جستجو در پارس ناز

بیوگرافی بهارک صالح نیا بازیگر سینما و تلویزیون + عکس های بهارک صالح نیا

بیوگرافی بهارک صالح نیا بازیگر سینما و تلویزیون + عکس های بهارک صالح نیا

بیوگرافی بهارک صالح نیا 

در این پست درمورد بیوگرافی بهارک صالح نیا متولد ۳ خرداد سال ۱۳۶۴ در تهران می باشد. وی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر است. بهارک صالح نیا نیز همانند سایر بازیگران ایرانی هنر بازیگری را از تئاتر شروع کرد و در فیلم های سینمایی و بخصوص در کارهای شاخص تلویزیون حضور داشته است.

 

این هنرمند ایرانی سال ۹۴ به شبکه جم پیوست و در چند سریال ترکیه ای ایفا نقش کرد اما در حال حاضر در حوزه بازرگانی فعال است. در ادامه به بررسی بیوگرافی کامل بهارک صالح نیا می پردازیم.

 

شروع بازیگری بهارک صالح نیا

همان طور که گفته شد بهارک صالح نیا بازیگری را از تئاتر و زیر نظر استاد حمید سمندریان استارت زد یا به طوری آغاز کرد و نقطه آغاز فعالیت تصویری اش بازی در سریال بی صدا فریاد کن (مهدی فخیم زاده 1385) بود. او با حضور در این فیلم به عنوان افسر نیروی انتظامی بازیگری خود را به طور رسمی آغاز کرد و در ادامه فعالیت هنری خود بیشتر در تله فیلم های مختلف ظاهر شد.

بیوگرافی بهارک صالح نیا 

همکاری بهارک صالح نیا با مجید مجیدی و ایفای نقش فرعی

آخرین کار مجید مجیدی در سینما فیلم حضرت محمد رسول الله است که با وجود گذشت چند سال همچنان در سینماهای کشور در حال اکران است. بهارک صالح نیا در فیلم سینمایی محمد رسول الله به کارگردانی مجید مجیدی نقش ثوبیه کنیز همسر ابولهب را ایفا کرده بود؛

 

کنیزی که طی اتفاقاتی به دایگی پیامبر می رسد اما ابولهب اجازه نمی دهد وی به پیامبر شیر دهد به همین علت نقش صالح نیا کاملا فرعی بود و در این فیلم چند سکانس کوتاه بازی کرد. وی در کنار فعالیت های تصویری، فعالیت هایی در تئاتر هم داشت و با گروههایی چون پارکینگ و نیل همکاری کرده بود.

 

کشف حجاب بهارک صالح نیا

بهارک صالح نیا بازیگر سینما و تلویزیون در دی ماه سال 94 بعد از منتشر کردن تصاویر بدون حجاب از خودش اعلام کرد که به شبکه جم پیوسته و به کار خودش نیز افتخار می کند. ماجرای عکس های کشف حجاب بهارک صالح نیا بازیگر زن فیلم محمد رسول الله این روز ها در بسیاری از کانال های خبری جنجال زیادی بپا کرده است.

زندگینامه بهارک صالح نیا ،بیوگرافی بهارک صالح نیا

یکی از این تیترهای خبری کانال ها این است که: این بازیگر زن بهارک صالح نیا نام دارد که اخیرا در پروژه سینمایی تاریخی و پرهزینه یتیم خانه ایران یکی از نقش های مکمل فیلم را بازی کرده است.

 

دلیل مهاجرت بهارک صالح نیا

بهارک صالح نیا هم مانند چکامه چمن ماه، صدف طاهریان، مانی کسراییان، رابعه اسکویی، محمدتقی راوندی، مهدی مظلومی و سعید ابراهیمی فر، به جم پیوسته است. این بازیگر بعد از مهاجرت به ترکیه و همکاری که با شبکه جم داشت کشف حجاب کرد و در آخرین متن اجتماعی خود در توجیه مهاجرت خود اینگونه بیان می کند: سلام ….. یک دفاعیه قبل از قضاوت …

عکس های بهارک صالح نیا ،بیوگرافی بهارک صالح نیا

بیوگرافی بهارک صالح نیا

 

حدود ده سال سعی کردم کاری را که عاشقش هستم یاد بگیرم، راه درست را انتخاب کنم تا بتونم سرم را با افتخار بالا بگیرم بگویم من چیزی هستم که برای بهش رسیدن تلاش کردم… وی ادامه می دهد که: الان سی ساله سن دارم و بنظرم از اینجا به بعد زندگی کمی عجله می کند پس برای رسیدن به رویاهام که حق مسلم من هستن کمی باید عجله کنم ….

