پارس ناز پورتال

قاصدک 24

دختر 20 سالۀ کانادایی، پدیدۀ تنیس جهان! +عکس

دختر 20 سالۀ کانادایی، پدیدۀ تنیس جهان! +عکس

اوژنی بوشار کانادایی با شکست دادن سیمونا هلب موفق شد برای اولین بار در طول دوران حرفه ای اش به فینال رقابت های گرند اسلم برسد، گرچه او در دیدار پایانی مقابل حریف نامدارش کویتووا تسلیم شد.

دختر 20 سالۀ کانادایی، پدیدۀ تنیس جهان! +عکس

اوژنی بوشار متولد ۲۵ فوریهٔ ۱۹۹۴، مونترآل) یک تنیس‌باز اهل کانادا است. او در سال ۲۰۱۲ در مسابقات تنیس ویمبلدون در رده نوجوانان قهرمان شد و در سال ۲۰۱۳ از سوی انجمن تنیس زنان عنوان “پدیده سال” را به دست آورد.

 

او که در ابتدای سال در رتبه ۱۴۴ جهانی قرار داشت، با گذراندن فصلی خوب، در پایان سال به رتبه ۳۲ رسید و بالاتر از تمام نوجوانان و تمام کانادایی‌ها قرار گرفت .

 

بوشار در سال ۲۰۱۴ با پیروزی بر سیمونا هالپ، تنیس‌باز مجاری، به فینال ویمبلدون راه یافت. او نخستین زن کانادایی‌ست که در رشته تنیس تک‌نفره به فینال یکی از رقابت‌های گرند اسلم می‌رسد.

 
 
اوژنی بوشار

دختر 20 سالۀ کانادایی، پدیدۀ تنیس جهان! +عکس

مروری بر سه بازی پایانی بوشار در جام گرنداسلم ویمبلدون: برای اوژنی بوشار کانادایی قاعده «تا سه نشود بازی نشود»

 

در این فصل به خوبی رعایت شد. این تنیس باز 20 ساله کانادایی که پیش تر در همین فصل در رقابت های گرند اسلم استرالیا و رولان گاروس موفق شده بود به مرحله نیمه نهایی برسد این بار توانست برای اولین بار در دوراه حرفه ای پا به فینال رقابت های گرند اسلم بگذارد.

 

پیروزی بوشار در مرحلۀ یک چهارم پایانی: اوژنی بوشار از کانادا با برتری برابر آنجلیک کربر از آلمان برای نخستین بار به مرحله نیمه پایانی رقابت های گرند اسلم ویمبلدون راه یافت.


به گزارش خبرگزاری فرانسه از لندن، بوشار روز چهارشنبه در مرحله یک چهارم پایانی برابر کربر با حساب 2-0 و با نتایج 6-3 و 6-4 به پیروزی رسید.


وی با این پیروزی علاوه بر صعود به جمع 10 بازیکن برتر جهان رکورد شخصی حضور در مرحله نیمه پایانی سه تورنمنت گرند اسلم پیاپی را برای خود ثبت کرد.


این بازیکن که تا پیش از مسابقات ویمبلدون در رده 13 جهان بود ماه گذشته نیز در رقابت های آزاد فرانسه برابر کربر که در رده نهم قرار داشت پیروز شده بود. بوشار هفته آینده در رده بندی جدید به مکان هشتم بازیکنان زن جهان صعود می کند که بالاترین رده در تاریخ تنیس کانادا به حساب می آید.

دختر 20 سالۀ کانادایی، پدیدۀ تنیس جهان! +عکس

پیروزی بوشار در نینه نهایی بر سیموناهلپ ازکشور رومانی:

 

به نقل از «اکیپ» بوشار در دیدار نیمه نهایی گرند اسلم ویمبلدون این جام در بخش زنان توانست در دو ست پیاپی سیمونا هلب زن شماره سه تنیس دنیا را شکست دهد و پا به دیدار نهایی بگذارد.

 

نکته قابل توجه درباره بوشار اینکه او تا به اینجای فصل و به رغم اینکه قهرمانی در گرند اسلم ها ندارد بیشترین پیروزی در این بازی ها را به نام خود زده است؛ 16 پیروزی در گرند اسلم های این فصل.

 

اوژنی بوشار باید در فینال رقابت های گرند اسلم ویمبلدون به مصاف کویتووا برود. این بازی هنوز شروع نشده بوشار نامش را در تاریخ به ثبت رسانده است: او اولین تنیس باز زن کانادایی است که به فینال گرند اسلم ها رسیده است.

 


 کویتووا، بوشار را در فینال غافلگیر کرد: اوژنی بوشار اولین کانادایی فینال تنیس زنان ویمبلدون با امیدها و آرزوهای زیادی به سنترکورت پا گذاشته بود اما همه رؤیاهایش ظرف تنها 55 دقیقه بر باد رفت.

 

بازی با اقتدار و سنگین حریفش پترا کویتووا بود که او را به زانو در آورد. این کوتاه‌ترین فینال در تاریخ بازی‌های زنان از سال 1983 به این سو بود که فینالش 54 دقیقه بیشتر به طول نینجامید.

دختر 20 سالۀ کانادایی، پدیدۀ تنیس جهان! +عکسبوشار اما قصد وداع با این ورزش را ندارد و بعد از شکست خودش گفته:

 

«من هرگز از خودم احساس رضایت نمی‌کنم و می‌خواهم در فینال‌های گرنداسلم بیشتری شرکت داشته باشم.» تجربه‌های اندک بوشار بود که باعث شد مقابل کویتووا که دومین فینالش در ویمبلدون را می‌برد چیزی برای عرضه نداشته باشد. کویتووا بعد از تمام شدن بازی به سمت جایگاه رفت تا با اعضای تیم خودش و پدرش که اشک‌هایش سرازیر شده بودند، شادمانی کند.

 

 

پیش از این مسابقه بیشتر توجهات معطوف بوشار شده بود چراکه او را ماریا شاراپووای بعدی توصیف کرده بودند. بوشار که به رغم باخت جایزه 880 هزار پوندی را به خودش اختصاص داده، می‌گوید:

 

«برای تبدیل شدن به بازیکنی که خودم دوست دارم باید راه طولانی‌ای را طی کنم. می‌دانم که در تک‌تک بازی‌هایم موفق نخواهم بود. این تجربه خوبی از اولین فینال گرنداسلم برایم می‌شود. لحظه پا گذاشتن به سنتر کورت فراموش نشدنی بود اما حالا این تجربه را دارم.»

دختر 20 سالۀ کانادایی، پدیدۀ تنیس جهان! +عکس

اوژنی بوشار، پدیده کانادایی تنیس بانوان که تنها 20 سال سن دارد، عکسی از خود با یک خرس قطبی منتشر کرده و نوشت: بالاخره یکی پیدا شد!