پارس ناز پورتال

قاصدک 24

معرفی لپ‌ تاپ های پر فروش جهان

معرفی لپ‌ تاپ های پر فروش جهان
معرفی لپ‌ تاپ های پر فروش جهان
 

 

دنیای اقتصاد: معمولا فصل تابستان ،به ویژه ماه‌های تیر و مرداد، فصل رونق بازار کامپیوتر و به ویژه لپ‌تاپ است. علاوه بر‌اینکه گروه‌های مختلف دانشجویی و حتی دانش آموزی در‌این فصل برای خرید یا ارتقای لپ‌تاپ خود اقدام می‌کنند، بلکه حضور مسافران تابستانی هم بر میزان فروش کالاهای‌این حوزه در بازار تاثیر می‌گذارد.

فعالان بازار با اشاره به ‌این موضوع می‌گویند، قیمت لپ‌تاپ در تهران حدود 10 تا 40 هزار تومان ارزان تر از شهرهایی مانند اصفهان، مشهد، تبریز و… است. علاوه بر اینها موجودی لپ‌تاپ‌ها در شهر تهران بیشتر و کامل‌تر است و همچنین مدل‌های جدید زودتر از سایر شهرها به تهران می‌آیند. به همین دلیل برخی از کاربران لپ‌تاپ در سایر شهرها، به ویژه کاربران حرفه‌ای برای خرید به تهران مراجعه می‌کنند.

صدای پای رونق در بازار لپ‌تاپ

اگر چه فعالان بازار معتقدند نوسانات ارزی شدید که طی مدت اخیر شاهد آن بودیم و در پی آن رشد ناگهانی قیمت‌ها در بازار کامپیوتر، باعث شده است میزان تقاضا در بازار تا حد چشمگیری کاهش یابد، اما ‌این اواخر با کاهش قیمت‌ها بازار رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است.علاوه بر‌این پیش‌بینی فعالان بازار هم در مورد رونق بازار ،پس از فصل امتحانات دانشجویان و دانش‌آموزان درست از آب در آمده و در حال حاضر بازار با افزایش تقاضا مواجه شده است.

البته فعالان بازار می‌گویند، بیشترین میزان تقاضا مربوط به لپ‌تاپ‌هایی با میانگین قیمت 500 تا 700 هزار تومان است و تقاضا برای نمونه‌هایی با قیمت بیشتر از یک میلیون تومان در حد ناچیزی است.

محمد صالحی، یکی از فعالان بازار در‌این باره می‌گوید، اگر چه رشد تقاضا برای نمونه‌های ارزان قیمت نمی‌تواند بازار را از رکود خارج کند، ولی زمینه ساز دوران رونق در بازار است.

اما به هر حال در شرایط کنونی، در رده‌های مختلف قیمتی، ارزان قیمت (500 تا 800 هزار تومان)، میان قیمت (800 هزارتا یک میلیون و 500 هزار تومان) و گران قیمت (یک میلیون و 500 هزار تومان به بالا) نمونه‌های پرفروشی وجود دارند که در‌این گزارش ما به معرفی آنها می‌پردازیم: