پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل
قاصدک 24

هنرمندی که بخاطر نقاشی 200 هزار مورچه کشت + عکس

هنرمندی که بخاطر نقاشی 200 هزار مورچه کشت + عکس

هنرمندی که بخاطر نقاشی 200 هزار مورچه کشت ، روزنامه دیلی‌میل در گزارش خود آورده است که  ”کریس ترومن” هنرمندیست که این مورچه‌های زنده را در دسته‌های ۴۰ هزارتایی و به قیمت ۳۳۰ پوند خریداری کرده است تا از آنها برای خلق اثر هنری خود بهره ببرد.

این هنرمند ۳۲ ساله پس از خریداری این مورچه‌ها آنها را کشته و با استفاده از انبرک آنها را بر روی تابلو‌ی خود قرار داده است تا در نهایت این تابلو را که در اندازه تقریبی ۱ در ۱.۲ متر است به قیمت ۲۳ هزار پوند به یک مجموعه‌دار آمریکایی فروخته شود.

 

ترومن که اهل منطقه کلارمونت از ایالت کالیفورنیاست به این موضوع معترف است که قرار دادن اجزای این تصویر در کنار هم امری دشوار بوده است.جالب اینکه ابن هنرمند آمریکایی حتی به عذاب وجدان هم دچار شده و یک بار در میانه کار، ادامه کار را به خاطر عذاب وجدان کشتن این تعداد مورچه متوقف کرده است.

 

ترومن تصریح کرده است: این تابلو سال‌ها وقت برد نه به خاطر کارهای فیزیکی بلکه به خاطر اینکه من در نقطه‌ای، احساس بدی نسبت به کشتن تمام آن مورچه‌ها داشتم و این تابلو را به مدت یکسال کنار گذاشتم.

 

وی در عین حال افزوده است: اما من تصمیم گرفتم ادامه بدهم چون احساس کردم از اولین مورچه‌ای که من برای این تابلو کشتم، اگر من این تابلو را تمام نکنم، بیهوده کشته شده‌اند.وی همچنین هزینه زیادی برای این تابلو متحمل شده است. او برای هر مجموعه مورچه مبلغ ۵۰۰ دلار پرداخت کرده است.

هنرمندی که بخاطر نقاشی 200 هزار مورچه کشت + عکس

ترومن می‌گوید که انگیزه خلق این تابلو به تجربه ای در کودکی او باز می‌گردد و تصریح می‌کند: من تجربه‌ای کودکی خودم را دوباره تجربه کردم، وقتی ۵ سالم بود اولین باری بود که من عمدا تصمیم به آزار یک زندگی هوشمندانه (مورچه‌ها) گرفتم.

 

وی اضافه می کند: برادر کوچکترم  و من به یک لانه مورچه حمله کردیم و آنجا بود که مورچه های قرمز ما را گاز گرفتند و من این بار تصمیم گرفتم به آن تجربه اوایل کودکی خود بازگردم.ترومن در ابتدا قصد داشته تا تمامی مورچه‌ها را یک به یک با دست خود بگیرد اما خود به این موضوع پی برده که جمع کردن آن همه مورچه چندین سال وقت او را می‌گیرد.

 

پیش از این یک عکاس سوئدی با جمع‌آوری لاشه مگس‌های مرده از کنار پنجره‌ و لامپ‌های خانه و با کمک خلاقیت و هنر خود و مداد طراحی‌اش زندگی تازه‌ای به آنها بخشیده و به نوعی سیرک حشرات مرده به راه انداخته بود.

هنرمندی که بخاطر نقاشی 200 هزار مورچه کشت + عکس

هنرمندی که بخاطر نقاشی 200 هزار مورچه کشت + عکس

 

 

 

 

منبع: روزگار نو