پارس ناز پورتال

زندان اختصاصی و مجلل پولدارترین جنایتکار دنیا

زندان اختصاصی و مجلل پولدارترین جنایتکار دنیا

زندان اختصاصی و مجلل پولدارترین جنایتکار دنیا پولدارها در همه جا بهترین امکانات را فراههم می کنند حتی اگر دزد و تبهکار باشند و در زندان باشند. یک تبهکار آمریکایی در زندان هم سلولی مجهز را برای خود درست کرده است. “آلفونسو گابریله کاپونی” معروف به آل کاپون نام تبهکار مشهوری است که نزدیک به 2 دهه با اقدامات خلاف قانون خود توانست قدرت و ثروت بسیاری در امریکا به دست آورد.

 

 

پارس ناز :او که اصلیتی ایتالیایی داشت ظرف چند دهه در بروکلین و بعدها در شیکاگو گروه مافیایی مخوفی تشکیل داد که همه نوع اقدام خلاف قانون را با زیرکی و بدون آنکه مدرکی از خود برجا بگذارد سامان می داد. گفته می شود شبکه تبهکاری کاپون در همه جا جاسوس و خبرچین داشت که با استفاده از آنها دشمنان خود را پیش از هر اقدامی شناسایی و به قتل می رساند.

 

 

در دهه 20 و 30 میلادی جنگ بی رحمانه کاپون علیه باندهای رقیب و خریدن مقامات ذی نفوذ محلی باعث شد تا آل کاپون به سلطان بلامنازع سندیکای جنایتکاری شیکاگو تبدیل شود؛ با این وجود پلیس فدرال امریکا از همه ابزارهای خود برای به دام انداختن ال کاپ.ن استفاده کرد تا اینکه سرانجام وی را دستگیر کرد.

 

 

دادگاه او در سال 1931 که از آن با عنوان یکی از جنجالی ترین محکمه‌های تاریخ قضائی آمریکا نام می برند تشکیل شد اما با تلاش وکلای کاپون او را نه به دلیل قتل، آدم کشی، آدم ربایی و سرقت سازمان یافته بلکه به دلیل فرار مالیاتی و تجارت غیر قانونی الکل به 11 سال حبس محکوم کرد.

 

 

او در سال 1932 میلادی در یک زندان شهر “آتلانتا” محبوس گردید اما از داخل زندان فعالیت های غیرقانونی اش را اداره می‌کرد؛ پس از آن در سال 1934 میلادی آل کاپون به زندان مخوف “آلکاتراز” انتقال یافت و براساس یک مقررات سختگیرانه هرگونه تماسش با دنیای خارج قطع شد.

 

 

تبهکار بزرگ در زندان دچار افسردگی و پس از چندی به بیماری سفلیس مبتلا شد تا آنجا که پس از گذراندن 8 سال از دوره محکومیتش به دلیل وخامت حال از زندان آزاد و به شیکاگو بازگشت.

 

 

وی مدتی بعد در سن 47 سالگی از دنیا رفت و در قبرستان “مونت اولیوت” شیکاگو در کنار پدر و برادرش به خاک سپرده شد.از مشهورترین تبهکار قرن بیستم عکس های معدودی برجا مانده که مهمترین آنها مربوط به دادگاه جنجالی او در شیکاگو و در سال 1931 است.

 

 

این عکس ها چندی پیش به طور اتفاقی در زیرزمین یک آتلیه قدیمی پیدا شد و در شیکاگو تریبیون منتشر شد. بقیه عکس های برجا مانده به تصاویر دسته جمعی او در میان تبهکاران یا عکس های دوران محکومیتش مربوط می‌شود.