جستجو در پارس ناز

بیوگرافی بیتا بادران و همسرش + عکس های بیتا بادران

بیوگرافی بیتا بادران و همسرش + عکس های بیتا بادران

بیوگرافی بیتا بادران 

در این مقاله بیوگرافی بیتا بادران بازیگر مطرح سینما و تلویزیون متولد سال 1354 در تهران است. بیتا بادران دوره های زیادی را برای آموزش بازیگری از سر گذرانده است.

 

بیتا بادران کیست؟

بیتا بادران یکی از بازیگران محبوب سینمای ایران است که در سال 1371 دوره سه ماهه بازیگر در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی را گذراند. همچنین در سال 1372 یک دوره آزاد بازیگری در دانشگاه آزاد اسلامی اراک را گذراند. یک دوره هم در کارگاه خصوصی امین تارخ در سال 1379 گذراند که آغاز بازیگری بیتا بادران شد.

بیوگرافی بیتا بادران 

وضعیت تاهل بیتا بادران

در خصوص تاهل بیتا بادران باید گفت که تابحال چند عکس در فضای مجازی از او چنگ دست به دست شده است. اما خانم بادران در این خصوص بیان می کند که شایعه است و این آقا برادرشان است. در نتیجه باید گفت که بیتا بادران هنوز مجرد و ازدواج نکرده است.

 

شروع بازیگری بیتا بادران

بیتا بادران از همان نوجوانی به بازیگری علاقه بسیار داشت. بنابراين با حضور در دوره های مختلف بازیگری در سال های متوالی نوجوانی و جوانی اش دست آخر با حضور در کلاس های بازیگری خصوصی امین تارخ در سال 1372 توانست وارد عرصه بازیگری شود.

 

اولین کار بازیگری بیتا بادران و دریافت جایزه سیمرغ

اولین کار بازیگری بیتا بادران در سال 1376 از طریق همین کلاس های بازیگری به ابراهیم حاتمی کیا برای بازی در فیلم آژانس شیشه ای معرفی شد و موفق به کسب جایزه سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای این فیلم شد. سپس این بازیگر توانمند توانست برای اولین بازی خود شهرت زیادی کسب کند و مورد توجه بسیاری از منتقدان و مخاطبان سینما و تلویزیون قرار گیرد.

مشورت های اشتباه بیتا بادران

بیتا بادران بازیگر مطرح سینما و تلویزیون در خصوص رد کردن موقعیت هایی که بعد از فیلم آژانس شیشه برای او پیش آمد اینگونه بیان می کند: بعد از بازی در آژانس شیشه ای پیشنهادهای زیادی به من شد اما به پیشنهاد دوستان اکثر کارهای خوب را رد کردم. فکر می کردم درک و شناخت آنها از من بیشتر است و اعتماد کردم اعتماد نابجای من منجر شد تا خیلی از این موقعیت ها رو از دست بدهم.

 

شرایط خاص بیتا بادران

بیتا بادران در سال های ابتدایی معروفیت خود به گفته خودش شرایط خاصی داشته است که نتوانسته بسیاری از کارهای ابراهیم حاتمی کیا را قبول کند. در خصوص این شرایط خاص از زبان خود این بازیگر می شنویم: خوب یادم است که موقع نگارش روبان قرمز آقای حاتمی کیا با من تماس گرفتند و گفتند که من دارم برای تو این نقش رو می نویسم.

بیتا بادران و همسرش ،بیوگرافی بیتا بادران

بیوگرافی بیتا بادران

 

ولی به دلایلی نشد که من بازی کنم و آن کاراکتر را خانوم آزیتا حاجیان بازی کردند. بعد از این موضوع هم دعوت شدم برای ارتفاع پست و موج مرده که باز هم نشد در حالی که خیلی هم مایل بودم تا دوباره در یک کار ماندگار حضور داشته باشم. اما در حال حاضر خیلی مایل نیستم راجع به این مسائل صحبت کنم. حتی یادآوری این مسائل نیز برام خوشایند نیست. در کل باید بگویم که واقعا شرایط خاصی داشتم.

