جستجو در پارس ناز

وفاداری ستودنی و قابل تحسین مرتضی احمدی به همسرش

مجموعه : اخبار سینما
وفاداری ستودنی و قابل تحسین مرتضی احمدی به همسرش

وفاداری ستودنی و قابل تحسین مرتضی احمدی به همسرش ، “مرتضی احمدی” هنرمند پیشکسوت رادیو و تلویزیون یکی از چهره های ماندگار در عرصه صدا و تصویر است.

 

این هنرمند بزرگ ایرانی اکنون 90 ساله است اما خدا را شکر که هنوز سرپاست و سرحال به فعالیت هایش ادامه میدهد. او در مورد زندگی شخصی اش میگوید :  در 34 سالگی ازدواج کردم و همسرم زهرا جوانشیر 33 ساله بود.

 

 

هر دو کارمند راه آهن بودیم. بسیار خوشبخت بودیم. اولین بچه ما آزیتا به دنیا آمد و 3سال بعد مازیار، ما دیگر غمی نداشتیم و با هم کارها را انجام می دادیم و به بچه ها می رسیدیم. متاسفانه همسرم سرطان سینه گرفت و ما دیر متوجه شده بودیم. اما همه کار کردیم.

 

عمل کردیم، خارج رفتیم، 7سال طول کشید و سرطان تمام وجودش را گرفت. به فعالیت های هنر ی ام نمی رسیدم اما روحیه همسرم خیلی خوب بود. زمانی که زهرا فوت کرد بالا سر قبرش قسم خوردم که خودم بچه ها را بزرگ می کنم و نمی گذارم زیر دست کسی بیفتند. هیچ وقت نتوانستم زنی بهتر از زهرا پیدا کنم برای همین ازدواج نکردم.

 

مرتضی احمدی در خصوص شادابی اش در سن 90 سالگی اضافه کرده است : از 16سالگی ورزش را شروع کردم و تا حالا هیچ وقت ترکش نکردم. الان هم با همین وضعیتم هر روز نرمش و پیاده روی می کنم.

 

تقریباً 90 درصد مردم در سن 90 سالگی آلزایمر می گیرن و من فقط به خاطر ورزشه که آلزایمر نگرفتم. عاشق دمپختک و کله جوش هستم. خیلی کم شیرینی می خورم.