جستجو در پارس ناز

کورسا و تکنولوژی جدیدش

کورسا و تکنولوژی جدیدش

 بالاخره بعد از چندین سال، پای یک اروپایی دیگر توسط شرکت بازرگانی راه‌و‌پل دیانا به ایران باز شد. قرار است محصولات مختلف اپل به ایران وارد شوند اما فعلا این شرکت اقدام به واردات اپل کورسا کرده است. اگرچه ممکن است کورسا از محصولات ارزان قیمت اپل باشد اما می‌توان به راحتی به کیفیت آن اعتماد کرد. اپل نیز مانند هم وطن‌های خود در سراسر دنیا دارای اعتبار است و با ورود به بازار داخلی می‌تواند رقیبی جدی برای حریفان خود باشد.

زمانی که با یک آلمانی سر و کار داریم، شاید حرف زدن از امکاناتی مانند شیشه‌های برقی و رینگ آلومینیومی برای آن کار درستی نباشد و باید دنبال تکنولوژی‌های روز و پیشرفته دنیا در آن بود. امسال نیز یکی از محصولات الکتریکی اپل به نام آمپرا لقب خودروی سال ۲۰۱۲ را کسب کرده است که نشان دهنده تمرکز این کمپانی روی مصرف و آلودگی کمتر به همراه کیفیت بالا است.

در اپل کورسا نیز تکنولوژی به نام ecoFLEX وجود دارد که به کمک روشن و خاموش کردن پیشرانه، مصرف را به ۳٫۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر (در مدل ۵ در) کاهش می‌دهد. البته مشخص نیست در مدل‌های وارداتی این سیستم وجود دارد یا خیر. چراغ‌های جلوی این آلمانی کوچک نیز از سیستم AFL بهره می‌برد که در سر پیچ، با چرخیدن چراغ‌ها، باعث روشنایی بیشتر و بهتر می‌شود.

سیستم صوتی کورسا، دارای صفحه نمایش ۵ اینچی است که قابلیت دانلود دفترچه تلفن، پخش CD و بلوتوث را دارد. البته باید کمی بیشتر منتظر ماند و دید دقیقا چه امکاناتی روی مدل‌هایی که قرار است به بازار وارد شوند، وجود دارد.

پیشرانه‌هایی که به بازار ایران راه یافته‌اند، همگی ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه هستند که در مدل گیربکس خودکار حجمی برابر ۱۳۶۴ سی‌سی و توان تولید ۹۰ اسب‌بخار و در مدل گیربکس دستی حجمی برابر ۱۵۹۸ و توان تولید ۱۵۰ اسب‌بخار را دارند. اپل کورسا در مدل گیربکس دستی و خودکار قیمتی بین ۴۵ تا ۵۰ میلیون تومان را خواهد داشت که اگر شرکت راه‌و‌پل دیانا بتواند این قیمت را حفظ کند، کورسا به راحتی به حریفان خود مانند هیوندای i30 و تویوتا یاریس هاچ‌بک غلبه خواهد کرد.