پارس ناز پورتال

قاصدک 24

رکورد جالب سرعت با دوچرخه موشکی

رکورد جالب سرعت با دوچرخه موشکی

رکورد جالب سرعت با دوچرخه موشکی,در یک رکوردگیری جنون‌آمیز، یک دوچرخه موشکی با سوخت پراکسید هیدروژن ساخته شده توسط Francois Gissy توانست رکورد سرعت 333 کیلومتر بر ساعت را از خود برجای بگذارد.

 

در این رکوردگیری یک فراری F430 Scuderia نیز در سوی دیگر رقابت قرار داشت. اما دوچرخه مذکور، به سرعت یک صاعقه، آن را پشت سر گذاشت.

 

این دوچرخه از طراحی‌های عجیب Arnold Neracher است که از سه پیشرانه موشک‌های کوچک با رانش مجموع 4500 کیلونیوتن سود می‌برد. شتاب گیری خارق‌العاده این وسیله از حالت سکون تا سرعت 333 کیلومتر بر ساعت تنها در 4.3 ثانیه اتفاق می‌افتد که در مسافت تنها 250 متر حاصل می‌شود.

 

این سریع‌ترین رکوردی است که یک دوچرخه بدان دست یافته است. جالب اینجاست که این دوچرخه طراحی خاص و آئرودینامیکی نیز ندارد و تنها موتورهای موشکی به‌سادگی روی آن نصب شده‌اند.

 

به عنوان مقایسه، فراری رقیب آن شتاب صفر تا صد را در 3.6 ثانیه و صفر تا 200 کیلومتر بر ساعت را در 11.6 ثانیه و نهایت سرعت را روی 320 کیلومتر بر ساعت ثبت می‌کند. البته باید این نکته را در خاطر داشته باشید که فراری یک خودروی 1250 کیلوگرمی با نیروی موتور هشت سیلندر 4.3 لیتری 510 اسبی و 470 نیوتن متری است.