پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

چگونه هزینه نگهداری پکیج را کاهش دهیم؟

چگونه هزینه نگهداری پکیج را کاهش دهیم؟

بیشتر ما با رسیدن پاییز و زمستان آنقدر هیجان‌زده می‌شویم که سرویس پکیج را به کلی از یاد می‌بریم! اما سرویس و تعمیر این وسیله لازمه لذت بردن از زیبایی‌ها و تفریح‌های خاص فصل سرماست.

 

به همین خاطر مطمئن شدن از سلامت این وسیله، پیش از آنکه به مشکلی جدی بخورد و سرما هم برای ساکنان خانه غیرقابل تحمل شود، کار مهمی است که حتما باید آن را در چک لیست کارهای سالیانه خانه داشته باشیم.

 

اگر مطمئن نیستید به تعمیر پکیج نیاز دارید یا نه، و یا اینکه از کجا می‌توانید بهترین متخصصان تعمیر پکیج در تهران یا تعمیر پکیج در اصفهان و البته شهرهای دیگر را پیدا کنید، با ما همراه باشید تا پاسخ همه سوالات‌تان را بگیرید.

چگونه هزینه نگهداری پکیج را کاهش دهیم؟

ایرادهای رایج در پکیج 

تعداد افرادی که از پکیج استفاده می‌کنند روز به روز بیشتر می‌شود. اما این به معنی آن نیست که همه ما باید این دستگاه و نحوه کار آن را با کوچکترین جزئیات بدانیم.چیزی که باعث می‌شود (حداقل) به تعمیر پکیج در تهران و سایر شهرها کمتر احتیاج پیدا کنیم، آشنایی با روش صحیح استفاده از پکیج و مشکلات رایج آن است.

 

به این ترتیب، تا مدت‌ها پکیج مثل ساعت کار می‌کند؛ همچنین سریع متوجه می‌شویم که چه زمانی به کمک یک تعمیرکار پکیج نیاز داریم. در ادامه ایرادات معمول این وسیله را معرفی کرده‌ایم:

 

(شمعک) پکیج روشن نمی‌شود

روشن نشدن شمعک پکیج (یا خاموش شدن آن بلافاصله پس از روشن شدن) هم به دلایل مختلفی بروز می‌کند، از جمله:

 

* کم بودن فشار آب (که می‌تواند به دلیل وجود رسوب در لوله‌ها و انسداد مسیر حرکت آب پیش بیاید)

* مسدود بودن مسیر دودکش و خارج نشدن دود

* داغ شدن بیش از حد پکیج

* وجود هوا داخل لوله‌ها

* خراب شدن شمعک

 

بسته به برند دستگاه‌تان، باید از خدمات نمایندگی تعمیرات ایران رادیاتور اصفهان و تهران یا برندهای دیگر استفاده کنید. چون دلیل این مشکل بسته به ساختار دستگاه متفاوت است.

 

پکیج آب را گرم نمی‌کند

این مشکل رایج، بسیاری از افراد را دست به دامن متخصصان تعمیرات پکیج می‌کند. دلایل گوناگونی می‌تواند شما را با این وضعیت روبه‌رو کند، از جمله:

 

* کم بودن فشار گاز

* کم بودن فشار آب، که با نصب پمپ رفع می‌شود.

* وجود هوا در لوله‌های پکیج، که با هواگیری به حالت قبل بر می‌گردد.

* رسوب گرفتن مبدل ثانویه، که با اسیدشویی یا تعویض کردن آن مشکل رفع می‌شود.

 

رادیاتورها فضا را گرم نمی‌کنند

این ایراد و ایراد قبل احتمالا آزاردهنده‌ترین مشکلاتی هستند که می‌توانند برای پکیج به وجود بیایند. مانند مورد قبل، این ایراد هم می‌تواند به دلایل مختلفی بروز کند:

 

* بهم ریختن فشار پکیج (فشار زیر یک)، که با تنظیم فشار برطرف می‌شود.

