پارس ناز پورتال

قاصدک 24

هشدار ناجا برای عروسکهای بمب گذاری شده عراق

مجموعه : مجله خبری روز
هشدار ناجا برای عروسکهای بمب گذاری شده عراق

هشدار ناجا برای عروسکهای بمب گذاری شده عراق

 

زائران ایرانی در عراق که به مناسبت پیاده روی اربعین به داین کشور مراجعت کرده بودند در حال بازگشت هستند . نیروی انتظامی ایران در این زمینه به گزارش پارس ناز توصیه هایی به این زائرین میکند .سخنگوی ناجا گفت: موارد مشکوک در عروسک های خریداری شده عراق کشف شده است.

 

سردارمنتظرالمهدی سخنگوی ناجا ضمن قدر داني از يكايك زائران حسيني به جهت همكاري و رعايت توصيه هاي پليسي اعلام کرد: موارد مشكوكي در عروسكهاي خريداري شده از كشور عراق مشاهده و توسط پلیس کشف گردیده كه لازم است چنانچه احيانا زائران گرامي مواردي از اين دست خريداري نموده اند حتما در مبادي ورودي به اولين مراكز پليس اطلاع دهند.

 

وی افزود: همکاران ما در تمامی مرزها و مبادی ورودی با امکانات لازم از بی خطر بودن آنها اطمینان حاصل مینمایندداعش در گذشته با استفاده از عروسک های حاوی چاشنی انفجاری قصد رسیدن به اهداف تروریستی خود را داشته که احتمال می رود هم اکنون نیز پلیس ایران با بازرسی عروسک های عراقی درصدد امنیت بیشتر زائران اربعین حسینی است و احتمال می رود چاشنی های انفجاری نیز در این عروسک ها وجود داشته باشد.

 

گفتنی است،در پی اطلاع رسانی مبنی بر جاسازی مواد خطرناک در اسباب بازی ها تعداد قابل توجهی از زائران عتبات به استانداری ها و مراکز انتظامی مراجعه و اعلام کرده اند که عروسک های جاسازی شده با پافشاری به زائران هدیه شده است.

 

**زائران وسایل خریداری شده را با نیروهای انتظامی کنترل کنند

 

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در گفتگویی اظهار داشت: امروز در بررسی چند مورد از اسباب بازی های خریداری شده توسط زائران در عراق مواد خطرناکی کشف شد و برخی نیز خودشان به دلیل مشکوک شدن به وسایل خریداری شده این موضوع را به دستگاه های امنیتی اطلاع دادند. وی یادآور شد: در مرز مهران چند مورد اسباب بازی که مواد خطرناک در آن جاسازی شده بود کشف شد.

 

رییس ستاد مرکزی اربعین حسینی از تمامی زائرانی که به داخل کشور آمده اند خواست چنانچه اسباب بازی و وسایلی که امکان جاسازی مواد خطرناک خریداری کرده اند قبل از استفاده آن را باواحدهای انتظامی، امنیتی کنترل کنند تا نسبت به آن وسیله اطمینان کامل را داشته باشند.

 

ذوالفقاری افزود: همچنین زائران که در راه هستند مراقب وسایل خریداری شده خود باشند و آنان که هنوز در عراق هشتند به هیچ عنوان این گونه وسایل رانخرند.وی تصریح کرد که به تمامی دستگاه های امنیتی تاکید شده است که کنترل بیشتری نسبت به این موضوع داشته باشند تا مشکلی بوجود نیاید.

 

 

مطالب مرتبط

 

جزئیات کشف حمله هولناک داعش به عزاداران اربعینی + عکس

 

بازداشت 20 تروریست داعشی در مرزهای ایران

 

دانشجوی ایرانی به دست داعش شهید شد + عکس 

 

اعضای داعش از ترس روسیه و ایران ريش خود را زدند + عکس