پارس ناز پورتال

گرانترین غذای دنیا که 600 میلیون تومان آب میخورد +عکس

گرانترین غذای دنیا که 600 میلیون تومان آب میخورد +عکس

گرانترین غذای دنیا با قیمت حدود 600 میلیون تومان

 

کریسمس اتفاقیست کـه برای مردم پرکار امروز بزرگ ترین رخداد سالیانه عمرشان بـه شمار می رود .دراین شب زیبا و جشن بزرگ ، همه ی ي خانواده می توانند دور هم جمع بشوند و این برای زندگیهای صنعتی امروزی کـه تمام وقت افراد را کار می‌گیرد شاید یکی از بهترین و نایاب ترین فرصتها باشد تا بـه گزارش پارس ناز لحظات جذاب و دل پذیری رابا خانواده گذراند . برای همین خیلی‌ها حاضرند میلیونها تومان خرج لذت بردن از این شب زیبا آن هم درکنار خانواده ي خود بکنند .

 

برای همین یک سرآشپز بریتانیایی برای شام نوئل «کریسمس» منویی را پیشنهاد کرده کـه گران ترین شام جهان اسـت اغراق آمیز نیست اگر آنرا معجزه نوئل«كریسمس» بنامیم اما فراموش نشود در هرحال معجزه هم خرج دارد. بن اسپالدینگ سرآشپز بریتانیایی منویی شامی را برای شب نوئل پیشنهاد كرده كه گرانترین شام جهان محسوب میشود.

 

قیمت این منو 153861 یورو معادل 203250 دلار اسـت. در واقع، این منو شامل چهار غذا برای چهار نفر اسـت.سرآشپز رستوران “جان سالت” لندن هر یك از خوراكی هاي بـه كار رفته دراین شام را بادقت زیادی انتخاب كرده اسـت. بعنوان مثال قیمت خربزه هاي دسر بیش از 4000 دلار اسـت.هم چنین سركه بالزام 150 ساله بـه كار رفته قیمتش كمتر از 1675 دلار نیست.

 

این شام پرهزینه انتقادهای بسیاری را در بریتانیا كه با بحران اقتصادی مواجه اسـت و تدابیر ریاضتی رابه مورد اجرا گذاشته برانگیخته اسـت. سرآشپز برای دفاع از خود میگوید: حرفی نیست كه قیمت این شام گران اسـت اما 80 درصد درآمد حاصل از این شام صرف امور خیریه خواهد شد.

 

مارسل نابیل كه آگهی این شام را در سایت خود منتشر كرده اسـت، بـه نوبه خود میگوید:‌ درست اسـت كه مـا در دوره بحران اقتصادی بـه سر می‌بریم و برخی پس از انتشار آگهی این شام بـه آن شاخ و برگ داده اند ، بنا براین برای دلخوشی آن ها اعلام می كنم هنوز هیچ فردی برای این شام نام نویسی نكرده اسـت.

 

 

مطالب مرتبط:

 

 گرانترین غذای دنیا با قیمت 600 میلیون تومان!! «عکس»

 

قیمت باورنکردنی گرانترین اسپاگتی جهان در نیویورک «عکس»

 

گران ترین ساندویج دنیا در رستوران آمریکایی

 

یکی از گرانترین غذای کره با بویی متعفن +«عکس»