پارس ناز پورتال

قاصدک 24

اکبر عبدی پیوند کلیه میشود

مجموعه : اخبار سینما
اکبر عبدی پیوند کلیه میشود

اکبر عبدی پیوند کلیه میشود

 

اکبر عبدی هنرمند سینما و تلویزیون کشورمان در حاشیه جشن میلاد نور که به مناسبت تولد پیامبر خدا حضرت محمد ( ص ) برگزار شده بود از اجرای نمایش کمدی و موزیکال «مشهدی عباد» در اردبیل خبر داد. به گزارش پارسناز جشن میلاد نور به همت شورا و شهرداری اردبیل و با هدف تجلیل از هنرپیشه اردبیلی طناز کشورمان اکبر عبدی در سالن ۶ هزار نفری رضازاده اردبیل برگزار شد.

 

هنرمند ارزنده و محبوب کشورمان اکبر عبدی بعد از ظهر سه شنبه در حاشیه دریافت کلید طلایی شهر اردبیل در جشن بزرگ نور در گفت‌و‌گو با خبرنگاران افزود: به لحاظ جسمانی هم اکنون وضعیت مناسبی ندارم اما قول می دهم تا یکسال آینده و با بهبود شرایط جسمانی این نمایش را در اردبیل اجرا کنم.

 

هنرمند ارزنده کشورمان اکبر عبدی در مورد وضعیت جسمانی اش به گزارش پارسناز توضیحاتی داد و گفت :در حال حاضر هفته ای سه ساعت دیالیز می شوم، تصریح کرد: تا دو ماه آینده عمل پیوند کلیه خواهد داشت.این بازیگر با سابقه سینما، تئاتر و تلویزیون قول داد در صورتی که سلامتی خود را بازیابد در سال آینده نمایش کمدی و موزیکال مشهدی عباد یکی از نمایش های فولکلور منطقه آذربایجان را به روی صحنه ببرد.

 

به گفته اکبر عبدی این نمایش به زبان ترکی اجرا خواهد شد.نمایش مشهدی عباد یک اپرت کمدی موزیکال آذربایجانی است که در چهار پرده توسط عزیر حاجی‌بیف در سال ۱۹۱۰ نوشته‌ شده و برای اولین بار در سال ۱۹۱۱ به نمایش درآمده‌است.

 

از این اپرت سه فیلم یکی در سال ۱۹۱۸ به کارگردانی واگرام پاپازیان، دیگری در سال ۱۹۵۶ به کارگردانی حسین سیدزاده و همچنین یک فیلم ایرانی نیز در سال ۱۳۳۲ به کارگردانی صمد صباحی ساخته‌ شده‌است.

 

داستان اپرت در مورد دختری جوان به نام گلناز است که عاشق پسری به نام سرور می‌شود ولی پدرش «رستم بی» به دلیل مشکل مالی‌اش او را مجبور می‌کند که با یک بازاری پیر به نام مشهدی عباد ازدواج کند.

 

اکبر عبدی در ضمن سخنانش گفت :  قدردانی مردم از هنرمندان سبب افزایش روحیه امید در آنان می‌شود و این امر در تداوم برنامه‌های جذاب و پرمحتوا بسیار تاثیرگذار است و خوشبختانه مردم ایران و به ویژه استان اردبیل مردمی قدردان و هنردوست هستند که ما همیشه مدیون محبت‌های مردم هستیم .

 

 

مطالب مرتبط:

 

 حضور سید احمد خمینی و اکبر عبدی در یک هیئت

 

گاف های عجیب اکبر عبدی در مصاحبه هایش + تصاویر

 

مصاحبه جنجالی اکبر عبدی با رضا رشید پور + عکس

 

«اکبر عبدی» مردم را در بیمارستان هم می‌خنداند! +عکس