جستجو در پارس ناز

نوشیدنی های مناسب برای حفظ سلامتی بدن انسان

مجموعه : رژیم و تغذیه
نوشیدنی های مناسب برای حفظ سلامتی بدن انسان

نوشیدنی های مناسب برای حفظ سلامتی بدن انسان,اغلب افراد فکر می‌کنند که شیر، آب‌میوه و سودا هم می‌توانند بدن ما را به‌خوبی هیدراته نگه دارند. اما آب‌میوه و سودا به خاطر وجود کالری و شکر و همچنین وجود مواد شیمیایی‌شان برای بدن مضر هستند.

 

نوشیدن آب برای بدن بسیار مفید است و بسیار مهم است که شما هرروز آب موردنیاز بدنتان را تأمین کنید. نوشیدن آب به مقدار کافی همیشه آسان نیست.

 

برای اینکه بتوانید روزانه آب موردنیاز بدن خود را تأمین کنید، می‌توانید راه‌کارهای زیر را دنبال کنید و آب موردنیاز را تأمین کنید، زیرا در فصل پاییز و زمستان و همچنین هوای سرد بدن تمایلی برای نوشیدن آب ندارد.

 

همچنین نوشیدن آب نه‌تنها برای سلامتی مفید است بلکه به‌سلامت پوست هم کمک می‌کند و درمان خوبی برای جوش‌های صورت است.

 

شما می‌توانید با درست کردن این نوشیدنی‌ها آب بدن خود را تامین کنید.

 

آب زنجبیل لیمو: یک نوشیدنی خوشمزه، ضدالتهاب، و کمک‌کننده به هضم غذا. با خوردن این نوشیدنی همچنین می‌توانید سیستم ایمنی بدن خود را قوی‌تر کنید.

 

آب توت‌فرنگی نعنا: این نوشیدنی سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و باکتری‌ها و ویروس‌ها را می‌کشد، همچنین برای بیماری‌های قلبی و تقویت حافظه بسیار مفید است.

 

آب‌پرتقال گلابی: این نوشیدنی باعث کم شدن وزن بدن می‌شود و هضم غذا را راحت می‌کند، همچنین برای بیماری‌های قلب مفید است و خاصیت ضدعفونی‌کنندگی دارد.

 

آب سیب دارچین: این نوشیدنی متابولیسم بدن را تقویت کرده و خاصیت سم‌زدایی دارد. سرشار از آنتی‌اکسیدان است و برای چشم و قلب بسیار مفید است. دارچین هم قند خون شما را پایین می‌آورد و ضد دیابت است.

 

آب رزماری لیمو: این نوشیدنی سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و گردش خون را تنظیم می‌کند. این نوشیدنی همچنین خاصیت ضدالتهابی هم دارد.

 

آب تمشک زغال‌اخته: این نوشیدنی سرشار از آنتی‌اکسیدان، انواع ویتامین، آهن و فیبر هستند و ضد سرطان هستند.

 

آب زنجبیل دارچین پرتقال: این نوشیدنی سرشار از ویتامین ث و آنتی‌اکسیدان است. انرژی را افزایش می‌دهند و ضد سرطان و بیماری‌های قلبی هستند.

 

 

منبع:سلامانه