پارس ناز پورتال

قاصدک 24

صحبت های قلعه نویی درباره…

صحبت های  قلعه نویی درباره…

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: شاید از نظر مردم من مربی کوچکی هستم و باید یک مربی بزرگ به استقلال بیاید چون احتمالا نتوانستم توقع آنها را برآورده کنم.
به گزارش نامه به نقل از خبرگزاری فارس،‌امیر قلعه‌نویی پس از پایان تمرین امروز در خصوص دلایل موفقیت استقلال در چند هفته اخیر اظهار داشت: خوشبختانه روح تعامل و همکاری بین مدیرعامل و هیئت مدیره وجود دارد و نه اینکه بحث پول تأثیرگذار نباشد ولی قلب‌ها و دل‌ها به هم نزدیک شده و هنوز کاری انجام نداده‌ایم اما اگر موفقیتی بوده به لطف خدا و اهل بیت به دست آمده و من کمترین نقش را در آن داشتم.

وی افزود: فوتبال ورزش مشارکتی است و درست است که امسال یک سکته مالی داشتیم ولی همه مدیریت کردند و خوشبختانه از گروه‌مان صعود کردیم و در لیگ برتر هم اول هستیم اما هنوز جام نگرفته‌ایم.
وی در خصوص اینکه چرا امسال سکوها ناآرام بود، گفت: خودم هم تعجب می‌کنم چرا امسال اینگونه شد ولی این بود که بیک‌زاده در یک بازی تشویق شد ولی خوب کار کرد و گل زد. برای من هم جای تعجب بود که امسال سکوها این شکل بود ولی امیدوارم سال آینده سکوها بهتر شود و همه چیز هماهنگ پیش برود.
وی در پاسخ به این سؤال که مگر سال آینده شما در استقلال نیستید که اینگونه صحبت می‌کنید، گفت: شاید خواسته مردم چیز دیگری است و من مربی کوچکی هستم، باید یک مربی بزرگ‌تر به این تیم بیاید و شاید من نتوانستم توقع مردم را برآورده کنم.
وی در خصوص صحبت‌هایی که در این روزها در فوتبال ما مبنی بر تبانی شنیده می‌شود، گفت: پیشنهادی دادم و از آیت‌الله لاریجانی خواستم دادسرایی تشکیل شود، درست مثل کشور ایتالیا. اینکه هر کس هر چیزی بگوید درست نیست و ما مسلمان هستیم و درست نیست که فقط در گوش ما اذان بگویند و ما را در قبرستان مسلمان‌ها دفن کنند.

وی تاکید کرد: افکار ناپاک، قلم ناپاک را هم به همراه دارد و مگر در ایتالیا یوونتوس یک رده پایین‌تر سقوط نکرد؟‌ بهتر است قوه قضائیه به این مسائل ورود کند نه اینکه هر کسی جام را از دست می‌دهد هر حرفی می‌خواهد بزند و نه معاد و نه روز آخرت را قبول داشته باشد. مگر سوآرز آبشار نزد؟ چند دقیقه بعد هم بازیکن حریف را گاز گرفت آیا به او انگ زدند؟ علی‌زاده هم در دقیقه 86 به پرسپولیس پنالتی داد آیا من چیزی گفتم؟ کریم بوستانی یک جام را از من گرفت ولی به او چیزی نگفتم و اتفاقا فصل بعد با او همکاری کردم، متاسفانه نه نظارتی وجود دارد و نه برخوردی می‌شود. من خواستم که آیت‌الله لاریجانی دادستان ورزشی بگذارد و به این مسائل ورود شود

سرمربی تیم استقلال در ادامه صحبت‌هایش گفت: باید برای فردی که تخلف می‌کند اشد مجازات را در نظر بگیرند. در این ۷-۶ سال قداست از بین رفته است و تنها چیزی که مهم نیست آبروی مردم است. احسان حاج‌صفی 3 سال شاگرد من بود و یک خانواده مؤمن دارد و اصلا در این بحث‌ها وارد نمی‌شود، اما آنهایی که آخرت را نمی‌شناسند به او انگ زدند.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا فوتبال ما در این چند سال دچار افت شده، گفت: علت‌های مختلفی وجود دارد جایی که برنامه نباشد و آدم‌های اهل فن نباشند، همین می‌شود. به طور مثال برای استادیوم آزادی در ۳۴ سال گذشته چه‌کار کردند؟ یک زمین خوب داشتیم آن را خراب کردند تا مثل همه زمین‌ها خراب و البته یکدست شود. سال 86 میلادی در قطر بودم و شاهرخ بیانی هم آنجا بود، آنها 2 جام ملت‌ها و یک المپیک آسیایی برگزار کردند اما در اینجا رفتارها قائم به شخص شده است. ما هاشمی‌‌طبا را آوردیم و وقتی در ورزش خبره شد به خاطر برخورد سیاسی او را برداشتیم. مهرعلیزاده را گذاشتیم و حالا برنامه او خاک می‌خورد. همه چیزمان به هم می‌خورد. چرا امثال محمد بنا و حسین شمس خانه‌نشین هستند؟ اگر در هر کجای دیگر بودند مجسمه آنها را می‌ساختند.

وی در پاسخ به این سؤال که ریاست می‌کنیم یا مدیریت، گفت: هیچکدام، اگر ریاست می‌کردیم ورزش ما خیلی جلوتر بود. استقلال و پرسپولیس به روزمرگی افتاده‌اند. یک روز یک میلیارد می‌دهند و فردای آن 2 میلیارد. در همین سالن 12 هزار نفری ورزشگاه آزادی بازی والیبال را بین دو تیم استقلال و پرسپولیس نگاه می‌کردیم که 15 هزار جمعیت آمده بود. اگر واقعا این دو تیم را تبدیل به باشگاه کنیم کلی درآمدزایی می‌شود. تلویزیون برای یک سریال کلی هزینه می‌دهد اما می‌توان از کنار این دو تیم میلیاردها پول درآمدزایی کرد، متاسفانه نگاه‌ها به این دو تیم تهدیدی است و اینگونه کارها پیش نمی‌رود.