پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل

قاصدک 24

انتخاب دختری 18 ساله به عنوان‌ ملکه جمال اخلاق !!

انتخاب دختری 18 ساله به عنوان‌ ملکه جمال اخلاق !!
 
“آیه علی الملا” دختر شیعی ۱۸ ساله، به عنوان “ملکه جمال اخلاق” در اولین دوره این مسابقات که در منطقه شیعه نشین در شرق عربستان سعودی برگزار گردید، انتخاب شد.
پایگاه خبری “الراصد” وابسته به شیعیان عربستان سعودی پس از اعلام این خبر، در این باره نوشت: مراسم پایانی این مسابقه که در شهر شیعه نشین “صفوة” و عصر روز گذشته (جمعه) برگزار گردید و “آیه علی الملا” ۱۸ ساله از میان ۲۷۵ شرکت کننده در این مسابقه، رتبه اول را به خود اختصاص داد و به عنوان اولین “ملکه جمال اخلاق” در عربستان سعودی انتخاب شد.
“الراصد” در ادامه افزود: “آیه علی الملا به تازگی سال دوم دبیرستان را به پایان رسانده است. جایزه او پنج هزار ریال عربستانی، معادل ۱۳۳۳ دلار آمریکایی، بلیط سفر سیاحتی به مالزی، یک انگشتر و گردنبند الماسی بوده است. این مراسم پایانی، در حاشیه مراسم “ازدواج دسته جمعی” ۷۴ عروس و داماد شیعه برگزار شد.
گفتنی است این مسابقه که برای اولین بار برگزار شد، از پوشش خبری و رسانه‌ای وسیعی در جهان عرب و به ویژه در سطح عربستان سعودی برخوردار بود زیرا محور اصلی آن اخلاق و نیکی به پدر و مادر بوده است. یعنی ملاک اصلی زیبایی ظاهری و اخلاقی نبوده است بلکه از منظر اسلامی و دینی به این مسأله نگاه شده است.
                                              
شایان ذکر است در این مسابقه که شرکت کنندگان، داور و تمام برگزار کنندگان آن به طور کامل زنان شیعه هستند، خوش اخلاق ترین زن منطقه انتخاب و به عنوان ملکه جمال خوش اخلاقی معرفی می‌شود. ملاک برنده شدن در این مسابقه علاوه بر خوش اخلاقی، خوب رفتار کردن با اطرافیان و نزدیکان و نیز نیکی به والدین است.
 
میانگین سنی شرکت کنندگان در این مسابقه بین ۱۵ تا ۲۵ سال است و هدف از برگزاری چنین مسابقه‌ای ترغیب دختران و زنان جوان به خوش رفتاری و پرهیز از بدخلقی و نیز گرویدن به دیگر اعمال و رفتارهای نیک است. برگزار کنندگان این مسابقه یکی از اهداف برگزاری آن را مقابله با فرهنگ بداخلاقی است که توسط شبکه‌های ماهواره ای گوناگون ترویج می‌شود.
در همین راستا خانم “خضراء مبارک” مسئول برگزاری این مسابقه گفت: ما اهداف تربیتی، آموزشی و غیره را دنبال می‌کنیم و سعی داریم دختران و زنان جوان را برای یک زندگی خوب آماده کنیم. علاوه بر شرکت کننده، تعداد زیادی پرسش از نزدیکان وی به ویژه مادر او پرسیده می‌شود. علاوه بر داوران، ببینندگان و علاقمندان حاضر نیز می‌توانند در رأی گیری و انتخاب ملکه جمال خوش اخلاقی شرکت کنند و در تعیین فرد برتر تأثیر گذار باشند.
 
هدف ما شرکت همگانی دختران و زنان در این مسابقه است. برگزاری چنین مسابقه‌ای اقدامی بی‌سابقه به شمار می‌رود و در گذشته تنها مسابقات ملکه جمال زیبایی برگزار می شد و جنبه زیبایی جسمی افراد فقط مورد توجه و اهمیت بوده است.