغات Non-skippable می‌تواند مناسب باشد. حداکثر زمان ویدئوی تبلیغاتی شما در این نوع 15 ثانیه است که در ابتدا، بین و انتهای ویدیو نمایش داده می‌شود.

 

 هزینه تبلیغات در این نوع تبلیغات یوتیوب به صورت هزینه به ازای هر هزار نمایش (CPM) مشخص می‌شود.در صورتی که هدف شما افزایش آگاهی از برند باشد، می‌توانید از این نوع تبلیغات ویدئویی در یوتیوب استفاده کنید.

 

Video discovery ads

در تبلیغات دیسکاوری تصویری از ویدئوهایتان و متن تبلیغاتی نمایش داده می‌شود که مخاطبان با کلیک بر روی آن می‌توانند وارد صفحه ویدئو شده و تبلیغات را مشاهده کنند. این نوع از تبلیغات یوتیوب در نتایج جستجوی یوتیوب، در کنار ویدئوهای مرتبط و همچنین صفحه اصلی یوتیوب می‌تواند نمایش داده شود. پیشنهاد هزینه برای تبلیغات دیسکاوری در یوتیوب به صورت CPV است.

 

Bumper ads

این نوع تبلیغ همانند تبلیغات Non-skippable in-stream ads در ابتدای ویدئو، در طول پخش ویدئو و همچنین در انتهای ویدئو نمایش داده می‌شود. در تبلیغات بامپر پیشنهاد هزینه به ازای هر هزار نمایش (CPM) است. حداکثر طول ویدئوهای بامپر 6 ثانیه است.

 

Outstream ads

همه انواع تبلیغاتی که تا اینجا معرفی کردیم در سایت یوتیوب نمایش داده می‌شدند. تبلیغات آوت‌استریم در یوتیوب نمایش داده نمی‌شود. تبلیغات Outstream در سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مرتبط به صورت بی‌صدا و به صورت خودکار پخش می‌شود، کاربر می‌تواند روی ویدئوی تبلیغاتی کلیک کرده و صدای آن را فعال کند.

 

قیمت‌گذاری تبلیغات آوت‌استریم، به ازای هر هزار نمایش قابل مشاهده (vCPM) محاسبه می‌شود. اگر کاربر حداقل 2 ثانیه از ویدئوی شما را ببیند، یک نمایش به حساب می‌آید.

 

از همین امروز کمپین‌های تبلیغاتی یوتیوب را شروع کنید

 

هر روزه بر تعداد کاربران یوتیوب افزوده شده و محبوبیت این شبکه نیز در حال افزایش می‌باشد. این مورد را که با اضافه کردن گزینه‌های جدید تبلیغاتی همچون تبلیغات ویدئوهای Short یوتیوب ترکیب کنید؛ متوجه خواهید شد که تبلیغ در یوتیوب گزینه‌ای به‌صرفه، هوشمندانه و با کارایی بالا برای افزایش تعداد سابسکرایبرهای کانال و تعداد بازدیدهای ویدئوهای کانال شما می‌باشد.

 

اگر پس از خواندن این مقاله شما نیز تصمیم به استفاده از یوتیوب برای نمایش ویدئوهای خود به طیف گسترده‌ای از کاربران گرفته‌اید؛ می‌توانید با کارشناسان آژانس دیجیتال مارکتینگ جی ادز (g-ads.org) تماس گرفته تا کارشناسان این مجموعه شما را در این مورد راهنمایی کنند.