پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل

قاصدک 24

فرودگاه های آینده مسافران را بو می کشند+ عکس

فرودگاه های آینده مسافران را بو می کشند+ عکس
سیستم جدید امنیتی ویژه فرودگاهها ابداع شده که می تواند مسافران را بر اساس میزان خطرناک بودن آنها دسته بندی کرده و علاوه بر اسکن، بوی بدن آنها را نیز در عنگام عبور از برابر سیستم استشمام کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، به گفته متخصصان می توان فرایندهای گمرک و مهاجرت را نیز در این سیستم تلفیق کرد تا مسافران برای انجام کارهای پیش از پرواز خود زمان بیشتری به دست بیاورند و از تشکیل صفوف طولانی که در برابر درگاه های کنترلی فرودگاهها نیز جلوگیری خواهد شد.

 

 
 
یک مسافر در حال عبور از مراحل مختلف امنیتی یکی از مسیرهای سیستم جدید کنترل فرودگاهی

در نشست سالانه مدیران خطوط هوایی در سنگاپور شرکت IATA سیستمی سه کاناله برای کنترل امنیتی مسافران در فرودگاه های آینده را رونمایی کرد. با نصب این سیستمهای کنترلی مسافران در سه مسیر مسافران پر خطر، معمولی و شناخته شده هدایت می شوند.
این سیستم مسافران را در لایه های مختلف کنترل می کند البته نوع این کنترلها به مسیرهایی مرتبط است که مسافران به درون آنها هدایت می شوند. انواع سیستمهای کنترلی در این راهروها متشکل ازپرتو ایکس، اسکن کامل بدن، ردیابی مایع، و بویایی الکترونیک است که می تواند مواد منفجره را ردیابی کند. همچنین مسافران پرخطر باید بیشترین میزان کنترل را پشت سر بگذارند.

فرودگاه های آینده مسافران را بو می کشند+ عکس
 
لیست انواع مراحل امنیتی برای دسته بندی های مسافران شناخته شده، معمولی و خطرناک

به گفته مسئولان این شرکت، فرودگاههای جهان میزبان بیش از 2.8 میلیارد مسافر خواهد بود و این تعداد تا سال 2050 به 16 میلیارد نفر خواهد رسید. این به آن معنی است که سیستمهای کنترلی کنونی و روندهای کنترلی در فرودگاه ها نیازمند تغییرات بنیادینی هستند. برای بسیاری از فرودگاه ها کنترل و مدیریت چنین حجم مسافری یک کابوس است.
بر اساس گزارش دیلی میل، با این همه برخی از فناوری ها برای تکمیل چنین سیستمهای کنترلی به توسعه و تکمیل بیشتر نیاز دارند که از آن جمله می توان به فناوری پیشرفته بویایی به منظور ردیابی مواد منفجره اشاره کرد. اما شرکت IATA دستیابی به این فناوری ها را تا 5 الی 7 سال دیگر امکان پذیر می داند.

فرودگاه های آینده مسافران را بو می کشند+ عکس