 

نخواستم در حسرت فرصت هایی بمانم که به من داده نشدن یا شاید هیچ وقت داده نشون … پس راه دیگری را برای خود انتخاب کردم که حداقل از امروزش مطمئن هستم و آدمهایی هستند که به وجودم و هنری که سعی در یادگیری آن داشتم احترام می گذارند.

 

توضیحات بهارک صالح نیا در خصوص کشف حجاب 

بهارک صالح نیا در خصوص کشف حجاب خود اینگونه توجیه کرده است: این یک کشف حجاب نیست … این یک کشف دیرهنگام استعدادی است که تا امروز آنطور که باید دیده نشده است …. تشکر می کنم ممنونم از کسانی که باورم دارند و تمام کسانی که درک می کنید.

بهارک صالح نیا و همسرش ،بیوگرافی بهارک صالح نیا

من هنوز چهار چوب همیشگی خودم را دارم. این بازیگر در مطالب قدیمی تر گفته بود: رفتم … فقط به یک دلیل…دیگر حوصله ی انتظار کشیدن نداشتم… هر چیزی به موقع خودش اتفاق می افتد.

 

 بهارک صالح نیا قبل از مهاجرت

بهارک صالح نیا بازیگر سابق سینما و تلویزیون ایران که حالا سر از جم درآورده درباره ایفای نقش در فیلم محمد رسول الله به کارگردانی مجید مجیدی بیان کرده بود: زمانی که جلوی دوربین قرار می گرفتم یک حس بسیار خوبی داشتم. در حقیقت انگار من نبودم و ثویبه به جای من برای بازی در این فیلم نقش آفرینی می کند.

حتی زمانی هم که فیلم را می دیدم حس میکردم این زنی که نقش آن را در این فیلم بازی کردم من نیستم و شخصیتی جدای از من بوده است. این بازیگر مهاجر در ادامه سخنان خود در خصوص کار با مجید مجیدی اینگونه بیان کرده است: همکاری با آقای مجید مجیدی همانند من آرزوی هر بازیگری است.

اینستاگرام بهارک صالح نیا 

اما در خصوص این همکاری با این پروژه باید عرض کنم که نقش من در ابتدا قرار بود کوتاه تر باشد ولی با تصمیمی که آقای مجیدی کارگردان کار گرفتند نقش من مقداری بیشتر شد. وی ادامه می دهد: من هم طبیعتا همانند سایر بازیگران که فیلمنامه را در ابتدای کار مطالعه می کنند آن را خواندم. من در این فیلم نقش ثویبه کنیز امه جمیله همسر ابولهب را بازی کردم.

 

در مطالعاتی که داشتم ماجرای دایگی ثویبه برای حضرت محمد (ص) این گونه بود که وقتی حضرت محمد به دنیا می آیند مادر ایشان نمی توانند به ایشان شیر بدهند. بهارک صالح نیا در ادامه سخنانش در خصوص کار با مجیدی افزود: ثویبه کار شیر دادن به حضرت را انجام می دهند اما متاسفانه ابولهب اجازه ادامه پیدا کردن این کار را نمی دهند. این دایه در زندگی حضرت محمد (ص) نقش بسیار مثبتی داشت و تا سن 12 سالگی ایشان را همراهی می کردند.

 

سخن آخر

در این مقاله به بررسی بیوگرافی بهارک صالح نیا پرداختیم. ناگفته نماند که بعد از اینکه بهارک صالح نیا اعلام کرد که به شبکه جم پیوسته است روابط عمومی سیما نقش این هنرمند را در فیلم یتیم خانه ایران حذف کرد.