پارس ناز پورتال

قاصدک 24

پسری ۵ ساله‌، جوان‌ترین نابغه کامپیوتر دنیا +عکس

پسری ۵ ساله‌، جوان‌ترین نابغه کامپیوتر دنیا +عکس

پسری ۵ ساله‌، جوان‌ترین نابغه کامپیوتر دنیا,آیان کورِشی، پس از کسب نمره‌ی قبولی در آزمون مایکروسافت، موفق شد عنوان جوان‌ترین متخصص کامپیوتر را از آن خود کند.

 

 

آیا کورشی، پسربچه‌ی بریتانیایی است که در آزمون Microsoft Windows شرکت کرده و موفق به کسب نمره‌ی قبولی شده است. او در حال تحصیل در مقطع ابتدایی است.

 

این پسربچه‌ رکورددار جوان‌ترین فردی که موفق به کسب نمره‌ی قبولی در آزمون‌های مایکروسافت شده، لقب گرفته است. او ۵ سال و ۱۱ ماه سن دارد.

 

پیش از این یک پسر بچه‌ی پاکستانی در سن ۶ سالگی موفق به کسب نمره‌ی قبولی در یکی از آزمون‌های کامپیوتر مایکروسافت شده بود و عنوان جوان ترین متخصص کامپیوتر را در اختیار داشت.

 

کورشی وقتی که ۳ سال سن داشت با کامپیوتر آشنا شد و زمانی که پدرش متوجه‌ی استعداد او در کامپیوتر شد تلاش کرد تا او را بیشتر با تکنولوژی آشنا کند. او سپس در خانه‌ی خود یک آزمایشگاه کوچک کامپیوتر راه‌اندازی کرده و پسر خود را برای شرکت در آزمون مایکروسافت آماده کرد.

 

آزمونی که کورشی در آن موفق شده است «Supporting Windows 8.1» نام دارد که از طریق آن می‌توان در برخی از شرکت‌ها کار ثابت گرفت. البته او تنها ۵ سال سن دارد و قرار نیست در جایی استخدام شود.

 

آیا کورشی، قصد دارد در آینده به یک برنامه‌نویس کامپیوتر بدل شود و در آزمون‌های دیگر نیز شرکت کند؟

 

ما نیز هر سال شاهد جوان‌های با استعداد بسیاری در کشور خود هستیم. به عنوان مثال، امسال احمد رحمانی در سن ۱۵ سالگی موفق به قبولی در کنکور پزشکی با رتبه‌ی ۱۵۰۰ شد. این جوان بوکانی سه سال از مقطع تحصلیلی خود را بصورت جهشی پشت سر گذاشته بود. از این دست استعدادها در کشور بسیار است اما کمتر به آن‌ها پرداخته می‌شود.

 

 

 

منبع:صبحانه انلاین