 

* خراب بودن ترموستات، که نشانه اصلی آن سرد و گرم شدن رادیاتور است.

 

* خراب بودن دیافراگم و شیرها، که به تخصص کارشناسان تعمیر پکیج اصفهان و تهران احتیاج دارد.

 

البته وجود هوا در داخل لوله‌ها هم می‌تواند این ایراد را ایجاد کند، که در بخش قبل به آن پرداختیم.

چگونه هزینه نگهداری پکیج را کاهش دهیم؟

پکیج چکه می‌کند

نشانه دیگری که به شما می‌گوید باید از خدمات تعمیر پکیج استفاده کنید، چکه کردن دستگاه است. محتمل‌ترین دلیل چکه، نصب و عایق‌بندی نادرست اتصالات پکیج است؛ مخصوصا اگر به تازگی آن را نصب کرده‌اید.

 

در زمان سرویس پکیج هم ممکن است این ایراد را مشاهده کنیم. در آن صورت، معمولا لوله‌ها و اتصالات پوسیده مسئول این مشکل هستند. سومین و آخرین علت این مشکل هم ترک خوردن یا سوراخ شدن مبدل است.

 

اگر با صحنه چکه کردن آب از پکیج مواجه شدید، آن را خاموش کنید و در اولین فرصت از یک تعمیر کار پکیج کمک بگیرید؛ چون این ایراد فشار کل سیستم را کاهش می‌دهد.

 

فشار پکیج مدام افت می‌کند

فشار کم پکیج یعنی از دوش آب گرم و لذت‌بخش در هوای سرد خبری نیست! فشار ایده‌آل این دستگاه‌ها 1.5 بار است؛ که می‌توانید از طریق فشارسنج پکیج آن را چک کنید.بهتر است مستقیما سراغ تنظیم فشار نروید، و از یک متخصص کمک بگیرید. برای تعمیر پکیج دیواری در این حالت، متخصص نشتی آب از سیستم، خراب شدن سوپاپ اطمینان فشار و هواگیری رادیاتورها را بررسی می‌کند.

 

پکیج خودبه‌خود خاموش می‌شود

این هم یکی دیگر از مشکلاتی است که ما را ناچار به کمک گرفتن از کارشناسان تعمیر و سرویس پکیج می‌کند. اگر پکیج شما خودبه‌خود خاموش می‌شود، احتمالا:

 

* فشار آب کم است؛

* ترموستات خراب است؛

* در لوله‌ها هوا وجود دارد؛

* شیر ورودی آب در اثر رسوب گرفته است؛

* یا اینکه پمپ خراب است و آب در سیستم نمی‌گردد.

چگونه هزینه نگهداری پکیج را کاهش دهیم؟

بهترین زمان برای سرویس پکیج

با سرویس پکیج می‌توان از ایرادات معمولی که گفتیم، تا حد قابل توجهی دوری کرد. با سرویس دستگاه‌‌تان نه تنها مستقیما به بهبود کارایی و دوام آن کمک می‌کنید، بلکه به تعمیر پکیج در اصفهان و تهران یا سایر شهرها هم کمتر احتیاج پیدا خواهید کرد.

 

بهترین زمان برای سرویس پکیج هر شش ماه یکبار است؛ مثلا ابتدای سال و ابتدای پاییز. به این ترتیب، هر ایراد جزئی و مشکل احتمالی در سیستم و قطعات سریعا شناسایی و برطرف می‌شوند.

