پارس ناز پورتال

قاصدک 24

روستایی در کرج که راه زمینی ندارد!!(+عکس)

روستایی در کرج که راه زمینی ندارد!!(+عکس)

روستایی در کرج که راه زمینی ندارد(+عکس)

گزارش آخرین نیوز به نقل از برنا: تا به حال با قایق به روستایی در دامنه کوه رفته اید؟ سفر به روستایی که در دامنه کوه و در جوار دریاچه ای حاصل از ساخت سد قرار دارد می تواند تجربه جذاب و هیجان انگیزی باشد، برای اولین فرصتی که برای سفر و تفرج در تعطیلات تیرماه به دست می آورید. روستای منحصر به فرد «واریان» واقع در حاشیه سدکرج و در دامنه کوه، در مسیر جاده کرج به چالوس قرار دارد.

پیش از پی ریزی سد کرج 50 خانوار در این روستا زندگی می کردند، اما این روزها خالی از سکنه بوده و به یکی از قطب های گردشگری استان البرز تبدیل شده است.

جاده کرج– چالوس از زیباترین جاده های دنیا است و « واریان» جزیره مانند کوچکی در آنسوی آبهای سد کرج، زیبایی های این جاده را چند برابر کرده است.


روستایی در کرج که راه زمینی ندارد!!(+عکس)

«واریان» در بین 6 روستای گردشگری منطقه تنها روستایی است که راه دسترسی زمینی ندارد و تنها با قایق می شود به این روستا سفر کرد. در گذشته هم بعد از پی ریزی سد کرج ساکنان این روستا با قایق به شهر رفت و آمد می کردند.

روستایی در کرج که راه زمینی ندارد!!(+عکس)

بعد از ساخت و سازها و پی ریزی سد کرج، ساکنان روستای واریان به منطقه دیگری جا به جا شدند. آنچه روستای واریان را از سایر مناطق مستثنی می کند، زیبایی منحصر به فرد این روستا است که بخش اعظم آن مدیون زیبایی دریاچه حاصل از ساخت سد کرج یا سد امیر کبیر است.

در این سفر می توانید با یک تیر 3نشان را هدف بگیرید ؛ سفر به جاده چالوس، بازدید از روستای واریان و دیدار با اولین سد چند منظوره کشور. فرزندان اهالی واریان به دلیل زندگی در جوار دریاچه به شنا، اسکی و قایق رانی می پرداختند. جالب است بدانید درست به همین دلیل تعدادی از آنها به درجه قهرمانی ملی در این سه رشته ورزشی رسیدند.

روستایی در کرج که راه زمینی ندارد!!(+عکس)

در حال حاضر همه اهالی روستای واریان در کرج زندگی میکنند. واریانیها سنتهای زیبایی دارند، آنها در اولین روز سال به عیادت از خانواده های داغدار می روند و به این دید و بازدید «نوعید» میگویند.

روستایی در کرج که راه زمینی ندارد!!(+عکس)

اگر از لغت نامه دهخدا درباره این روستا سراغ بگیرید، می خوانید: «واریان » نام دهی است از دهستان ارنگه کرج از شهرستان تهران واقع در 25 هزارگزی شمال شرقی کرج و کنار جادهٔ کرج به چالوس در درهٔ رود کرج. ناحیه ای است سردسیر و دارای 1068 تن سکنه است. آب آن از رود کرج و چشمه سار تامین میشود و محصول آن غلات و میوه و لبنیات و عسل و دارای باغهای میوه است . شغل اهالی زراعت و گله داری و کرباس بافی و گیوه سازی است دارای دبستان و راه ماشین رو است.

 
رویایی ترین پایتخت جهان.. (عکس)
ترسناک ‌ترین منطقه کشور ایران..(عکس)
خانه های زیبا و لوکس در شهر مادرید..!
تصاویری زیبا از کشور مکزیک.!
عکس هایی از کشور هند..!
عکس های دیدنی از بناهای تاریخی ایران..!
عکسهایی از هتلی رویایی با امکانات مدرن..!
تصاویری از آبشار سردابه اردبیل !
تصاویری جالب و دیدنی از موزه زیرآب اسکندریه
تصاویری از معماری های حرفه ای و زیبا در روتردام هلند + !!
تصاویری زیبا از ونیز شهر روی آب
10 شهرزیبا و خوب دنیا برای زندگی + عکس
مکان دیدنی تهران (گردشگری)
تصاویری زیبا از مکانهای دیدنی فرانسه !