پارس ناز پورتال

قاصدک 24

خبر دیدنی و جالب رقصیدن بازنشستگان با کره زمین

خبر دیدنی و جالب رقصیدن بازنشستگان با کره زمین

خبر دیدنی و جالب رقصیدن بازنشستگان با کره زمین ، کشور آفریقا بدون مسیرهای تردد، طوفان های غبار در بیابان ها، مشکلات ناوبری، اعتصابهای مردم آمریکای لاتین، خطر له شدن زیر پای فیل ها و یا شکار شدن توسطط یوزپلنگ ها …

 

بلیط دور دنیا با اتومبیل به این سادگی در اختیار بازنشستگان روس قرار نگرفته است. خانواده چیمادوروف اهل مسکو به مدت ده ماه نزدیک به 30 کشور دنیا را زیرپا گذاشتند. از آنجا که زبان انگلیسی همیشه به کمک برای برقراری ارتباط نمی آید، سرپرست خانواده چندین مرتبه برای برقراری ارتباط با محلی ها و پرسیدن سوالات مورد نظر مجبور به رقصیدن با کره ای در دستش شد.

 

به گزارش دیلی خبر تاتیانا و الکساندر چیمادوروف از دیدن جاذبه های توریستی در کشورهای مختلف لذت زیادی برده اند. هدف اصلی ازاین گردش علمی که با حمایت انجمن جغرافیای روس صورت گرفته، تهیه عکس و تصویر از 135 مکان فرهنگی موجود در فهرست میراث فرهنگ یونسکو بوده است.

 

یکی دیگر از وظایف این دو سافر سازمان دهی برنامه های فرهنگی برای حمایت از هم وطنان روس در خارج از مرزهای کشور و ایجاد یک کتابخانه کوچک برای کودکان بوده. الکساندر چیمادوروف برای خبرنگار رادیو صدای روسیه اینطور توضیح می دهد: «دیاسپورای روس در افریقا و امریکای لاتین عملکرد موفقی دارد.

 

 

تمام کسانی که به این دیاسپورا مراجعه کرده اند، مشغول انجام کار هستند. این افراد سفرهای منظمی به روسیه دارند.

 

اما یک مشکل وجود دارد: این افراد زبان روسی را فرا می گیرند، توانایی خواندن و نوشتن دارند اما نمی توانند امتحان زبان روسی بدهند و گواهی دریافت کنند. ما می خواهیم با نمایندگان وزارت علوم صحبت کنیم تا این مشکل را به صورت قانونی حل و فصل نماییم».

 

به طور کل، به گفته دو سیاح بازنشسته، اعضای این دیاسپورا به زبان روسی و کشور روسیه علاقه دارند. حتی حوادث اوکراین و اخباری که در آمریکا منتشر می شود، بر روابط مردم آمریکا با هموطنان روس تاثیری نگذاشته است.

 

همه می فهمند که امریکا خواهان مناسبات تجاری – اقتصادی با شرکای روس است. همانطور که الکساندر خاطر نشان کرد، بسیاری از مردم حتی با نام اوکراین و موقعیت جغرافیایی آن آشنایی ندارند».

خبر دیدنی و جالب رقصیدن بازنشستگان با کره زمین

اماکن و یادبودهای مربوط به ارتباط فرهنگ های جهانی در گذشته های دور که کمتر کسی با آنها آشناست، تاثیر عمیقی بر سیاحان ما گذاشته است. الکساندر چیمادوروف می گوید که در آمریکای لاتین می توان المان های فرهنگ چین، هند و مصر را یافت.

 

سنگ های حکاکی شده در یکی از موزه های شهر پرو با تصاویری از صحنه شکار دایناسورها توسط انسان ها بسیار تاثیر گذار است و تصور ذهنی را درباره تحولات زمانی و تاریخ کاملا تغییر می دهد.

 

خانواده چیمادوروف در سفر طولانی خود نزدیک به 10 هزار عکس و 500 سوژه ویدئویی تهیه کرده اند که در سایت avtokrugosvetka.ru قابل دسترسی می باشد. این زوج روس نزدیک به 27 سفر خارجی و 6 سفر داخلی داشته اند و به 102 نقطه دنیا سفر کرده اند.

 

با یان حال، به گفته الکساندر، آنها زمانی برای تبدیل زندگی به سفر بزرگ تصمیم نهایی گرفتند که به سن بازنشستگی رسیدند. پول لازم برای این سفرها را هر دو در طول سال های زندگی و با اجره خانه و باغ و آپارتمان خود به مرور پس انداز کرده اند.