 

اگر به تازگی پکیج‌تان را نخریده‌اید، بعضا می‌توانید اینکار را سالی یکبار انجام دهید. در این حالت، بهتر است که قبل از آغاز سرما پکیج را سرویس کنید. در روند سرویس، بسته به وضعیت دستگاه کارشناس کارهای زیر را انجام می‌دهد:

 

* کنترل فشار آب برای تضمین عملکرد دستگاه

* رسوب زدایی لوله‌ها با اسید برای باز کردن مسیر آب

* تنظیم حرارت پکیج (که برای فصل گرما و سرما تفاوت دارد)

* بررسی دودکش و فن پکیج جهت جلوگیری از اختلال در عملکرد دستگاه

* بررسی سلامت مدار گرمایشی، و همچنین آزاد بودن محور پمپ سیرکولاسیون (برای پمپاژ صحیح آب)

* هواگیری برای کاهش سروصدای پکیج؛ بهبود عملکرد رادیاتورها و خود دستگاه (که به کاهش مصرف گاز هم کمک می‌کند)

 

بررسی محکم بودن محل نصب پکیج دیواری جهت جلوگیری از سقوط نیز جزو سرویس‌هایی است که متخصصان تعمیر پکیج اصفهان، تهران و شهرهای دیگر به متقاضیان ارائه می‌دهند.

 

چند نکته برای نیاز کمتر به تعمیر پکیج

از بحث سرویس و بررسی دوره‌ای قطعات پکیج که بگذریم، خود شما نیز می‌توانید با چند کار ساده عمر این دستگاه را بالا ببرید و کمتر به تعمیرات پکیج نیاز پیدا کنید. برای مثال:

 

* از نگهداری وسایل قابل اشتعال در نزدیکی دستگاه جدا بپرهیزید.

 

* حتما از محافظ برق استفاده کنید؛ نوسانات برق یک تهدید جدی برای پکیج‌هاست.

 

* اگر قصد دارید برای مدتی خانه را ترک کنید، شیر اصلی آب سرد را ببندید تا دستگاه آسیبی نبیند.

 

* آب ورودی به پکیج نباید سختی بالایی داشته باشد. اگر املاح آب منطقه شما زیاد است، برای رسوب‌زدایی دستگاه یک برنامه منظم داشته باشید.

 

* اگر پکیج در فضای باز (مثلا بالکن) نصب شده باشد، یعنی در فصول سرد در معرض خطر یخ‌زدگی قرار دارد. پس همیشه آن را روشن نگه دارید. اگر زمانی این گزینه امکان‌پذیر نبود، باید آب آن را به طور کامل تخلیه کنید.

 

* اگر بوی دود یا گاز حس کردید، سریعا دستگاه را خاموش کنید، و بعد در و پنجره‌ها را باز بگذارید. بلافاصله نیز با تعمیرکار یا سرویسکار پکیج تماس بگیرید.

 

در آخر، برای سرویس دوره‌ای و تعمیر پیکج از کارشناس‌های مجاز و معتبر کمک بگیرید. به این ترتیب هم خیال‌تان از نتیجه کار راحت است، هم هزینه وسایل یدکی و قطعات مقرون به‌ صرفه‌تر خواهد بود.

 

دسترسی به تعمیرکار پکیج در تمام شهرها

برای پیدا کردن افرادی که بتوانید با خیال راحت کار سرویس و تعمیر پکیج‌تان را به آنها بسپارید، از «خدمت از ما» کمک بگیرید. در این بازار بزرگ خدمات می‌توانید برترین متخصصان تعمیر پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها را در اصفهان، تهران و دیگرشهرها پیدا کنید.

 

در کنار دسترسی به تعمیرکاران ممتاز شهرتان، می‌توانید هزینه سرویس پکیج و قیمت تعمیرات آن را نیز رایگان از آنها دریافت کنید. پروفایل هر متخصص و نظرات و امتیازات ثبت‌شده برای آنها نیز برای انتخاب سرویس کار ماهر به شما کمک می‌کند.

 

تنها لازم است درخواست خود را بدون پرداخت هزینه در وب سایت (https://khedmatazma.com) یا اپلیکیشن «خدمت از ما» ثبت کنید؛ تا به سرعت تعمیرکار پکیج ماهری را در نزدیکی خودتان پیدا کنید.