 

مقایسه بیتا بادران با سایر بازیگران ایرانی

بیتا بادران در خصوص مقایسه خود با سایر بازیگران ایرانی می‌گوید که اصلا مرا با هیچ بازیگری مقایسه نکنید وی در این خصوص اینگونه اظهار می‌کند که بعضی از بازیگران خود را از مردم دور می دانند، یعنی برای خودشون یک ساحت قدسی قائل می شوند و خود را متفاوت می دانند.

عکس های بیتا بادران 

تفاوتی که دورشان می کند از جامعه و این خوب نیست. من اینطور آرتیست بودن را نمی پسندم و دوست ندارم. ما از خود مردمیم ما که از مردم جدا نیستیم که بگوییم از کره مریخ آمده ایم.

 

جوایز بیتا بادران

•سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم زن جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم آژانس شیشه ای

• بهترین بازیگر زن در جشنواره جام جم

 

فیلم های سینمایی بیتا بادران

• آژانس شیشه ای، ابراهیم حاتمی کیا، (1377)

• بودن یا نبودن، کیانوش عیاری، (1377)

• من و نگین دات کام، حسین قناعت، (1382)

• رمز، محمدعلی سجادی، (1385)

• تله روباه، علیرضا اسحاقی، (1385)

• دل شکسته، علی رویین تن، (1387)

• زمهریر، علی رویین تن، (1388)

• سمفونی تولد، محمد پرویزی، [هنوز اکران نشده است]

• دم سرد، عباس رزیجی، [هنوز در ایران اکران نشده است]

 

فیلم های تلویزیونی بیتا بادران

•مجموعه برگ سبز (نیمه شب و سوسک ها)، محمد اوزی

• روشنایی های شهر، مسعود کرامتی، (1385)

•فیلم تلویزیونی دنده معکوس، حسن فتحی، (نوروز 89)

 

نظر بیتا بادران در خصوص بازی با شهاب حسینی

بیتا بادران بازیگر مطرح سینما و تلویزیون در خصوص بازی با شهاب حسینی اینگونه اظهار نظر می کند: شهاب حسینی واقعا خیلی با وقار، متین، موقر و با شخصیت هستند. یک پارتنر و نقش مقابل خوب می تواند خیلی به بازی آدم کمک کند و شهاب حسینی به قدری باور پذیر در نقشش فرو می‌رود که روی بازی طرف مقابل هم تاثیر میگذارد. در مورد من که اینطور بوده است.

 

نظر بیتا بادران در خصوص بازی با پرویز پرستویی

بیتا بادران بازیگر خوش آوازه سینما و تلویزیون در خصوص همبازی و همکاری با آقای پرویز پرستویی این گونه بیان می کند: پرویز پرستویی خیلی به من انرژی می داد، این نهایت شانس من بود که اولین حضورم جلوی دوربین آژانس شیشه ای باشد با ابراهیم حاتمی کیا، بازیگردان رضا کیانیان و همراهی پرویز پرستویی. یادم می‌آید آقای پرستویی به من می گفت:

اینستاگرام بیتا بادران 

من مطمئنم که تو برای این نقش سیمرغ بلورین خواهی گرفت فقط یادت باشه از سکه هایی که می گیری یکی، دو تایش را هم به من بدهی. باور می کنید که من باور کرده بودم و وقتی که این جایزه را گرفتم مردد بودم که آیا باید دو تا از سکه ها را به ایشان بدهم یا نه. بعد از آن در افتتاحیه جشنواره نزدیک هم نشسته بودیم و وقتی که اسم من را خواندند به او نگاه کردم و دیدم که با خوشحالی دستش را تکان داد و گفت سکه های من فراموش نشود.

 

سخن آخر

در این مقاله به بررسی زندگی و بیوگرافی هنرمند توانمند بیتا بادران پرداختیم. پشتکار وی قابل ستایش است چون که برای هر یک از کارهایش از جان و دل مایه می گذارد. این پشتکار تا جایی وجود دارد که برای بازی در فیلمی مجبور شده 650 نخ سیگار بکشد. البته ناگفته نماند که بیتا بادران علاوه بر کار بازیگری طراح لباس نیز هستند.